e-podręcznik

Artykuły - E-podręcznik (36)

 • Szkoły będą miały możliwość wyboru podręcznika

  Szkoły będą miały możliwość wyboru podręcznika

  Zgodnie z nowymi propozycjami resortu edukacji, szkoły będą miały możliwość wyboru podręcznika. Wydawcy edukacyjni są zadowoleni i zapewniają, że na wrzesień 2017 roku zdążą z przygotowaniem nowych książek, o ile nowa podstawa programowa zostanie szybko przygotowana.
 • "Rzeczpospolita": NIK na e-podręcznik

  Posłowie proszą Izbę, by skontrolowała prace nad cyfrowymi podręcznikami. Obawiają się, że we wrześniu szkoły dostaną od MEN bubel - donosi "Rzeczpospolita".
 • Klapa z e-podręcznikiem. MEN potwierdza zwolnienia

  Zapadła decyzja o zwolnieniu koordynatorki projektu "E-podręczniki do kształcenia ogólnego" oraz kilku ekspertów zatrudnionych w Ośrodku Rozwoju Edukacji - potwierdziła rzeczniczka MEN Joanna Dębek. Dodała, że termin wdrożenia e-podręczników nie jest zagrożony.
 • "Rzeczpospolita": Klęska e-podręcznika

  "Rzeczpospolita": Klęska e-podręcznika

  MEN przyznaje, że to, co dostało od wykonawców tego projektu, to bubel. Nie wie, kiedy zostanie on naprawiony - informuje "Rzeczpospolita".
 • W co trzeciej wyprawce szkolnej znajdzie się czytnik e-booków, tablet lub smartfon

  W co trzeciej wyprawce szkolnej znajdzie się czytnik e-booków, tablet lub smartfon

  Co trzeci rodzic kompletując wyprawkę szkolną, kupi swojemu dziecku urządzenie elektroniczne. Ponad połowa deklaruje, że będzie to czytnik e-booków, który będzie służył do nauki. W tym roku większość rodziców wyda na podręczniki, zeszyty i inne akcesoria miedzy 300 a 700 zł. Cztery razy więcej Polaków niż przed rokiem zdecyduje się na zakupy online.
 • Wydawcy nie chcą e-podręcznika

  Rządowe plany wprowadzenia jednego podręcznika dla wszystkich pierwszoklasistów grożą obniżeniem jakości edukacji - przestrzegają środowiska nauczycieli i rodzice. Wątpliwości budzi bardzo krótki czas na jego napisanie, który może wpłynąć na pojawienie się błędów merytorycznych w publikacji i nieprzygotowanie nauczycieli do pracy z nią. Zdaniem przedstawicieli rodziców i środowisk nauczycielskich narzucenie szkołom rządowego podręcznika oraz pośpiech przy jego tworzeniu mogą zniweczyć słuszną ideę finansowania pomocy szkolnych przez państwo.
 • Darmowy podręcznik dobije księgarnie

  - Po wprowadzeniu darmowego podręcznika dla pierwszoklasistów z 2 tys. księgarń zostanie może 300-400, wieszczy "Gazeta Wyborcza".
 • Zniesienie terminu ogłaszania przez szkoły listy podręczników spowoduje chaos w księgarniach

  Zniesienie terminu ogłaszania przez szkoły listy podręczników spowoduje chaos w księgarniach

  W Sejmie trwają prace nad nowelizacją ustawy, dzięki której rząd będzie mógł wydać darmowy podręcznik dla klas pierwszych szkół podstawowych. We wtorek sejmowa komisja edukacji przyjęła poprawkę znoszącą obowiązek podawania przez szkoły listy podręczników do 15 czerwca. Przeciwnicy pomysłu ostrzegają, że wywoła to chaos i przysporzy kłopotów rodzicom.
 • Gołębiewski: Rynek książki ustabilizował się na niskim poziomie

  Gołębiewski: Rynek książki ustabilizował się na niskim poziomie

  - W 2013 roku obroty na polskim rynku książki spadły o około pół procenta - szacuje Łukasz Gołębiewski z Biblioteki Analiz. Jego zdaniem oznacza to ustabilizowanie się rynku, choć na bardzo niskim poziomie w stosunku do stanu sprzed wprowadzenia podatku VAT na książki
 • Komisja Europejska przeanalizuje VAT na e-książki

  Komisja Europejska przeanalizuje VAT na e-książki

  Komisja Europejska przeanalizuje w najbliższych miesiącach wpływ ew. zmian w stawce VAT na e-książki m.in. na przychody podatkowe. Opowiadająca się za jej obniżeniem Polska chciała, by sprawą w tym tygodniu zajęli się przywódcy UE, zrobią to jednak najpewniej w grudniu.

Filmy - E-podręcznik (4)

 • Cyfrowa szkoła coraz bliżej

  Zakończył się pierwszy etap rewolucyjnych zmian w polskiej edukacji, związany z wyposażeniem szkół w sprzęt umożliwiający korzystanie z pomocy multimedialnych. Wciąż trwają prace nad pierwszymi e-podręcznikami. Resort edukacji zakłada przygotowanie w formie elektronicznej 18 podręczników do 14 przedmiotów. E-książki będą bezpłatne, co krytykują komercyjni wydawcy podręczników. Komentuje Krystyna Szumilas, minister edukacji narodowej.
 • Czy będzie porozumienie w sprawie e-podręczników?

  W burzliwej debacie na temat wprowadzenia darmowych e-podręczników do polskich szkół zanosi się na przełom. Minister administracji i cyfryzacji Michał Boni zaprosił profesjonalnych wydawców podręczników do rozmów przy okrągłym stole na temat przyszłości zasobów edukacyjnych. Do tej pory rządowi i wydawcom nie udawało się osiągnąć porozumienia. Komentuje Piotr Marciszuk, przewodniczący sekcji wydawców Polskiej Izby Książki.
 • "e-podręcznik zdewastuje rynek wydawniczy"

  Za trzy lata do każdego przedmiotu w szkole ma być dostępny przynajmniej jeden bezpłatny e-podręcznik - to cel zapowiadany przez MEN. - Rządowy projekt zdewastuje rynek - uważają eksperci Instytutu Jagiellońskiego. Mówi Marcin Roszkowski, prezes Instytutu (Newseria).
 • Rządowy e-podręcznik ze szkodą dla edukacji?

  Wokół programu e-podręczników pojawia się coraz więcej kontrowersji. Najwięksi wydawcy uważają, że realizacja projektu może doprowadzić do złamania prawa antymonopolowego. Komentuje Magdalena Duszyńska-Walczak, prezes wydawnictwa Nowa Era (źródło: Newseria).