Biznes - DVB-T2

Artykuły - DVB-T2 (9)

 • ​TVP z testami DVB-T2 z nadajnika Warszawa/PKiN

  ​TVP z testami DVB-T2 z nadajnika Warszawa/PKiN

  Telewizja Polska może rozpocząć testy emisji DVB-T2 także z obiektu RTCN Warszawa/PKiN, obok dotychczasowego RTCN Kraków/Chorągwica.
 • Wyłączenie DVB-T w Czechach opóźnione

  Wyłączenie DVB-T w Czechach opóźnione

  W związku z rozprzestrzenieniem się koronawirusa, w Czechach dojdzie do opóźnień w procesie migracji naziemnej telewizji cyfrowej z DVB-T na DVB-T2 - poinformowała spółka České radiokomunikace (CRA). Dotyczy to wszystkich terminów planowanego wyłączenia istniejących transmisji DVB-T oraz zmiany częstotliwości DVB-T2 na docelowe.
 • DVB-T2 wchodzi do Polski: 10 pytań i odpowiedzi

  DVB-T2 wchodzi do Polski: 10 pytań i odpowiedzi

  DVB-T2 (Digital Video Broadcasting - Terrestrial Second Generation) to standard nadawania naziemnej cyfrowej telewizji (NTC) drugiej generacji znany już w wielu krajach Europy, m.in. Niemczech, Czechach czy nawet Ukrainie. Na przestrzeni najbliższych dwóch-trzech lat powinien zostać wprowadzony także w Polsce.
 • UKE: Ruszyły konsultacje w sprawie rozdysponowania częstotliwości 470-790 MHz

  UKE: Ruszyły konsultacje w sprawie rozdysponowania częstotliwości 470-790 MHz

  Prezes UKE przedstawił do konsultacji publicznych projekt zagospodarowania częstotliwości dla zakresu 470-790 MHz. Ma to związek z koniecznością zwolnienia pasma 700 Mhz przez nadawców telewizyjnych - poinformowano na stronie Urzędu Komunikacji Elektronicznej.
 • Poradnik: Czy przez DVB-T2 trzeba wymienić telewizor?

  Poradnik: Czy przez DVB-T2 trzeba wymienić telewizor?

  Postanowiłem zabrać głos w sprawie doniesień o planach wdrożenia w Polsce nowego standardu naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T2. Już samo pytanie "Czy trzeba będzie wymienić telewizor?" wprowadza pewien niepokój wśród tych widzów, którzy nie mają bladego pojęcia, czym jest DVB-T2 i co oznacza ta dwójka na końcu. Jakie są różnice między DVB-T a DVB-T2? Na szczęście jest czas - wydaje się, że co najmniej do 2022 roku!
 • 31 maja w Niemczech ruszyła emisja naziemnej telewizji cyfrowej w DVB-T2

  31 maja w Niemczech ruszyła emisja naziemnej telewizji cyfrowej w DVB-T2

  We wtorek, 31 maja 2016 roku w Niemczech w 18 obszarach metropolitarnych uruchomiono emisję kanałów HD (1080p) w standardzie DVB-T2, z kompresją obrazu H.265/HEVC. Dotyczy to sześciu stacji telewizyjnych - Das Erste, RTL, ProSieben, SAT.1, VOX i ZDF. Ponadto widzowie nadal mogą oglądać kanały w standardzie DVB-T.
 • Czechy w ciągu 6 lat przejdą na DVB-T2

  Czechy w ciągu 6 lat przejdą na DVB-T2

  W ciągu sześciu lat w Czechach ma nastąpić zmiana standardu nadawania naziemnej telewizji cyfrowej z DVB-T do nowszego i wydajniejszego DVB-T2. Zmiana standardu transmisji była głównym tematem konferencji "Televizní digitalizace 2.0" poświęconej telewizji cyfryzacji w Czechach, która odbyła się w Ministerstwie Przemysłu i Handlu (MPO).
 • NTL Radomsko z pozwoleniem na testy DVB-T2

  NTL Radomsko z pozwoleniem na testy DVB-T2

  Spółka NTL Radomsko dostała od Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE) pozwolenie na prowadzenie testowej emisji DVB-T/T2 z lokalizacji Łódź / ul. Sienkiewicza. Pozwolenie obowiązuje od 1 grudnia 2015 roku do 1 listopada 2016 roku.
 • Czesi pierwsi testują DVB-T2 z HEVC

  Czesi pierwsi testują DVB-T2 z HEVC

  Czeska spółka České Radiokomunikace (ČRa) rozpoczęła testy Ultra HDTV (4K) z nadajnika Praga / Žižkov w standardzie DVB-T2, który w przyszłości całkowicie zastąpi w Czechach standard DVB-T, i z kompresją HEVC. Doświadczenie wykazuje, że stosowanie kodeka HEVC już dziś umożliwia 60-proc. redukcję przepływności, a w przyszłości do 75 proc. w stosunku do stosowanego obecnie MPEG-2.