Dwie wieże

Artykuły - Dwie wieże (156)

 • "Dwie Wieże": Pokaz przesunięty!

  "Dwie Wieże": Pokaz przesunięty!

  Wczorajsza burza i porywisty wiatr uszkodziły konstrukcję, na której zawieszony jest ekran kinowy na krakowskich Błoniach. Dlatego pokaz filmu "Władca Pierścieni" z muzyką wykonywaną na żywo został przesunięty z godziny 21.30 na 23.00.
 • Fenomen "Władcy Pierścieni"

  Fenomen "Władcy Pierścieni"

  21 maja rozpocznie się 2. Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie. Jedną z najciekawszych propozycji imprezy jest wielki finałowy pokaz filmu "Władca Pierścieni: Dwie Wieże", z muzyką wykonywaną na żywo.
 • Konkurs wiedzy o "Dwóch Wieżach"

  Konkurs wiedzy o "Dwóch Wieżach"

  Dla fanów trylogii "Władca Pierścieni" organizatorzy festiwalu przygotowali niespodziankę - konkurs na największego znawcę "Dwóch Wież" Tolkiena. Konkursowe zmagania odbędą się 23 maja w Punkcie Informacyjnym 2. Festiwalu Muzyki Filmowej na Rynku Głównym w Krakowie.
 • Co naprawdę wydarzyło się 11 września 2001 roku?

  Co naprawdę wydarzyło się 11 września 2001 roku?

  Dokładnie siedem lat temu runęły dwie wieże nowojorskiego World Trade Center i zawaliła się część Pentagonu.
 • Dwie wieże WTC w Bombaju zagrożone

  Ochrona dwóch wież bombajskiego World Trade Center otrzymała list z pogróżkami, że budynki zostaną wysadzone w powietrze. - Donosi "The Times of India".
 • David Wenham- Biografia

  Od dawna cieszył się w rodzinnej Australii statusem gwiazdy, kiedy udało mu się rozpocząć karierę międzynarodową od roli w kultowym "Moulin Rouge" Baza Luhrmanna u boku Nicole Kidman oraz wygrać casting do roli Faramira w dwóch częściach przeboju kasowego "Władca pierścieni" Petera Jacksona ("Dwie wieże" i "Powrót króla").
 • Nostalgia Petera Jacksona

  Nostalgia Petera Jacksona

  Peter Jackson i Fran Walsh ("Drużyna Pierścienia", "Dwie Wieże", "Powrót Króla") zdecydowali się zainwestować własne pieniądze w przygotowanie realizacji filmowej adaptacji powieści "Nostalgia anioła", autorstwa Alice Sebold. Twórcy zakładają, że nie zwrócą się o finansowe wsparcie do żadnej wytwórni, dopóki nie zostanie ukończony scenariusz historii.
 • Rzymskie dwie wieże

  W stolicy Włoch powstaną dwa drapacze chmur. Bliźniacze wieżowce mają mieć wysokość stu metrów i staną w Europarku - nowoczesnej dzielnicy z galerią handlową i innymi obiektami.
 • Triumf "Władcy Pierścieni"

  Triumf "Władcy Pierścieni"

  Przebój "Władca Pierścieni: Powrót Króla" został uznany przez widzów programu BBC za najlepszy obraz mijającego roku. Poprzednie części trylogii - produkcje "Drużyna Pierścienia" oraz "Dwie Wieże" - także cieszyły się uznaniem u głosujących i zdobyły laury dla najlepszych filmów - odpowiednio - w roku 2002 i 2003.
 • Chory Gollum

  Chory Gollum

  Gollum, bohater trylogii "Władca Pierścieni", cierpiał na poważne zaburzenia osobowości - stwierdziła grupa studentów medycyny z londyńskiego University College. Trzydziestu przyszłych lekarzy dostało zadanie zdiagnozowania bohatera i znalezienia przyczyn jego dziwnego zachowania. Prowadząc swe badania studenci opierali się na filmowym wizerunku Golluma z obrazów "Drużyna Pierścienia", "Dwie Wieże" oraz "Powrót Króla".