Dubai Mercantile Exchange

Synonimy:
DME,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Dubai Mercantile Exchange (0)

 • Słabe dane z Azji

  Dziś w nocy poznaliśmy dane z Chin oraz Japonii, które nie dawały rynkowym bykom powodów do radości.
 • Dane z USA nic nie zmieniają

  W poniedziałek, wobec braku innych potencjalnych impulsów, inwestorzy wciąż będą analizować piątkowe zaskakujące dane z amerykańskiego rynku pracy, ważąc szanse na kolejne cięcie QE3 na styczniowym posiedzeniu FOMC.
 • Idealne dane dla rynków akcji w USA

  Piątkowy dane z rynku pracy w USA mają zdecydowanie neutralną wymowę dla rynku walutowego, dużo korzystniej wyglądają z perspektywy inwestorów na rynkach akcyjnych.
 • Czy chińskie dane zaszkodzą miedzi?

  Ceny miedzi i innych metali przemysłowych nieznacznie spadły w odpowiedzi na publikację danych z chińskiej gospodarki.
 • Zaskakujące dane, brak pomysłu

  Podczas gdy inwestorzy polscy spędzali czas wypoczywając na "majówce", na światowych rynkach sporo się działo w ubiegłym tygodniu. Kluczowymi wydarzeniami były posiedzenie Europejskiego Banku Centralnego oraz dość niespodziewanie, dane z USA.
 • Kontynuacja passy słabych danych

  Eurodolar nie zdołał przebić poziomu 1,32 i mimo podwyższonej zmienności, tydzień skończył on praktycznie na tym samym poziomie na którym go zaczynał (1,31). O tym w którą stronę podążą notowania w kolejnych dniach zadecyduje wybicie z przedziału 1,30 - 1,32. Uważamy, że w przyszłym tygodniu z powodu przedłużającej się serii rozczarowujących danych z eurolandu (głównie w postaci indeksów PMI oraz Ifo) bardziej prawdopodobne jest wyjście dołem ze wspomnianego przedziału.
 • Dane z Polski osłabiły złotego

  Słabe wyniki Apple i mieszane dane z Europy nie zepsuły nastrojów na rynkach i indeks S&P 500 naruszył psychologiczny poziom 1500 pkt. Na rynku walutowym obserwowano deprecjację złotego, podczas gdy kurs EUR/USD nadal tkwił w konsolidacji.
 • Dane straszą, złoty traci

  Miniony tydzień na rynkach globalnych będzie zaliczony do udanych. Inwestorzy są przekonani, że po niedzielnych wyborach Madryt poprosi o pomoc, a to oznacza perspektywę interwencji EBC. Do tego z amerykańskiej gospodarki płyną ostatnio nadspodziewanie dobre dane. W efekcie akcje na rynkach rozwiniętych drożeją a euro zyskuje wobec dolara. W tych okolicznościach złoty powinien zyskiwać. Tak jednak się nie dzieje, inwestorów wystraszyły dane z polskiej gospodarki.
 • Słabe dane z USA

  Pierwsza części dzisiejszej sesji na eurodolarze przebiegała pod znakiem wzrostu na eurodolarze.
 • W cieniu danych z amerykańskiego rynku pracy

  We wtorek europejscy inwestorzy będą musieli zmierzyć się z marcowymi danymi z amerykańskiego rynku pracy.