dzień ojca

Artykuły - Dzień ojca (11)

 • Niespodzianki na Dzień Ojca

  Niespodzianki na Dzień Ojca

  Dzień Ojca, to szczególny czas dla całej rodziny. To chwila, kiedy dzieci chcą wyrazić swoje podziękowanie za miłość, poświecenie i radosne chwile, które tatusiowie dają im każdego dnia. Czasem niespodzianki przygotowane przez dzieci bywają nieprzewidywalne.
 • Jacy są współcześni ojcowie?

  Jacy są współcześni ojcowie?

  ​Dzień ojca to dobry moment, aby przyjrzeć się ewolucji modelu rodzicielskiego, jaka zaszła w ostatnich latach. Okazuje się, że we współczesnym ojcostwie zderzają się często przeciwstawne podejścia do wychowywania dzieci. O tym, jaki jest obraz współczesnego ojca, opowiada dr Marta Bierca, autorka książki "Nowe wzory ojcostwa w Polsce".
 • ​Biją, palą, przeklinają - wizerunek taty Polaka

  ​Biją, palą, przeklinają - wizerunek taty Polaka

  Dzień Ojca to najwłaściwszy moment, aby pochylić się nad wizerunkiem polskiego taty. Czy współczesny rodzic wpasowuje się jeszcze w tradycyjny model polskiej rodziny, czy też nasiąkł już "zgniłym zachodem" i jest nowoczesnym, zaangażowanym człowiekiem orkiestrą? Odpowiedzi na to pytanie postanowiliśmy szukać wśród zaprzyjaźnionych blogerów, blogerek, ojców i mam.
 • Golarki Braun: Idealne prezenty na Dzień Ojca

  Golarki Braun: Idealne prezenty na Dzień Ojca

  23 czerwca będziemy obchodzić Dzień Ojca. W ten wyjątkowy dzień złóż tacie życzenia i obdaruj go oryginalnym prezentem. Pamiętaj, że na pewno doceni upominek, który będzie nie tylko praktyczny, ale i posłuży mu przez dłuższy czas. Dobrym pomysłem może okazać się niezawodna golarka lub precyzyjny trymer. Przewodnik marki Braun pomoże Ci w podjęciu decyzji.
 • Gwiazda kupiła mężowi samolot

  Gwiazda kupiła mężowi samolot

  Raper Jay-Z otrzymał bardzo kosztowny prezent z okazji dnia ojca.
 • Ruch Palikota za dwumiesięcznym urlopem ojcowskim

  W piątek do Sejmu trafił projekt Ruchu Palikota zakładający wydłużenie urlopu ojcowskiego z przysługujących obecnie ojcom dwóch tygodni - do dwóch miesięcy. To prezent na Dzień Ojca - powiedziała wicemarszałek Sejmu Wanda Nowicka (RP).
 • Zwariowani ojcowie i ich dzieci

  Zwariowani ojcowie i ich dzieci

  Czy zastanawialiście się kiedyś, jak wyglądałoby wasze dzieciństwo, gdyby wasz tata był gwiazdą rocka lub sławnym aktorem natchnionym poetą? Myślicie pewnie, że byłoby super? Niekoniecznie... Okazuje się, że wcale niełatwo wytrzymać ze sławnym i szalonym tatą!
 • Dzisiaj Dzień Ojca. Złóż życzenia Tacie!

  Dzisiaj Dzień Ojca. Złóż życzenia Tacie!

  23 czerwca obchodzimy Dzień Ojca. W różnych krajach święto to przypada w innych terminach, w zależności od tradycji. W Polsce jest obchodzone od 1965 roku, właśnie 23 czerwca. Tego samego dnia co w naszym kraju, Dzień Taty jest obchodzony także w Nikaragui i Ugandzie.
 • Bez prezentu na Dzień Ojca

  Na fali optymizmu po wczorajszej sesji, indeksy warszawskiej giełdy rozpoczęły dzisiaj notowania od poziomów wyższych niż środowe zamknięcie - indeks WIG20 od poziomu 2 079,13 pkt, a WIG od poziomu 28 530,77 pkt.
 • Beckham i maszynka za 50 000 USD

  David Beckham otrzymał niezwykły prezent na Dzień Ojca - unikatową maszynkę do golenia. Cenny przedmiot (M3Power) zaprojektował i wykonał Jacob Arabo z nowojorskiej pracowni jubilerskiej Jacob&Co.

Filmy - Dzień ojca (4)

 • Już jutro Dzień Ojca. Garść ciekawostek

  23 czerwca obchodzimy w Polsce Dzień Ojca. Poznajcie kilka ciekawostek związanych z tym radosnym świętem. Dzień Ojca po raz pierwszy świętowano w 1910 roku w USA za sprawą Sonory Smart Dodd, którą wraz z 5 rodzeństwa wychowywał samotny ojciec. Do Polski święto dotarło w 1965 roku i od tego czasu obchodzone jest 23 czerwca. W większości krajów na świecie przypada jednak na trzecią niedzielę czerwca. Najdłużej, ponieważ aż do drugiej niedzieli listopada, muszą poczekać mieszkańcy Estonii. Mimo różnych dat, w każdym kraju jest to dzień wdzięczności okazywanej swoim ojcom. Można to zrobić zarówno poprzez miłe słowo, jak i drobny podarunek. (x-news) Zdjęcia pochodzą z bazy x-bank gallery.
 • Kuchnia dla taty. Co przygotować w takim dniu?

  Joanna Jakubiak i jej brat, szef kuchni Tomasz Jakubiak zdradzili przepisy, z którymi bez problemu poradzi sobie każdy tata. Przygotowali dania takie jak: jajka po królewsku, tosty na zielono, pulpety cielęce, pulpety drobiowe oraz makaron z sosem pieczarkowo-bazyliowym. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Zrób to sam - koszulka na Dzień Ojca

  Dzień Ojca to szczególny dzień, który nie cieszy się tak dużą popularnością jak Dzień Matki, jednak z roku na rok cieszy się coraz większym uznaniem. Pomysłów na prezent dla ojca jest mnóstwo, ale jednym z najciekawszych jest kreatywna koszulka, którą każde dziecko może zrobić samodzielnie - tak przygotowany prezent cieszy jeszcze bardziej! Zobaczcie, jak zrobić koszulkę na Dzień Ojca - wystarczy kilka chwil!
 • Ojciec-idiota?

  Obejrzyjcie, jak ten pan bawi się ze swoimi dziećmi - i sami zdecydujcie, czy powinno mu się odebrać prawa rodzicielskie.