egzamin na prawo jazdy

Artykuły - Egzamin na prawo jazdy (144)

 • Krosno: Próbowała zdawać za koleżankę. Grozi jej pięć lat więzienia

  Krosno: Próbowała zdawać za koleżankę. Grozi jej pięć lat więzienia

  36-letnia kobieta próbowała zdać egzamin praktyczny na prawo jazdy za swoją koleżankę. Posłużyła się jej dowodem osobistym. Egzaminator wezwał policję.
 • Nowy egzamin na prawo jazdy porażką? Sprawdza to NIK

  Nowy egzamin na prawo jazdy porażką? Sprawdza to NIK

  NIK rozpoczęła kontrolę szkolenia i egzaminowania kierowców. Na stronach Izby zamieszczono ankietę dla osób, które w ostatnich 5 latach odbyły szkolenie i zdawały egzamin na prawo jazdy. Kontrolerzy wykorzystają wyniki ankiety do stworzenia raportu dla Sejmu.
 • Jedna baza pytań na egzaminie na prawo jazdy

  Jedna baza pytań na egzaminie na prawo jazdy

  Od dziś we wszystkich ośrodkach ruchu drogowego obowiązuje jedna baza pytań egzaminacyjnych dla osób zdających na prawo jazdy. Zagadnień jest prawie 2,5 tysiąca - z czego aż 1,3 tys. dotyczy prawa jazdy kategorii B.
 • Pojawiły się nowe pytania w egzaminie na prawo jazdy

  Pojawiły się nowe pytania w egzaminie na prawo jazdy

  ​Od dziś zwiększyła się tajna baza pytań egzaminu teoretycznego na prawo jazdy. Do tej pory było ich 1800, teraz jest blisko 2 i pół tysiąca.
 • Prawo jazdy czyli egzaminacyjny bajzel

  Prawo jazdy czyli egzaminacyjny bajzel

  W ubiegłym roku zmieniły się zasady egzaminu teoretycznego na prawo jazdy. Ponieważ właśnie zapowiadane są zmiany tych zmian, może to ostatni moment, żeby ocenić je i zobaczyć, co przez ten czas się zmieniło. Już sama częstotliwość użycia słowa "zmiana" w poprzednich zdaniach wskazuje, że te zmiany były mocno, hm...nieprzemyślane? Posłuchajcie...
 • Od lipca będzie trudniej zdać egzamin na prawo jazdy

  Od 1 lipca baza pytań egzaminacyjnych na prawo jazdy wzrośnie do ok. 2,4 tys., zapowiada "Dziennik Polski". Do końca roku ma ich być 3 tys. Dzięki temu podchodzący do egzaminu mają uczyć się przepisów ruchu drogowego, a nie "wkuwać" pojedyncze zagadnienia.
 • Co dalej z egzaminem teoretycznym na prawo jazdy?

  Znacznie, bo do 3 tys., wzrośnie liczba pytań egzaminacyjnych na prawo jazdy kat. B. Oznacza to więcej nauki przed egzaminem dla kandydatów na kierowców - dowiedział się "Dziennik Gazeta Prawna". Obecnie w bazie jest ok. 1,8 tys. pytań.
 • Kupowali egzamin na prawo jazdy za tysiąc zł

  Funkcjonariusze CBA zatrzymali 24 osoby z woj. lubelskiego. Prokuratura postawiła im zarzuty związane z wręczaniem łapówek przy zdawaniu egzaminów praktycznych na prawo jazdy w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Lublinie.

Filmy - Egzamin na prawo jazdy (2)