DTM

Artykuły - DTM (125)

• ​Seria DTM. Kolejne zespoły zapowiadają start

​Seria DTM. Kolejne zespoły zapowiadają start

Kolejnym producentem, który zadeklarował starty w tegorocznej edycji wyścigowej serii DTM (Deutsche Tourenwagen Masters) jest BMW. Zespół Walkenhorst Motorsport wystawi BMW M6 GT3. W poprzednim sezonie w samochodzie tej marki startował Robert Kubica.
  • Seria DTM. Albon będzie jeździł Ferrari

Seria DTM. Albon będzie jeździł Ferrari

Tajlandczyk Alexander Albon, który w sezonie 2020 był kierowcą Formuły 1 w ekipie Red Bulla, w tym roku będzie startował w wybranych wyścigach serii DTM (Deutsche Tourenwagen Masters) za kierownicą Ferrari 488 GT3 Evo - oficjalnie potwierdził zespół.
  • DTM. Start w czerwcu, w planie osiem weekendów wyścigowych

DTM. Start w czerwcu, w planie osiem weekendów wyścigowych

Rywalizacja w serii wyścigów samochodowych DTM, w której w ubiegłym roku startował Robert Kubica, w tym sezonie ruszy dopiero w czerwcu we włoskiej Monzy. W ogłoszonym w piątek przez organizatorów kalendarzu znalazło się osiem rund.
  • DTM Trophy. Jan Kisiel: Adrenalina napędza moje życie

DTM Trophy. Jan Kisiel: Adrenalina napędza moje życie

- Czego się spodziewałem w tym roku? Mistrza. Bardzo chcieliśmy jechać po tytuł, dążymy do tego co sezon. W zeszłym roku byłem wicemistrzem Europy, choć miałem tyle samo punktów co zwycięzca. To była tragiczna sytuacja. W tym roku sięgnąłem po bezpieczne drugie miejsce. Pierwsze było poza zasięgiem - mówi w rozmowie z Interią wicemistrz serii DTM Trophy, Jan Kisiel. 26-letni kierowca opowiedział także o szczegółach swojej współpracy z Robertem Kubicą i zdradził, dlaczego spóźnił się kiedyś na ich wspólny wywiad oraz wspomniał o koszmarnej kraksie, w której doszczętnie rozbił swój samochód.
  • DTM. Początki są trudne - podsumowanie sezonu Roberta Kubicy

DTM. Początki są trudne - podsumowanie sezonu Roberta Kubicy

Robert Kubica zakończył sezon serii DTM (Deutsche Tourenwagen Masters) na 15,. czyli de facto przedostatniej lokacie. Polak zgromadził 20 punktów, podobnie jak 16. w zestawieniu Fabio Scherer. Gorszy był tylko sklasyfikowany na 17. lokacie Francuz Benoit Treluyer, który jednak zaliczył jedynie epizodyczny występ w niemieckiej serii (zastępował podczas jednego weekendu na torze Zolder Loica Duvala). Czy oznacza to, że sezon 2020 był dla kierowcy rodem z Krakowa wielką porażką? Sam Kubica przyznaje, że jego zespół popełnił wiele błędów.
  • DTM. Robert Kubica zajął 15. miejsce w ostatnim wyścigu sezonu 2020

DTM. Robert Kubica zajął 15. miejsce w ostatnim wyścigu sezonu 2020

Rene Rast wygrał ostatni wyścig DTM sezonu 2020 i został mistrzem tej serii wyścigowej! Robert Kubica ukończył wyścig na 15. miejscu. To było smutne pożegnanie Polaka z sezonem, a być może z całą serią DTM.
  • DTM. Robert Kubica 13. w kwalifikacjach do niedzielnego wyścigu

DTM. Robert Kubica 13. w kwalifikacjach do niedzielnego wyścigu

Robert Kubica zajął 13. miejsce w kwalifikacjach do ostatniego w tym sezonie wyścigu serii DTM. Początek niedzielnego wyścigu o godzinie 13.30.
  • DTM. Kubica ósmy w sobotnim wyścigu na torze Hockenheimring. Wygrał Mueller

DTM. Kubica ósmy w sobotnim wyścigu na torze Hockenheimring. Wygrał Mueller

Nico Mueller wygrał sobotni wyścig serii DTM na torze Hockenheimring. Robert Kubica, który na pierwszym zakręcie wypadł z toru, zajął ósmą lokatę.
  • DTM. Robert Kubica 11. w kwalifikacjach na Hockenheimringu

DTM. Robert Kubica 11. w kwalifikacjach na Hockenheimringu

Robert Kubica (Orlen Team ART) zajął 11. miejsce w kwalifikacjach przed sobotnim wyścigiem serii Deutsche Tourenwagen Masters (DTM) na torze Hockenheimring w Niemczech.
  • DTM. Robert Kubica zajął 14. miejsce w treningu na Hockenheimringu

DTM. Robert Kubica zajął 14. miejsce w treningu na Hockenheimringu

Robert Kubica nie zdołał awansować do czołówki stawki i również podczas drugiego treningu znalazł się na jej tyłach. Finalnie krakowianin spadł jedną pozycję niżej i uplasował się na 14. miejscu. W czasie treningu najlepszy okazał się Nico Mueller, z czasem 1.29,218.

Filmy - DTM (3)

• Trzecie miejsce Roberta Kubicy w wyścigu DTM. WIDEO

Robert Kubica zajął 3. miejsce podczas dzisiejszego wyścigu na torze w Zolder. Polski kierowca dał popis swoich umiejętności i wykorzystał zamieszanie na torze spowodowane dwoma wypadkami. Krakowianin utrzymał dobre tempo do końca, co poskutkowało miejscem na podium.
  • Kubica znowu 13. w wyścigu DTM. Wideo

Robert Kubica (BMW M4 DTM) zajął tak jak w sobotę 13. miejsce w niedzielnym wyścigu serii DTM na niemieckim torze Lausitzring. Zwyciężył obrońca tytułu Niemiec Rene Rast (Audi RS 5 DTM).
  • Kubica 13. w wyścigu DTM na torze w Niemczech. Wideo

Robert Kubica (MW Orlen Team Art) zajął 13. miejsce w sobotnim wyścigu serii DTM (Deutsche Tourenwagen Masters) na niemieckim Lausitzringu. Wygrał, po raz trzeci w sezonie, Szwajcar Nico Mueller (Audi Sport Team Abt Sportsline) .