Emmy

Artykuły - Emmy (36)

 • Sporo niespodzianek podczas rozdania nagród Emmy

  Sporo niespodzianek podczas rozdania nagród Emmy

  W nocy z niedzieli 20 września na poniedziałek 21 września w Los Angeles odbyła się ceremonia rozdania nagród Emmy, zwanych także „telewizyjnymi Oscarami”. Choć najwięcej nominacji do nagród otrzymały produkcje Netfliksa, to z nagród najbardziej mogło cieszyć się HBO, bo to właśnie ich produkcje dominowały wśród laureatów w wielu kategoriach. Jak zawsze w przypadku takich ceremonii nie zabrakło zaskakujących rozwiązań.
 • Emmy: "Sukcesja" najlepszym serialem dramatycznym

  Emmy: "Sukcesja" najlepszym serialem dramatycznym

  Najwięcej, aż 30, statuetek podczas niedzielnej (20 września), 72. ceremonii rozdania nagród Emmy zdobyły produkcje HBO. Wśród nich znalazły się wyróżnienia za najlepszy serial dramatyczny dla "Sukcesji" i najlepszy miniserial dla "Watchmen".
 • Eddie Murphy z nagrodą Emmy

  Eddie Murphy z nagrodą Emmy

  Eddie Murphy otrzymał właśnie nagrodę Emmy za prowadzenie programu "Saturday Night Live". To jego pierwszy triumf w historii. Tym cenniejszy, że konkurencja była imponująca - mistrz komedii musiał pokonać m.in. Brada Pitta oraz Adama Wizarda.
 • ​Jimmy Kimmel o gali Emmy 2020: Będę prowadził ją nago!

  ​Jimmy Kimmel o gali Emmy 2020: Będę prowadził ją nago!

  Tegoroczna ceremonia wręczenia nagród Emmy będzie zupełnie inna niż poprzednie. Wszystko za sprawą pandemii, która zmusiła organizatorów do przeniesienia imprezy do Internetu. Gospodarz wydarzenia, Jimmy Kimmel, mimo że ma na tym polu spore doświadczenie, przyznaje, że prowadzenie gali niesie ze sobą w tym roku więcej wyzwań. "To zupełnie inna i dużo trudniejsza rozgrywka" - zaznacza.
 • Rozpoczął się maraton wręczania nagród Emmy

  Rozpoczął się maraton wręczania nagród Emmy

  Nadzwyczajne czasy wymagają nadzwyczajnych rozwiązań. Wiedzą o tym organizatorzy gal wręczenia nagród, którzy tych rozwiązań szukają. Ze względu na obostrzenia ceremonie odbywają się zazwyczaj wirtualnie bądź ograniczają się do podania zwycięzców. W przypadku nagród Emmy, galę podzielono aż na pięć części. Pierwsza, która odbyła się w nocy z niedzieli na poniedziałek, przyniosła nagrody głównie w kategoriach technicznych oraz tych poświęconych dokumentom i programom reality.
 • Netflix liderem nominacji do nagród Emmy 2020

  Netflix liderem nominacji do nagród Emmy 2020

  Członkowie amerykańskiej Akademii Telewizyjnej ogłosili we wtorek, 28 lipca, w Los Angeles nominacje do 72. edycji nagród Emmy. Najwięcej, łącznie 160, otrzymał Netflix, a spośród seriali aż 26 otrzymał "Watchmen" produkcji HBO.
 • Nagrody Emmy 2019 rozdane. Triumf "Gry o tron"!

  Nagrody Emmy 2019 rozdane. Triumf "Gry o tron"!

  W Los Angeles rozdano Emmy - nagrody nazywane telewizyjnymi Oscarami. Kto miał po gali najwięcej powodów do radości? Jak zwykle w ostatnich latach, twórcy "Gry o tron", ale nie tylko oni.
 • Nagrody Emmy: Od gali za 5 dolarów do telewizyjnych Oscarów

  Nagrody Emmy: Od gali za 5 dolarów do telewizyjnych Oscarów

  Nagrody Emmy nazywane są telewizyjnymi Oscarami. Aż trudno uwierzyć, że pierwsza gala, która odbyła się 25 stycznia 1949 r., była mało znaczącym wydarzeniem, w trakcie którego rozdano zaledwie sześć statuetek.
 • Znany aktor ostro o nagrodach filmowych

  Znany aktor ostro o nagrodach filmowych

  Analitycy przewidują, że Jim Carrey otrzyma w tym roku swoją pierwszą nominację do Emmy za serial komediowy "Kidding". Jednak sam aktor nie jest zainteresowany nagrodami. W wywiadzie dla "Vanity Fair" w ostry sposób powiedział, co myśli o branżowych wyróżnieniach i związaną z nimi kampanią promocyjną.