dyktator

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Dyktator (Film (2012)[The Dictator] Reż.Larry Charles) , Dyktator (Film (1940)[The Great Dictator] Reż.Charles Chaplin)

Artykuły - Dyktator (200)

 • "Ostatnie Dni Dyktatorów". Konkurs!

  "Ostatnie Dni Dyktatorów". Konkurs!

  Po fakcie człowiek żałuje tylko, że był za dobry - wycedził Adolf Hitler, gdy z Ewą Braun ślubowali sobie nie tyle dozgonną miłość, co wspólne samobójstwo. Gdy cyjanek zaczął krążyć w ich żyłach, ona pierwsza osunęła się na ziemię. Mimo zażycia śmiertelnej dawki, chwilę później Hitler strzelił sobie w głowę. Czy aż tak bardzo chciał być pewny, że nie dostanie się żywy w ręce aliantów? Zapraszamy do lektury książki "Ostatnie Dni Dyktatorów" i wzięcia udziału w naszym konkursie, w którym można ją wygrać!
 • Były dyktator Czadu formalnie postawiony w stan oskarżenia

  Były dyktator Czadu formalnie postawiony w stan oskarżenia

  Specjalny trybunał w Segenalu formalnie oskarżył we wtorek byłego prezydenta Czadu Hissene Habre o zbrodnie wojenne, zbrodnie przeciw ludzkości oraz tortury. Habre pozostanie w szpitalnym areszcie do rozpoczęcia procesu - poinformował jego prawnik.
 • Dożywocie dla ostatniego dyktatora Argentyny

  Dożywocie dla ostatniego dyktatora Argentyny

  Ostatni dyktator Argentyny został skazany na dożywocie za ciężkie pogwałcenie praw człowieka. Reynaldo Bignone skazano za bezprawne aresztowania, porwania, rabunki, morderstwa i stosowanie tortur.
 • Kobiety dyktatorów. KONKURS

  Kobiety dyktatorów. KONKURS

  Pokochały zbrodniarzy z pierwszych stron gazet - Sadama Husajna, Osamę bin Ladena, Fidela Castro, Slobodana Miloševicia, Kim Dzong Ila...
 • 15 najniebezpieczniejszych ludzi na świecie

  15 najniebezpieczniejszych ludzi na świecie

  Serwis Wired opublikował listę 15 najniebezpieczniejszych ludzi na świecie. Warto się nią zainteresować i zaktualizować wiedzę na temat realnych zagrożeń współczesnego świata, w którym rządzi technologia i informacja, a nie liczba posiadanych dywizji.
 • WikiLeaks: Gdy w Syrii trwała już przemoc, dyktator pisał do papieża

  WikiLeaks: Gdy w Syrii trwała już przemoc, dyktator pisał do papieża

  Gdy w Syrii trwała już operacja militarna wymierzona w przeciwników reżimu,prezydent Baszar el-Asad wysyłał telegramy do Benedykta XVI zabiegając o wzmocnienie relacji z Watykanem - ujawnił portal Wikileaks. Korespondencję tę opublikował tygodnik "L'Espresso".
 • Argentyna: Były dyktator skazany na 50 lat za kradzieże dzieci

  Argentyna: Były dyktator skazany na 50 lat za kradzieże dzieci

  Były dyktator Argentyny (1976-1981) Jorge Videla został skazany w czwartek w Buenos Aires na 50 lat więzienia za konsekwentne realizowanie planu odbierania dzieci więźniów politycznych, którzy byli porywani, torturowani i zabijani w epoce wojskowej dyktatury.
 • "Dyktator": Democracy? Schtonk!

  "Dyktator": Democracy? Schtonk!

  Po ''Brünie'' można to było jeszcze podważyć, teraz nie ma już wątpliwości: Sacha Baron Cohen jest najwybitniejszym współczesnym komikiem filmowym. W swoim nowym wcieleniu wyśmiewa model bliskowschodniej dyktatury i muzułmańską mentalność, ale tyle samo uwagi poświęca na szydzenie z przywar obrońców demokracji. Zwłaszcza tych, które zaczęły się rzucać w oczy po 11 września 2001.

Filmy - Dyktator (6)

 • Najgroźniejsi dyktatorzy naszych czasów

  Są bezwzględni, despotyczni i nieznoszący sprzeciwu o czym przekonało się już wiele ich ofiar. Zobaczcie nasze zastawienie najgroźniejszych dyktatorów.
 • "Dyktator" (2)

  Sacha Baron Cohen w kolejnej obrazoburczej roli - tym razem słynny komik wciela się w dyktatora, który z upodobaniem terroryzuje swój kraj.
 • "Dyktator"

  Film opowiada heroiczną historię dyktatora, który ryzykuje życiem, aby demokracja nigdy nie zagościła w kraju, który z taką miłością gnębi.
 • Pędzlem w dyktatora

  NATO Channel: Libijczycy, których wolność artystyczną całymi latami tłumił reżim Kaddafiego, nadrabiają zaległości. Mury Trypolisu zakwitły kolorowymi muralami i graffiti. Ich twórcy nie muszą już bać się kary...