encyklopedia

Artykuły - Encyklopedia (49)

 • Doskonały rok dla polskiej Wikipedii

  Doskonały rok dla polskiej Wikipedii

  Pozyskanie w tym roku ok. 6 tys. multimediów od instytucji kultury i ok. 4 tys. zdjęć polskiej przyrody, zabytków i małej architektury od internautów - to wybrane sukcesy polskiej Wikipedii. To był dla nas doskonały rok - zapowiedział PAP rzecznik stowarzyszenia Wikimedia Polska, Krzysztof Machocki.
 • Google buduje największą bazę danych na świecie

  Google buduje największą bazę danych na świecie

  ​Firma Google tworzy bazę danych nowej generacji - Knowledge Vault. Znajdzie się tam cała wiedza ludzkości dotycząca świata i naszej historii.
 • Czego Polacy szukali na Wikipedii w 2013 r.?

  Czego Polacy szukali na Wikipedii w 2013 r.?

  Nie ulega wątpliwości, że internet to nieocenione źródło wiedzy i od dłuższego już czasu jest podstawowym miejscem, w którym poszukujemy informacji i odpowiedzi na wybrane pytania. Pod względem wiedzy encyklopedycznej prym wiedzie przede wszystkim Wikipedia. Jakie hasła były najczęściej odwiedzane przez Polaków w 2013 roku?
 • Jesienne gotowanie

  Jesienne gotowanie

  Konkurs został już rozwiązany.
 • Encyklopedia Britannica przestanie wychodzić w wersji papierowej

  Encyklopedia Britannica przestanie wychodzić w wersji papierowej

  Wydawnictwo Encyclopaedia Britannica Inc. poinformowało, że znana na całym świecie encyklopedia nie będzie już wydawana w wersji papierowej. Prestiżowe 32-tomowe dzieło ukazuje się od 1768 roku.
 • Wikipedia uzbierała fundusze na 2012 rok

  Wikipedia uzbierała fundusze na 2012 rok

  Nie zobaczymy już "apeli" o przekazywanie pieniędzy na Wikipedię - Fundacja Wikimedia uzbierała 20 milionów dolarów potrzebnych do utrzymania infrastruktury serwisu w 2012 roku.
 • Mamy dla Was "Encyklopedię Kina"

  Mamy dla Was "Encyklopedię Kina"

  Kochasz kino, interesują Cię różne zjawiska filmowe, chcesz poznać biografie reżyserów i aktorów? W takim razie zapraszamy do naszej zabawy. Dla internautów mamy wyjątkową "Encyklopedię Kina".
 • Nowa "Encyklopedia Kina"

  Nowa "Encyklopedia Kina"

  Oto wspaniała wiadomość dla wszystkich miłośników X Muzy. Nakładem wydawnictwa Biały Kruk, pod redakcją profesora Tadeusza Lubelskiego z Uniwersytetu Jagiellońskiego, ukazała się "Encyklopedia Kina".
 • W "Encyklopedii Solidarności" Wałęsa jako TW "Bolek"

  W "Encyklopedii Solidarności" Wałęsa jako TW "Bolek"

  W "Encyklopedii Solidarności" znalazła się informacja, że Lech Wałęsa był zarejestrowany jako TW "Bolek". - Podaliśmy tę informację, bo taki fakt został zarejestrowany w źródłach. Nie przesądzaliśmy o charakterze tej współpracy - tłumaczy dr hab. Antoni Dudek, jeden z redaktorów.
 • Gogle Google - wizualna encyklopedia w komórce

  Gogle Google - wizualna encyklopedia w komórce

  Czy kiedykolwiek oglądaliście zdjęcie pięknego miejsca i chcieliście wiedzieć, gdzie się ono znajduje? Albo wypatrzyliście coś w gazecie i chcieliście uzyskać dodatkowe informacje? Z rozwiązaniem przychodzi Google.