e-recepta

Artykuły - E-recepta (21)

 • Od środy recepty obowiązkowo w formie elektronicznej; papierowe w określonych przypadkach

  Od środy recepty obowiązkowo w formie elektronicznej; papierowe w określonych przypadkach

  W środę wchodzi w życie obowiązek wystawiania recept w postaci elektronicznej; papierowe będą wydawane w określonych przypadkach. Ministerstwo Zdrowia akcentuje, że e-recepta to korzyści zarówno dla pacjentów, jak i dla systemu.
 • E-recepty obowiązkowe już od 8 stycznia

  E-recepty obowiązkowe już od 8 stycznia

  Lekarze od jutra mają obowiązek wystawiania elektronicznych recept. Wystarczy czterocyfrowy kod SMS, mail lub wydruk informacyjny. Papierowe wydawane będą tylko w określonych przypadkach.
 • Farmaceutka o e-recepcie: Błędy, kolejki, zniecierpliwieni pacjenci

  Farmaceutka o e-recepcie: Błędy, kolejki, zniecierpliwieni pacjenci

  - Lekarze przed obowiązkiem wystawiania e-recept powinni mieć odpowiednie szkolenia, które tłumaczyłyby czym jest EAN. Powinni mieć przede wszystkim porządne programy do ich wystawiania. Nie można również całej odpowiedzialności o informowaniu pacjentów o zmianach przerzucać na apteki. Lekarze są za e-recepty premiowani, a my? Zbieramy tylko skargi za wszelkie zmiany, błędy czy awarie - mówi Anna, magister farmacji z Warszawy.
 • PPOZ: E-recepta staje się faktem

  PPOZ: E-recepta staje się faktem

  E-zdrowie, jak mówi się o informatyzacji służby zdrowia w Polsce, nabiera tempa. Jedną z kluczowych e-usług, według Ministerstwa Zdrowia, ma być e-recepta, której obowiązek wystawiania wejdzie w życie 1 stycznia 2020 roku.
 • Wykluczenie na e-receptach

  Wykluczenie na e-receptach

  Sposób wprowadzania e-recepty może wykluczyć część pacjentów, którzy nie korzystają z internetu, choć doskonale radzą sobie z telefonem komórkowym i mogliby otrzymywać ją SMS-em.
 • Przełomowe zmiany w prawie farmaceutycznym w walce z mafią lekową

  Przełomowe zmiany w prawie farmaceutycznym w walce z mafią lekową

  Wczoraj Rada Ministrów przyjęła przygotowane w Ministerstwie Sprawiedliwości przełomowe zmiany w prawie, które pozwolą na skuteczną walkę z mafią lekową. - Mafia lekowa powoduje poważne zagrożenie dla setek tysięcy Polaków, którzy potrzebują leków ratujących zdrowie i życie.
 • E-recepta - to musisz wiedzieć!

  E-recepta - to musisz wiedzieć!

  Jak informuje Naczelna Izba Lekarska , przedmiotem wielu wystąpień Okręgowych Zjazdów Lekarzy, Rad Lekarskich oraz dyskusji na posiedzeniach Komisji Izbowych jest kwestia zasad wystawiania recept po wejściu w życie obowiązku wystawienia e-recepty (styczeń 2020). e-Recepta jest elektronicznym dokumentem stosowanym zamiast tradycyjnej recepty w postaci papierowej. Do niedawna, pacjent otrzymywał u lekarza receptę papierową, z którą udawał się do apteki w celu otrzymania niezbędnych do leczenia produktów leczniczych.
 • W Estonii można realizować fińskie e-recepty

  W Estonii można realizować fińskie e-recepty

  Od tego tygodnia fińskie recepty elektroniczne mogą być realizowane w aptekach w Estonii. To pierwsza tego typu usługa w ramach opieki zdrowotnej między państwami w Unii Europejskiej - poinformowały fińskie i estońskie władze.
 • Przełomowa zmiana w służbie zdrowia tuż-tuż

  Przełomowa zmiana w służbie zdrowia tuż-tuż

  Cyfryzacja służby zdrowia trwa już od kilku lat. Rok 2018 może okazać się pod tym względem przełomowy. Lekarze już powoli odczuwają nadchodzące zmiany. Od połowy lutego lekarze z Siedlec i Skierniewic biorą udział w pilotażu e-recepty. Od lipca obligatoryjne w całym kraju staną się e-zwolnienia. Czy placówki medyczne i pacjenci dostosują się do nowych wymogów?
 • Rusza pilotaż e-recept

  Rusza pilotaż e-recept

  W tych dwóch miastach w Polsce dziś ruszy pilotaż e-recept, czyli recept elektronicznych podało radio RMF FM. Według planów Ministerstwa Zdrowia, pod koniec tego roku e-recepty będziemy mogli zrealizować w każdej aptece w Polsce. Żeby otrzymać lek, wystarczy będzie pokazać wydruk z kodem kreskowym recepty. Pacjent, który założy internetowe konto, nie będzie potrzebował żadnych druków.

Filmy - E-recepta (2)

 • Ważne zmiany w Nowym Roku. E-recepty i mikrorachunki

  – Mikrorachunek to indywidualny rachunek podatkowy, na który od 1 stycznia zapłacimy swój podatek PIT, CIT lub VAT – powiedziała doradca podatkowy Małgorzata Samborska, która wyjaśniła także z czym te zmiany się wiążą. Od 8 stycznia obowiązkowe będą także e-recepty, o których opowiedział lekarz rodzinny Michał Sutkowski. Jakie korzyści płyną z tego rozwiązania? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • MZ szykuje e-recepty

  Koniec z receptami wypisywanymi ręcznie. Zbliża się czas e-recept. W Ministerstwie Zdrowia trwają prace nad pilotażem takiego rozwiązania. Pierwsze efekty mamy zobaczyć na początku przyszłego roku. W 2020 planowane jest całkowite wycofanie recept w postaci papierowej.