wydarzenia - drzewa

Artykuły - Drzewa (72)

 • Spalono drzewa, które rozsławił aborygeński malarz

  Dwa egzemplarze drzew z rodzaju o łacińskiej nazwie Corymbia, znane z akwarel aborygeńskiego malarza Alberta Namatjiry, zostały doszczętnie spalone, krótko przed planowanym wpisaniem ich na listę australijskiego dziedzictwa narodowego - podał w piątek Reuters.
 • Włochy: 30 lat sądowego sporu o gałęzie drzewa grejpfrutowego

  Włoski Sąd Najwyższy ostatecznie rozstrzygnął trwający 30 lat sądowy spór o gałęzie drzewa grejpfrutowego między dwiema posesjami. Kłótnia sąsiadek przechodzi do historii jako jeden z rekordów włoskiego wymiaru sprawiedliwości.
 • IKEA oskarżona o wycinanie kilkusetletnich drzew

  IKEA oskarżona o wycinanie kilkusetletnich drzew

  Międzynarodowa firma meblarska IKEA znalazła się w ogniu krytyki organizacji ochrony środowiska za wycinanie nawet 600-letnich drzew w rosyjskiej Karelii, przy granicy z Finlandią, co ma dalekosiężne skutki dla równowagi globalnego ekosystemu.
 • USA: Burza w Nowym Jorku - jeden zabity

  Gwałtowna burza przeszła wczoraj nad Nowym Jorkiem, łamiąc drzewa i zrywając kable elektryczne. Zginęła jedna osoba, przygnieciona we własnym samochodzie złamanym drzewem w dzielnicy Queens.
 • Trwa walka ze skutkami nawałnic

  Wielkie sprzątanie czeka dziś mieszkańców Nowej Rudy i Świdnicy na Dolnym Śląsku. Nawałnice, które przeszły nad miastami w sobotę połamały drzewa i zalały piwnice. Burzowo było też w województwie śląskim i zachodniopomorskim. W kilku miejscach od uderzenia piorunów zapaliły się budynki.
 • Burze w Czechach i na Słowacji, jedna ofiara śmiertelna

  Gwałtowne burze, które wystąpiły w sobotę w Czechach i na Słowacji, wyrządziły poważne straty. Na zachodzie Czech, w gminie Kyselka, upadające drzewo zabiło rowerzystę - podała agencja CTK.
 • Litwa: Zasadzono drzewko upamiętniające prezydenta L. Kaczyńskiego

  W parku szpitala im. Sapiehy w Wilnie posadzono lipę - drzewo upamiętniające prezydenta Polski Lecha Kaczyńskiego, który zginął w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem.
 • Indie: 112 ofiar cyklonu

  Indie: 112 ofiar cyklonu

  Ratownicy do czwartku odnaleźli 112 ofiar cyklonu, który przeszedł we wtorek nad północno-wschodnimi Indiami wyrywając drzewa i niszcząc tysiące domów. Pracownicy organizacji pomocowych rozdają poszkodowanym żywność, wodę pitną i nieprzemakalne plandeki.
 • Dziewięć ofiar "meteorologicznej bomby"

  Dziewięć ofiar "meteorologicznej bomby"

  Do co najmniej dziewięciu wzrosła liczba ofiar burz i huraganowych wiatrów, które w sobotę nawiedziły Hiszpanię i Francję.
 • "Meteorologiczna bomba" w Hiszpanii

  Huraganowe wiatry, które poprzedniej nocy przeszły nad Wyspami Kanaryjskimi, w sobotę po południu uderzyły w północne wybrzeże Hiszpanii, wyrządzając wiele szkód. W Galicji 82-letnia kobieta zginęła, przygnieciona przewróconym przez wichurę murem.