Elżbieta Rafalska

Synonimy:
Elżbieta Rafalska, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska Rafalska Elżbieta
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Elżbieta Rafalska (124)

Filmy - Elżbieta Rafalska (12)

 • Elżbieta Rafalska: To jest brutalna próba uderzenia w Polskę

  - To jest brutalna próba uderzenia w Polskę. Zupełnie niesprawiedliwa, krzywdząca i nieoparta o rzeczywistość - mówi Elżbieta Rafalska, europosłanka PiS o propozycji powiązania funduszy unijnych z praworządnością, o której dyskutowano w poniedziałek w Parlamencie Europejskim.
 • „Państwo powinno doceniać mamy w tym wielkim wysiłku”. M. Morawiecki podczas prezentacji projektu ustawy o matczynych emeryturach

  Warszawa. Rząd przyjął projekt ustawy „Mama 4 plus”. Dotyczy on emerytur dla matek, które wychowały czworo dzieci lub więcej. Świadczenie wynosić będzie równowartość najniższej emerytury. Według ministerstwa rodziny, emeryturami matczynymi może zostać objętych 85,5 tys. matek. - Mamy są najbardziej doceniane przez swoje dzieci, ale państwo też powinno doceniać mamy w tym wielkim wysiłku. Państwo musi je wspierać w szczególności w późniejszym okresie życia, kiedy brakuje już trochę sił, a wiemy, że mamy pracują przy swoich dzieciach 8760 godzin w roku i powinniśmy o tym zawsze pamiętać – powiedział premier Mateusz Morawiecki. - Projekt ustawy emerytur dla mam, które wychowały co najmniej czwórkę dzieci, to projekt społecznie oczekiwany i mocno akceptowany. To pokazuje, że ten trud, docenienie wychowania wielu dzieci, wśród Polaków ma duże poparcie – powiedziała Elżbieta Rafalska, minister rodziny i polityki społecznej. (TVN24/x-news)
 • "Szybkie zakończenie sporu będzie korzystne dla obu stron". E. Rafalska o strajku pracowników PLL LOT

  - Dopóki trwają rozmowy między związkami zawodowymi i zarządem PLL LOT, to jest ciągle szansa na zawarcie kompromisu i na porozumienie. Tę dobrą wolę i chęć porozumienia muszą mieć obydwie strony – powiedziała Elżbieta Rafalska, minister rodziny pracy i polityki społecznej, odnosząc się do strajku pracowników PLL LOT. (TVN24/x-news)
 • E. Rafalska: "Dobry start" nie ma związku z innymi świadczeniami socjalnymi

  - Wyprawka szkolna "Dobry start" nie jest objęta koordynacją systemów zabezpieczenia społecznego. Świadczenie nie jest opodatkowane, nie jest też wliczane do dochodu - poinformowała minister rodziny Elżbieta Rafalska. Dodatek w wysokości 300 zł przysługuje raz w roku każdemu dziecku, które rozpoczęło naukę w szkole. Świadczenie jest wypłacanie niezależnie od dochodów. Uczniowie mogą pobierać wyprawkę do ukończenia 20. roku życia. W przypadku niepełnosprawnych górna granica wieku wynosi 24 lata. (TVN24/x-news)