efekt jo-jo

Artykuły - Efekt jo-jo (2)

 • Dieta paryska bez efektu jo-jo

  Dieta paryska bez efektu jo-jo

  Czy można zgubić nadwagę, nie bać się, że powróci i na dodatek cieszyć się jedzeniem? Znany francuski dietetyk dr Jean-Michel Cohen w książce „Paryska dieta” przekonuje, że to możliwe.
 • Pułapka efektu jo-jo

  Pułapka efektu jo-jo

  Nadal myślisz, że istnieje błyskawiczny sposób na odchudzanie? Masz ochotę zaryzykować i drastycznie ograniczyć ilość jedzenia? Przeczytaj to, zanim sobie zaszkodzisz!

Filmy - Efekt jo-jo (3)

 • Czy skoki wagi są bardziej szkodliwe niż nadwaga?

  W czasach, w których otyłość uważa się za jedną z najgroźniejszych chorób cywilizacyjnych, coraz większą popularność zdobywają różnego rodzaju diety. Większość z nich, mimo iż daje szybkie efekty, równie szybko powoduje efekt jojo. Jak szybko zrzucić 10 kg i jednocześnie nie doświadczyć powrotu wagi? Dietetyk Magdalena Czyrynda-Koleda i internista dr n. med. Ewa Czernicka-Cierpisz opowiedziały o niebezpieczeństwach skoków wagi. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Jak uniknąć efektu jo-jo?

  Jak uniknąć efektu jo-jo? Powiedziała o tym w "Dzień Dobry TVN" Anna Radowicka. Jak powinna wyglądać dobra dieta? Dietetyczka wyjaśniła też, jakie skutki dla organizmu może mieć efekt jo-jo. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Skutki uboczne diet odchudzających

  Lato tuż-tuż, dlatego każdy z nas chce zrzucić zbędne kilogramy. Sposobów na pozbycie się brzuszka jest tak wiele, jak różnorodny jest wachlarz diet odchudzających – niekoniecznie bezpiecznych dla naszego zdrowia. Jakie są skutki niewłaściwego odchudzania lub źle dobranej diety? Ku przestrodze, zobaczcie nasze zestawienie! Po pierwsze – błędnym założeniem jest omijanie posiłków. Ograniczenie spożycia odpowiedniej ilości kalorii może prowadzić do spowolnienia metabolizmu, a przez to szybsze przybieranie na wadze oraz pojawienie się cellulitu. Aby temu zapobiec, należy rozłożyć kaloryczność na kilka posiłków. Dwa duże w ciągu dnia na pewno sprawią, że zamiast zrzucić kilogramy, szybko przytyjesz. Pewnie słyszeliście o efekcie jo-jo? No właśnie, dlatego nigdy nie stosujcie środków odchudzających! Z pewnością przyniosą odwrotny efekt, a kilogramy, które uda wam się zrzucić, wrócą jak bumerang. Dodatkowo, stosując środki odchudzające, ucierpi wasz organizm – zniszczą wątrobę, trzustkę, żołądek, a nawet układ krwionośny. Innym skutkiem ubocznym odchudzania mogą być zaparcia spowodowane przyjmowaniem zbyt dużej ilości błonnika przy niewielkim spożyciu wody. Jeśli chcesz uniknąć zaparć, zmień swoje nawyki żywieniowe i przede wszystkim pamiętaj, by pić bardzo dużo wody – specjaliści zalecają nawet dwa litry dziennie.