Emmy

Artykuły - Emmy (31)

 • Netflix liderem nominacji do nagród Emmy 2020

  Netflix liderem nominacji do nagród Emmy 2020

  Członkowie amerykańskiej Akademii Telewizyjnej ogłosili we wtorek, 28 lipca, w Los Angeles nominacje do 72. edycji nagród Emmy. Najwięcej, łącznie 160, otrzymał Netflix, a spośród seriali aż 26 otrzymał "Watchmen" produkcji HBO.
 • Nagrody Emmy 2019 rozdane. Triumf "Gry o tron"!

  Nagrody Emmy 2019 rozdane. Triumf "Gry o tron"!

  W Los Angeles rozdano Emmy - nagrody nazywane telewizyjnymi Oscarami. Kto miał po gali najwięcej powodów do radości? Jak zwykle w ostatnich latach, twórcy "Gry o tron", ale nie tylko oni.
 • Nagrody Emmy: Od gali za 5 dolarów do telewizyjnych Oscarów

  Nagrody Emmy: Od gali za 5 dolarów do telewizyjnych Oscarów

  Nagrody Emmy nazywane są telewizyjnymi Oscarami. Aż trudno uwierzyć, że pierwsza gala, która odbyła się 25 stycznia 1949 r., była mało znaczącym wydarzeniem, w trakcie którego rozdano zaledwie sześć statuetek.
 • Znany aktor ostro o nagrodach filmowych

  Znany aktor ostro o nagrodach filmowych

  Analitycy przewidują, że Jim Carrey otrzyma w tym roku swoją pierwszą nominację do Emmy za serial komediowy "Kidding". Jednak sam aktor nie jest zainteresowany nagrodami. W wywiadzie dla "Vanity Fair" w ostry sposób powiedział, co myśli o branżowych wyróżnieniach i związaną z nimi kampanią promocyjną.
 • Emmy 2017: Panie górą

  Emmy 2017: Panie górą

  Seriale opowiadające o kobietach święciły triumfy podczas gali nagród Emmy 2017. Po pięć statuetek odebrali twórcy i gwiazdy "Opowieści podręcznej" oraz "Wielkich kłamstewek".
 • Emmy 2017: 22. nominacje dla "Westworld"

  Emmy 2017: 22. nominacje dla "Westworld"

  W czwartek, 13 lipca, ogłoszone zostały nominacje do 69. Nagród Emmy. Wielkim faworytem jest w tym roku serial HBO "Westworld", który otrzymał aż 22 wyróżnienia. Podobną ilość nominacji zgromadził również program "Saturday Night Live".
 • 23 nominacje do Emmy dla "Gry o tron"

  23 nominacje do Emmy dla "Gry o tron"

  Podobnie jak w roku ubiegłym, "Gra o tron" jest faworytem amerykańskich nagród Emmy. Nominacje dla najlepszych seriali i programów telewizyjnych ogłoszono 14 lipca, a produkcja HBO uzyskała ich aż 23. Jedną szansę na złotą statuetkę mniej ma serial biograficzny "American Crime Story: Sprawa O.J. Simpsona”. Rozstrzygnięcia poznamy 18 września.
 • Wręczono Emmy. Rekordowa "Gra o tron"

  Wręczono Emmy. Rekordowa "Gra o tron"

  Prestiżowe nagrody Emmy, nazywane "telewizyjnymi Oscarami", wręczono po raz 67. w Los Angeles. Nagrodę dla najlepszego serialu dramatycznego otrzymała epopeja fantasy "Gra o tron". Najlepszym serialem komediowym została z kolei satyra polityczna zatytułowana "Figurantka".
 • Abel Korzeniowski nominowany do "telewizyjnych Oscarów"

  Abel Korzeniowski nominowany do "telewizyjnych Oscarów"

  Polski kompozytor Abel Korzeniowski znalazł się w gronie nominowanych do nagród Emmy, nazywanych "telewizyjnymi Oscarami". Doceniono go za muzykę do serialu „Penny Dreadful” (stacja Showtime).