wydarzenia - efekt cieplarniany

Artykuły - Efekt cieplarniany (5)

 • Rodzina królewska potęguje efekt cieplarniany

  Brytyjscy obrońcy środowiska krytykują rodzinę królewską za to, że potęguje efekt cieplarniany i niewystarczająco stara się o zmniejszenie emisji dwutlenku węgla, rozbijając się po świecie samolotami.
 • Piekło na Ziemi

  Piekło na Ziemi

  Nowy Jork, Londyn i Tokio pod wodą, potop w Polsce, szalejące pożary, głód i nędza - czy taki los czeka Ziemię za 15 lat?
 • Efekt cieplarniany ma 8 tys. lat

  Efekt cieplarniany to nie wymysł naszych czasów - pierwsze oznaki zwiększania się w atmosferze ilości gazów cieplarnianych pojawiły się zdaniem amerykańskich naukowców już 8 tysięcy lat temu. Uczeni doszli do takiego wniosku po zbadaniu powietrza uwięzionego w lodach Antarktydy.
 • Drzewa nie są antidotum na efekt cieplarniany

  Nikt nie ma wątpliwości, że trzeba sadzić drzewa. Okazuje się jednak, że ich znaczenie dla ochrony Ziemi przed efektem cieplarnianym może być mniejsze niż uważano. Świadczą o tym najnowsze wyniki badań naukowych opublikowane w amerykańskim czasopiśmie "Nature".
 • Zalesianie a efekt cieplarniany

  Zalesianie porzuconych farm oraz dawnych terenów wyrębu lasu prowadzi do redukcji gazów odpowiedzialnych za efekt cieplarniany na naszym globie - potwierdzili amerykańscy naukowcy.