drukowanie przestrzenne

Artykuły - Drukowanie przestrzenne (23)

 • ​Druga edycja Printed Health za nami

  ​Druga edycja Printed Health za nami

  Personalizowane implanty pozwalające na odtworzenie rysów twarzy po niezwykle skomplikowanych zabiegach czy wykorzystanie druku 3D w ortopedii oraz radioterapii. Między innymi o tym dyskutowano w czasie największej w tej części Europy konferencji o medycznym druku 3D - Printed Health.
 • Drukarki 3D pomagają w radioterapii w Szczecinie

  Drukarki 3D pomagają w radioterapii w Szczecinie

  Zachodniopomorskie Centrum Onkologii w Szczecinie wykorzystuje drukarki 3D Zortrax M200 w planowaniu i prowadzeni leczenia pacjentów z nowotworami znajdującymi się na skórze lub pod jej powierzchnią. Użycie technologii druku 3D pozwala na bezpośrednie dotarcie do komórek nowotworowych i zwiększa precyzyjność całego zabiegu.
 • Nadchodzi druk 5D

  Nadchodzi druk 5D

  Technologia druku 3D jest wciąż nowym zjawiskiem, ale już prowadzone są badania nad drukiem 4D, a ostatnio Mitsubishi Electric Research Labs rozpoczęły eksperymenty nad rozwiązaniem jeszcze bardziej zaawansowanym - drukiem 5D.
 • Druk 3D pozwala niewidomym dotknąć wspomnień

  Druk 3D pozwala niewidomym dotknąć wspomnień

  Druk 3D to technologia, którą w przyszłości będziemy coraz częściej oglądali w codziennych czynnościach. Ale dzięki niej możliwa jest także realizacja tych najskrytszych marzeń.
 • W Dubaju powstanie pierwszy na świecie biurowiec z drukarki 3D

  W Dubaju powstanie pierwszy na świecie biurowiec z drukarki 3D

  W Chinach dzięki technologii druku przestrzennego, budynki mieszkalne powstają w bardzo szybkim tempie - można wręcz powiedzieć że domy tworzone są tam hurtowo. Zjednoczone Emiraty Arabskie chcą pójść podobnym śladem i stworzyć pierwszy na świecie biurowiec, wydrukowany w drukarce 3D. Konstrukcja ma powstać w Dubaju i zostanie oddana do użytku w 2017 roku.
 • Wydrukujemy własne ciała na obcych planetach

  Wydrukujemy własne ciała na obcych planetach

  ​U progu ery kolonizacji kosmosu, przed człowiekiem wciąż sporo przeszkód. Jedną z najpoważniejszych jest krótki czas naszego życia i duże odległości do potencjalnie zdatnych do zamieszkania planet. Naukowcy z Harvarda uważają, że da się to obejść - wystarczy, że w kosmos będziemy wysyłać nasze DNA, a ciała "drukować" na kolonizowanych planetach.
 • Zrób figurkę samego siebie

  Zrób figurkę samego siebie

  W internecie znaleźć już można niemal wszystko, a sporo z tych rzeczy można również zamówić do własnego domu, w ramach konkretnej usługi. Do ostatniego grona dołączył właśnie serwis Shapify.me, z poziomu którego możemy stworzyć i zakupić figurkę samego siebie.
 • Czekolada z drukarki 3D. I to jaka!

  Czekolada z drukarki 3D. I to jaka!

  Możliwości drukarek 3D potrafią mocno zaskoczyć. Widzieliśmy już modele miast drukowane za ich pomocą, a nawet takie rzeczy jak stanik, buty czy broń. Teraz dzięki pierwszej na świecie drukarce 3D czekolady możemy zjeść to, co wydrukujemy!
 • Drukowane wątroby już w 2014 roku

  Drukowane wątroby już w 2014 roku

  ​Amerykańska firma Organovo zapewnia, że już w przyszłym roku na rynku mogą pojawić się komercyjnie dostępne drukowane organy 3D. Pierwsza ma być wątroba.