egzamin na prawo jazdy

Artykuły - Egzamin na prawo jazdy (74)

 • Polacy coraz częściej nie zdają egzaminu na prawo jazdy. Najgorzej jest z częścią praktyczną

  Polacy coraz częściej nie zdają egzaminu na prawo jazdy. Najgorzej jest z częścią praktyczną

  Jak wynika z danych pochodzących od WORD-ów, w ub.r. zdawalność egzaminów teoretycznych na prawo jazdy kategorii B wyniosła od prawie 50 proc. do blisko 59 proc. W porównaniu z 2018 rokiem, wskaźnik ten spadł m.in. w Szczecinie i we Wrocławiu, a wzrósł w Warszawie oraz Krakowie. W przypadku praktyki mówimy o poziomie 31-34 proc. Przy tym statystyki w stolicy i Katowicach były gorsze niż wcześniej, a w Poznaniu i Łodzi - lepsze. Zdaniem ekspertów, odsetek osób, które otrzymują uprawnienia, jest dość niski. Przyczynia się do tego obowiązujący system, a prognozy na najbliższe miesiące nie napawają optymizmem.
 • Krosno: Próbowała zdawać za koleżankę. Grozi jej pięć lat więzienia

  Krosno: Próbowała zdawać za koleżankę. Grozi jej pięć lat więzienia

  36-letnia kobieta próbowała zdać egzamin praktyczny na prawo jazdy za swoją koleżankę. Posłużyła się jej dowodem osobistym. Egzaminator wezwał policję.
 • Nowy egzamin na prawo jazdy porażką? Sprawdza to NIK

  Nowy egzamin na prawo jazdy porażką? Sprawdza to NIK

  NIK rozpoczęła kontrolę szkolenia i egzaminowania kierowców. Na stronach Izby zamieszczono ankietę dla osób, które w ostatnich 5 latach odbyły szkolenie i zdawały egzamin na prawo jazdy. Kontrolerzy wykorzystają wyniki ankiety do stworzenia raportu dla Sejmu.
 • Jedna baza pytań na egzaminie na prawo jazdy

  Jedna baza pytań na egzaminie na prawo jazdy

  Od dziś we wszystkich ośrodkach ruchu drogowego obowiązuje jedna baza pytań egzaminacyjnych dla osób zdających na prawo jazdy. Zagadnień jest prawie 2,5 tysiąca - z czego aż 1,3 tys. dotyczy prawa jazdy kategorii B.
 • Pojawiły się nowe pytania w egzaminie na prawo jazdy

  Pojawiły się nowe pytania w egzaminie na prawo jazdy

  ​Od dziś zwiększyła się tajna baza pytań egzaminu teoretycznego na prawo jazdy. Do tej pory było ich 1800, teraz jest blisko 2 i pół tysiąca.
 • Prawo jazdy czyli egzaminacyjny bajzel

  Prawo jazdy czyli egzaminacyjny bajzel

  W ubiegłym roku zmieniły się zasady egzaminu teoretycznego na prawo jazdy. Ponieważ właśnie zapowiadane są zmiany tych zmian, może to ostatni moment, żeby ocenić je i zobaczyć, co przez ten czas się zmieniło. Już sama częstotliwość użycia słowa "zmiana" w poprzednich zdaniach wskazuje, że te zmiany były mocno, hm...nieprzemyślane? Posłuchajcie...
 • Od lipca będzie trudniej zdać egzamin na prawo jazdy

  Od 1 lipca baza pytań egzaminacyjnych na prawo jazdy wzrośnie do ok. 2,4 tys., zapowiada "Dziennik Polski". Do końca roku ma ich być 3 tys. Dzięki temu podchodzący do egzaminu mają uczyć się przepisów ruchu drogowego, a nie "wkuwać" pojedyncze zagadnienia.
 • Co dalej z egzaminem teoretycznym na prawo jazdy?

  Znacznie, bo do 3 tys., wzrośnie liczba pytań egzaminacyjnych na prawo jazdy kat. B. Oznacza to więcej nauki przed egzaminem dla kandydatów na kierowców - dowiedział się "Dziennik Gazeta Prawna". Obecnie w bazie jest ok. 1,8 tys. pytań.
 • Kupowali egzamin na prawo jazdy za tysiąc zł

  Funkcjonariusze CBA zatrzymali 24 osoby z woj. lubelskiego. Prokuratura postawiła im zarzuty związane z wręczaniem łapówek przy zdawaniu egzaminów praktycznych na prawo jazdy w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Lublinie.
 • Cykliczne egzaminy dla kierowców co 5 lat?

  Większość Francuzów chce, by kierowcy co jakiś czas przechodzili ponowne egzaminy na prawo jazdy. Takie są wyniki badań ośrodka Ifop dla kilku firm ubezpieczeniowych.

Filmy - Egzamin na prawo jazdy (1)

 • Jakie zmiany na egzaminie?

  Co jakiś czas pojawia się kwestia zmian w egzaminach na prawo jazdy i za każdym razem wywołują wiele dyskusji. Tym razem, planowane zmiany nie wejdą jeszcze w życie, ale część z nich już obowiązuje. (Świat się Kręci/TVP)