elektroniczny papieros

Artykuły - Elektroniczny papieros (8)

Filmy - Elektroniczny papieros (5)

 • Szkodzą czy nie? Ważne oświadczenie ws. e-papierosów

  Amerykańskie Towarzystwo Kardiologiczne - którego opinia często ma decydujące znaczenie, jeśli chodzi o rozstrzyganie kwestii związanych ze zdrowiem i profilaktyką - opublikowało swoje pierwsze oficjalne oświadczenie dotyczące elektronicznych papierosów. Eksperci podkreślają w nim, że zbyt mało wiemy jeszcze o wpływie e-papierosów na zdrowie. Jednocześnie dopuszczają jednak stosowanie ich jako wspomagania w walce z nikotynowym nałogiem - ale tylko w ostateczności.
 • Nowy wynalazek. Przebije e-papierosa?!

  Popularność e-papierosów pozwalała przypuszczać, że wkrótce na rynku pojawią się również e-skręty. I tak się stało. Wymyślili je – jakżeby inaczej – Holendrzy. Ale, co ciekawe, są one całkowicie legalne. Wkłady do e-skrętów dostępne są w sześciu wariantach smakowych, bazujących na owocowej nucie. Nie znajdziemy w nich niczego, co miałoby jakikolwiek związek z konopiami. Mimo to e-skręty rozchodzą się jak ciepłe bułeczki - dziennie sprzedawanych jest od kilku do kilkunastu tysięcy sztuk! W czym zatem tkwi tajemnica ich popularności?
 • Czarne chmury nad e-papierosem! Już nie zapalisz...

  Władze Nowego Jorku wypowiedziały wojnę e-papierosom i inhalatorom nikotynowym! Od teraz są one traktowane tak samo, jak “klasyczne” papierosy. Oznacza to, że nie można z nich korzystać w barach, restauracjach i parkach publicznych. - Musimy chronić społeczeństwo, dopóki lepiej nie poznamy zasady działania e-papierosów - tłumaczy dr Thomas Farley, były komisarz ds. zdrowia w Nowym Jorku. Ale miłośnicy elektronicznego dymka są załamani. - Po co wprowadzać takie ograniczenia? E-papierosy pomagają zwalczyć nikotynowy nałóg i działają o wiele lepiej niż plastry, gumy czy leki na receptę - skarżą się.
 • E-papieros: zakamuflowane zło?

  E-papierosy przypominają wyglądem te prawdziwe, ale działają zupełnie inaczej. Znajduje się w nich płyn zawierający nikotynę, który po podgrzaniu przechodzi w stan lotny i może być wdychany. Zamiast dymka - mniejsze zło? Niekoniecznie! Ekspertów niepokoi fakt, że coraz więcej małoletnich osób sięga po ten substytut papierosa. - W przyszłości e-papieros przestanie im wystarczać i zwrócą się ku regularnym wyrobom tytoniowym. Tylko wzmacniamy w ten sposób nawyk palenia! - mówią. Wątpliwości budzi też brak regulacji w kwestii produkcji i dystrybucji e-papierosów...