e-zdrowie

Artykuły - E-zdrowie (27)

 • Rośnie ryzyko wycieków danych medycznych

  Rośnie ryzyko wycieków danych medycznych

  Pandemia SARS-CoV-2 i spowodowane nią obostrzenia sprawiły, że prywatne i zawodowe życie Polaków przeniosło się do internetu. Jak wynika z sierpniowego badania KRD i serwisu ChronPESEL.pl, aż 3/4 Polaków obawia się utraty danych osobowych w wyniku działalności oszustów w internecie.
 • Więcej spraw pacjent załatwi przez internet

  Więcej spraw pacjent załatwi przez internet

  Przez Internetowe Konto Pacjenta można już wybrać lub zmienić lekarza pierwszego kontaktu. To kolejna użyteczna funkcja w IKP, a w przyszłości możliwy będzie też zapis do specjalisty. Od 8 stycznia obowiązkowe będą e-recepty, ale pacjent może otrzymać papierowy wydruk informacyjny.
 • Najpierw KUZ, a później leczymy się na dowód

  Najpierw KUZ, a później leczymy się na dowód

  Polska należy do jednych z ostatnich krajów UE, który na poziomie centralnym nie ma elektronicznej karty pacjenta lub karty ubezpieczenia zdrowotnego - przypomina resort zdrowia. Ministerstwo opublikowało 5 czerwca) projekt przepisów, które umożliwią wydawanie Kart Ubezpieczenia Zdrowotnego (KUZ). Pierwsze mają trafić do pacjentów nie później niż 1 lipca 2020 r.
 • Polacy z własnej kieszeni wydają ponad 40 mld zł na zdrowie

  Polacy z własnej kieszeni wydają ponad 40 mld zł na zdrowie

  Już 2,17 mln Polaków korzysta z prywatnej opieki zdrowotnej, dzięki dodatkowym ubezpieczeniom zdrowotnym, jak wynika z najnowszych danych Polskiej Izby Ubezpieczeń.
 • MZ szykuje e-recepty

  Koniec z receptami wypisywanymi ręcznie. Zbliża się czas e-recept. W Ministerstwie Zdrowia trwają prace nad pilotażem takiego rozwiązania. Pierwsze efekty mamy zobaczyć na początku przyszłego roku. W 2020 planowane jest całkowite wycofanie recept w postaci papierowej.
 • Pokolenie Y. Jest ich już 11 milionów

  Pokolenie Y. Jest ich już 11 milionów

  Z raportu magazynu "F5" wynika, że pokolenie Millenialsów stanowi najliczniejszą grupę społeczną. W Polsce jest ich już 11 mln. To ludzie, którzy szczególnie dbają o zdrowy styl życia, wygląd i wizerunek. To właśnie wśród nich będzie rosnąć zapotrzebowanie na usługi m.in. dietetyków i kosmetologów.
 • Dokąd zmierza kulejące e-Zdrowie?

  Dokąd zmierza kulejące e-Zdrowie?

  W listopadzie 2015 r. Ministerstwo Zdrowia oficjalnie poinformowało, że nie ma "realnej możliwości", by realizacja centralnego projektu informatyzacji ochrony zdrowia została zakończona w planowanym terminie. Czy nowe kierownictwo MZ uratuje to przedsięwzięcie i uniknie błędów swoich poprzedników?