dzień

Artykuły - Dzień (82)

 • Jeszcze tylko pięć dni na rozliczenie PIT za 2018 r.

  Jeszcze tylko pięć dni na rozliczenie PIT za 2018 r.

  30 kwietnia br. to ostatni dzień na złożenie rocznego rozliczenia PIT za 2018 roku - podał w czwartek resort finansów. Informacje dotyczące rozliczenia dostępne będą za pośrednictwem infolinii Krajowej Informacji Skarbowej, która będzie czynna w sobotę 27 kwietnia - dodano.
 • Giełda pokaże swoje wartości i swoją kuchnię

  Giełda pokaże swoje wartości i swoją kuchnię

  Warszawska Giełda Papierów Wartościowych organizuje w przyszłym tygodniu Dzień Inwestora Indywidualnego oraz Dzień Otwarty, żeby pokazać, w jakim tempie bije serce polskiego rynku kapitałowego. Chce w ten sposób uzupełnić wiedzę wytrawnych rekinów, ale przede wszystkim przyciągnąć na parkiet inwestorów całkiem początkujących, studentów, a nawet rodziny z dziećmi.
 • Dzień bez Kupowania - o co chodzi?

  Dzień bez Kupowania - o co chodzi?

  Każdego roku, w ostatnią sobotę listopada świętowany jest Dzień bez Kupowania. W całej Europie odbywają się wtedy wydarzenia i happeningi. W tym roku Fundacja Kupuj Odpowiedzialnie zorganizuje akcję informacyjną w trzech krakowskich galeriach handlowych.
 • Francuzi są najbardziej opodatkowanym narodem w UE - "Le Figaro"

  Francuzi są najbardziej opodatkowanym narodem w UE - "Le Figaro"

  Francuzi są najbardziej opodatkowanym narodem w UE; dzień wolności podatkowej we Francji wypada w tym roku w najbliższy piątek. Zsumowane obciążenia podatkowe osób pracujących na etacie wynoszą tam teraz 57,5 proc. - informuje we wtorek dziennik "Le Figaro".
 • Polski nie stać na dni wolne od pracy

  Polski nie stać na dni wolne od pracy

  - Dzień ustawowo wolny od pracy oznacza dla przedsiębiorstw koszty na poziomie 3,5 miliarda zł, z czego 1,15 mld zł to tzw. koszty osobowe, w tym m.in. wynagrodzenia pracowników - powiedziała główna ekonomistka Konfederacji Lewiatan Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek.
 • Drugi dzień paraliżu na francuskim niebie - odwołano 60 procent lotów

  Drugi dzień paraliżu na francuskim niebie - odwołano 60 procent lotów

  Strajk pilotów Air France ma potrwać tydzień; dziennie będzie przynosić francuskiemu przewoźnikowi straty wysokości 10-15 mln euro.
 • Spadki na Wall Street, inwestorzy obserwują rynek obligacji

  Wtorkowa sesja na Wall Street przyniosła zniżki głównych indeksów. Rynek akcji zareagował spadkami na kolejny dzień wzrostu rentowności amerykańskich obligacji skarbowych.
 • Poland Business Run - za 10 dni 10000 osób pobiegnie po protezy

  14 września punktualnie o 10.30 w Krakowie, Poznaniu, Katowicach, Łodzi i Warszawie wystartuje charytatywny bieg biznesowy Poland Business Run. Prawie 10 000 osób weźmie w nim udział, by pomóc w zakupie protez dla siedmiorga podopiecznych Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty. To trzecia edycja biegu, który do tej pory pomógł już "stanąć na nogi" dziewięciu osobom.
 • Dzień walut krajów wschodzących

  Dzisiejsza sesja przyniosła umocnienie walut krajów emerging markets, co spowodowane jest w głównej mierze wzrostem rynkowego apetytu na ryzyko. Spadająca rentowność obligacji krajów strefy euro oraz hossa na amerykańskim rynku akcji powodują, iż inwestorzy w poszukiwaniu wyższej stopy zyskowności kierują swój wzrok w kierunku obligacji państw wschodzących i zwiększają popyt na nie, co powoduje umocnienie się tamtejszych walut.
 • Urlopy wypoczynkowe, dni wolne od pracy w 2014 roku

  Urlopy wypoczynkowe, dni wolne od pracy w 2014 roku

  Sytuacja na rynku pracy sprawia, że niektóre firmy nie dbają nawet o podstawowe prawa swoich pracowników. Takim jest prawo do urlopu.