dzieła

Artykuły - Dzieła (204)

 • Studencie do dzieła! 30 tysięcy na wymarzone cztery kąty - zainteresowany?!

  Studencie do dzieła! 30 tysięcy na wymarzone cztery kąty - zainteresowany?!

  Dla osób, które pragną poczuć się jak wolne ptaki i wyfrunąć z rodzinnego gniazdka, bądź dla tych, których pasją jest podróżowanie i lubią zmieniać swoje miejsce zamieszkania, a przy okazji może wybrać się na jakąś uczelnię w większym mieście.
 • Inwestorzy coraz częściej postrzegają dzieła sztuki jako nową kategorię aktywów

  Inwestorzy coraz częściej postrzegają dzieła sztuki jako nową kategorię aktywów

  Niepewność ekonomiczna i zawirowania na rynkach kapitałowych sprawiają, że inwestorzy na całym świecie, aby zdywersyfikować swój portfel aktywów, włączają do niego dzieła sztuki.
 • Zuchwała kradzież w muzeum w Rotterdamie

  Siedem płócien, w tym obrazy mistrzów malarstwa, m.in. Pabla Picassa, Henri Matisse'a i Claude'a Moneta, skradziono we wtorek rano z muzeum Kunsthal w Rotterdamie - powiadomiła policja holenderska.
 • KUL wyda dzieła wszystkie papieża Benedykta XVI

  Katolicki Uniwersytet Lubelski uzyskał z Watykanu prawa do wydania po polsku zebranych tekstów papieża Benedykta XVI. Ukażą się w liczącej 16 tomów serii Opera Omnia Josepha Ratzingera.
 • Ucieczka Hansa Franka

  Ucieczka Hansa Franka

  Co takiego zaszło w domu pisarza, że ten aż zachrypł? Bo z pewnością nie takim tonem rozmawia się o sztuce w takim towarzystwie... Przedstawiamy nieznany, "karkonoski", epizod z jednej z najbardziej spektakularnych ucieczek z Polski - rejterady Hansa Franka, nierzadko nazywanego "katem Polaków".
 • And the Oscar goes to...

  And the Oscar goes to...

  Co łączy tak diametralnie różne obrazy, jak "Życie na podsłuchu", "W stronę morza", "Przyczajony tygrys, ukryty smok" i "Wszystko o mojej matce"? Wszystkie są laureatami Oscara w kategorii: Najlepszy Film Nieanglojęzyczny. Sprawdź, jakie inne wybitne produkcje otrzymały tę statuetkę w ostatnim czasie.
 • Demi Moore... sprzedaje obrazy

  Demi Moore... sprzedaje obrazy

  Okazuje się, że Demi Moore poza aktorstwem ma inną, również związaną ze sztuką, pasję. Aktorka okazuje się być kolekcjonerką obrazów. Moore ma zamiar wystawić na sprzedaż w przyszłym miesiącu dwa 19-wieczne dzieła europejskich mistrzów pędzla. Aktorka może zarobić na nich nawet 1,7 miliona dolarów.
 • Wszystko o "Pasażerce"

  Wszystko o "Pasażerce"

  Historia dzieła "Pasażerka" - słuchowiska i powieści Zofii Posmysz, filmu Andrzeja Munka i opery Mieczysława Weinberga - to temat wystawy otwartej w środę we foyer Teatru Wielkiego-Opery Narodowej. Organizatorem ekspozycji jest Instytut Adama Mickiewicza.
 • Na murach miast

  Na murach miast

  Dawno już sztuka ulicy przekroczyła progi galerii. Na murach miast malują dziś artyści, jednak subkultura grafficiarzy wciąż znaczy swoje rejony kolorowymi sprayami.
 • Skonfiskowano fałszywe dzieła sztuki warte 7 mln euro

  Włoscy karabinierzy przechwycili prawie 500 zakupionych w internecie fałszywych obrazów Matisse'a, De Chirico czy Magritte'a o całkowitej wartości prawie 7 mln euro - poinformowały w środę media.

Filmy - Dzieła (2)