Dzień Świętego Patryka

Artykuły - Dzień Świętego Patryka (2)

 • Kosztowne obchody amerykańskiego święta

  Kosztowne obchody amerykańskiego święta

  127 milionów Amerykanów przyznaje, że będzie obchodzić tegoroczny Dzień Świętego Patryka. Tak wynika z dorocznego badania przeprowadzanego przez Krajową Federację Sprzedawców Detalicznych. Szacuje ona, że suma wydatków na obchody wyniesie ok. 4,6 mld dolarów.
 • Utwory na Dzień św. Patryka

  Utwory na Dzień św. Patryka

  Nagrany przez grupę The Pogues tradycyjny utwór "The Irish Rover" został uznany przez internautów najlepszą kompozycją na Dzień św. Patryka.

Filmy - Dzień Świętego Patryka (2)

 • Odwołane obchody Dnia Świętego Patryka. Irlandczycy organizują kameralne parady

  Zazwyczaj 17 marca świat celebruje Dzień Świętego Patryka. W tym roku, w związku z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2, zrezygnowano jednak z masowych obchodów tego święta. Z tego powodu w wielu irlandzkich miastach i wioskach odbyły się kameralne parady upamiętniające św. Patryka – patrona Irlandii. W miejscowości Tubbercurry dzieci przebrały się w zielone ubrania i stroje Leprechauna, aby symbolicznie uczcić święto narodowe. Natomiast w hrabstwie Cork hodowca krów wraz z rodziną urządzili „farmerską paradę”.
 • Czy powinniśmy przyjmować zagraniczne tradycje?

  Dzień Świętego Patryka, walentynki, halloween, to tylko kilka przykładów świąt, które z roku na rok stają się coraz bardziej popularne w Polsce. Głównymi beneficjentami przejmowania zagranicznych tradycji są firmy. Co sądzą o tym Polacy? Zapytaliśmy! PREMIERA W INTERII W KAŻDY PIĄTEK OD 9:00.