Egmont

Artykuły - Egmont (18)

 • Relax - wspomnienia komiksowego dzieciństwa

  Relax - wspomnienia komiksowego dzieciństwa

  ​"Relax" to najważniejsze pismo w historii polskiego komiksu. Ukazywało się w latach 1976-1981 i ukształtowało całe pokolenie miłośników opowieści obrazkowych. Wydawnictwo Egmont 13 marca br. wyda już trzeci tom - prezentujący wyselekcjonowane prace artystów z kultowego pisma - Relax. Antologia opowieści rysunkowych.
 • Spider-Man w świetnej formie

  Spider-Man w świetnej formie

  ​W życiu miłośnika komiksów superbohaterkich przychodzi taka chwila, że ma wrażenie, że wszystko już było i twórcy nie są w stanie niczym zaskoczyć. Wydaje się, że towarzyszący młodzieńczej fascynacji lekturą komiksowych zeszytów, efekt wow odszedł już w niepamięć. Zwłaszcza przy opowieściach ze stajni jednego z dwóch komiksowych gigantów, jakim jest Marvel. I wtedy na białym koniu wjeżdża Dan Slott z nową historią o Spider-Manie.
 • William Maury. Moje córki są z komiksu

  William Maury. Moje córki są z komiksu

  Odkąd postanowił zilustrować przygody swoich dwóch córek, stał się gwiazdą dziecięcego komiksu humorystycznego. Z błyskiem w oku i uśmiechem na twarzy przemierzał korytarze podczas Międzynatodowego Festiwalu Komiksu w Łodzi. Ten uśmiech rósł, gdy po jego autograf i rysunek ustawiały się dzieci. William Maury, bo o nim tutaj mowa, z chęcią odpowiada na pytania i zdradza kulisy swojego warsztatu.
 • "Komiksy są super" nowa linia wydawnicza dla dzieci z najwyższej półki

  "Komiksy są super" nowa linia wydawnicza dla dzieci z najwyższej półki

  Wydawnictwo Egmont wprowadza do sprzedaży nową linię wydawniczą komiksów dla dzieci pod nazwą „Komiksy są super”. Będzie to kolekcja zabawnych, świetnie narysowanych i mądrych opowieści rysunkowych. Już 3 października 2018 r. trafią do sprzedaży pierwsze tomy z czterech nowych cykli.
 • Klub Świata Komiksu na MFKiG w Łodzi

  Klub Świata Komiksu na MFKiG w Łodzi

  Wszyscy odwiedzający w weekend Festiwal będą mogli poznać liczne nowości komiksowe i planszówkowe wydawnictwa Egmont, a także spotkać się z ulubionymi autorami i twórcami komiksów oraz zagrać w świetne planszówki.
 • Batman, Deadpool, Hawkeye - potrójne uderzenie

  Batman, Deadpool, Hawkeye - potrójne uderzenie

  Podobno świetnie znamy Mrocznego Rycerza, Najemnika z nawijką i Clinta Bartona. Czy aby na pewno? Najnowsze komiksy o ich przygodach mogą zaskoczyć nawet ich największych fanów.
 • Co przeczytać w kwietniu? Przegląd komiksowych nowości

  Co przeczytać w kwietniu? Przegląd komiksowych nowości

  Komiksowa ofensywa trwa! Zobaczcie jakie tytuły pojawią się na rodzimym rynku nakładem wydawnictwa Egmont.
 • 300, Deadpool i inni: Komiksowe nowości na luty

  300, Deadpool i inni: Komiksowe nowości na luty

  Długie zimowe wieczory dobrze jest spędzić z komiksem w ręku, zwłaszcza w ciągu najbliższych dni na rynku ukażą się prawdziwe perełki!
 • Corto Maltese i inne - komiksowe nowości

  Corto Maltese i inne - komiksowe nowości

  Wydawnictwo Egmont rozpoczyna wydawanie legendarnej serii komiksu europejskiego „Corto Maltese” o przygodach marynarza włóczęgi.To tylko jedna z wielu nowości, które pojawią się w najbliższym czasie na rodzimym rynku.
 • Batman, X-Men, Deadpool: Jakie komiksy przeczytać w grudniu?

  Batman, X-Men, Deadpool: Jakie komiksy przeczytać w grudniu?

  Grudzień to właściwy miesiąc na odpoczynek z komiksem w ręku. Przyglądamy się nowościom od wydawnictwa Egmont, które ukażą się na rynku jeszcze przed świętami.