Fakty - DVD

Artykuły - DVD (16)

 • "9 dni, które zmieniły świat" - amerykański film o Janie Pawle II

  "9 dni, które zmieniły świat" to tytuł amerykańskiego filmu dokumentalnego, będącego wspomnieniem o pierwszej pielgrzymce Jana Pawła II do Polski - w 1979 roku. Dokument, na płytach DVD, trafił do sprzedaży w Polsce. W środę twórcy opowiadali o nim w Warszawie.
 • Siedmioro Polaków wystąpi w Konkursie Chopinowskim

  Siedmioro Polaków pozytywnie przeszło eliminacje do październikowego XVI Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina - poinformowało w piątek Biuro Prasowe Chopin 2010. W wyniku eliminacji do konkursu zakwalifikowało się 81 pianistów.
 • Programy edukacyjne nie pomagają dzieciom

  Programy edukacyjne nie pomagają dzieciom

  Nie znaleziono dowodów, które by potwierdzały, że oglądanie przez dzieci w wieku 12-24 miesięcy edukacyjnych programów z płyt DVD usprawnia ogólny rozwój językowy lub że maluchy opanowują słowa pojawiające się w umieszczonych na nich filmikach.
 • Zrekonstruowano polskie filmy dokumentalne z okresu II wojny

  Sześć zrekonstruowanych cyfrowo filmów dokumentalnych relacjonujących polskie przygotowania do II wojny światowej oraz przebieg wojny w Polsce wydały wspólnie na płycie DVD Filmoteka Narodowa (FN) i Narodowe Centrum Kultury (NCK).
 • Kup DVD, dostaniesz torbę trawki

  Kup DVD, dostaniesz torbę trawki

  Torbę marihuany otrzyma jeden z pierwszych nabywców nowego filmu na płycie DVD. Nietypową nagrodę ufundowała brytyjska wytwórnia filmowa.
 • Terroryści grożą Belgii

  Flamandzka sieć telewizyjna VTM poinformowała w poniedziałek, że otrzymała DVD zawierające groźby pod adresem Belgii, pochodzące z kręgów "islamistów". Rząd belgijski oświadczył, że informację "potraktuje poważnie".
 • Co wolno wojewodzie... czyli zakupy kontrolowane

  Masz mniej niż 18 lat? Nie kupisz w Wielkiej Brytanii alkoholu, papierosów, noża kuchennego, sztucznych ogni ani losów loterii.
 • Jankowski na DVD dla licealistów

  Jankowski na DVD dla licealistów

  W marcu prałat Henryk Jankowski chce wysłać do wszystkich liceów i ważniejszych ośrodków akademickich w Polsce pierwszy z cyklu film na DVD o jego działalności opozycyjnej - dowiedział się "Wprost".
 • DVD dla dzieci zachęca do mordowania

  Brytyjskim maluchom zaoferowano na gwiazdkę DVD z piosenkami zachęcającymi do... samobójczych ataków terrorystycznych - informuje dziennik.pl.
 • Psy na piratów

  Lucky i Flo to jedyne psy na świecie, które potrafią wywęszyć płyty CD i DVD. Tylko w ciągu 5 miesięcy tego roku w Malezji wykryły prawie dwa miliony pirackich płyt. Dzisiaj przylatują do Polski, a jutro o 12:00 ich umiejętności zostaną zaprezentowane w Zakładzie Kynologii w Sułkowicach CSP Legionowo.