dwudziestolecie

Artykuły - Dwudziestolecie (12)

 • Polska bezalkoholowa. Jak wprowadzano prohibicję w II RP

  Polska bezalkoholowa. Jak wprowadzano prohibicję w II RP

  Słowo prohibicja kojarzy się głównie z amerykańskimi gangsterami lat 20. XX wieku, ze strzelaninami, pościgami i pistoletami maszynowymi Thompsona. Niewiele osób wie, że mało brakowało, by w Polsce również zapanował zakaz spożywania alkoholu...
 • Dwudziestolecie Anny Augustynowicz w Teatrze Współczesnym

  Spektakle, panele dyskusyjne poświęcone teatrowi czy konferencja naukowa - to niektóre z wydarzeń towarzyszących jubileuszowi dwudziestolecia pracy w szczecińskim Teatrze Współczesnym reżyser Anny Augustynowicz. Obchody rozpoczęły się w czwartek w Szczecinie.
 • Pearl Jam na dwudziestolecie

  Pearl Jam na dwudziestolecie

  "Jeśli naprawdę kochasz jakąś kapelę, piszesz się na jazdę bez trzymanki" - mówi Cameron Crowe, reżyser filmu "Pearl Jam Twenty", pokazujący fenomen grupy Pearl Jam. Razem z filmem na 20-lecie legendy grunge ukazuje się podwójny album pełen rarytasów. Już teraz możecie posłuchać tych nagrań za naszym pośrednictwem i ściągnąć pełną książeczkę.
 • Barczyk samorządowcem dwudziestolecia

  Kazimierz Barczyk - przewodniczący Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski oraz Federacji Regionalnych Związków Gmin i Powiatów RP - zwyciężył w plebiscycie "Samorządowiec XX-lecia w Małopolsce".
 • Henryka Krzywonos kobietą dwudziestolecia

  Henryka Krzywonos-Strycharska otrzymała w niedzielę tytuł Polki dwudziestolecia przyznaną przez Kongres Kobiet Polskich. Uczestniczka strajków gdańskich, sygnatariuszka porozumień sierpniowych, zastępcza matka dla dwanaściorga dzieci otrzymała specjalną nagrodę dwudziestolecia.
 • III RP kontra II RP: Które dwudziestolecie lepsze?

  III RP kontra II RP: Które dwudziestolecie lepsze?

  Jak nasze dwudziestolecie wygląda na tle dwudziestolecia II Rzeczypospolitej, ograniczonego dwiema światowymi wojnami? INTERIA.PL rozmawia z Agnieszką Haską i Jerzym Stachowiczem, kulturoznawcami, którzy na Uniwersytecie Warszawskim prowadzą zajęcia z kultury popularnej międzywojnia.
 • 20 ustaw na dwudziestolecie

  Andrzej Arendarski, Prezes Krajowej Izby Gospodarczej, Wiceprezes Eurochambres, komentując listę 20 kluczowych zmian prawnych, opublikowaną przez KIG okazji obchodów 20 - lecia przemian demokratycznych w Polsce.
 • Moje dwudziestolecie - kronika wolnej Polski

  Moje dwudziestolecie - kronika wolnej Polski

  Niemal cała Polska osłupiała, gdy kilka miesięcy po słynnych pierwszych wolnych wyborach w naszym kraju, aktorka Joanna Szczepkowska wypaliła w głównym wydaniu "Dziennika Telewizyjnego"...