dreamlinery

Artykuły - Dreamlinery (31)

 • Kolejny dreamliner dla LOT-u wylądował w Warszawie

  Kolejny dreamliner dla LOT-u wylądował w Warszawie

  Najnowszy Boeing 787-9 Dreamliner w barwach PLL LOT przyleciał w środę na warszawskie Lotnisko Chopina prosto z fabryki Boeinga w Everett w Stanach Zjednoczonych - poinformowała spółka. To piąty B787-9, w sumie trzynasty dreamliner we flocie LOT- u.
 • Silniki dreamlinerów do pilnej wymiany. Ilu maszyn dotyczy problem i co to oznacza dla pasażerów LOT-u?

  Silniki dreamlinerów do pilnej wymiany. Ilu maszyn dotyczy problem i co to oznacza dla pasażerów LOT-u?

  Problem wadliwych silników dotyczyć może ponad 700 samolotów Boeing 787. Już uziemiono dwie maszyny należące do LOT-u. Ale grozi to większości maszyn tego typu w jego dyspozycji. Sprawdzamy krok po kroku, które z kłopotów polskiego przewoźnika lotniczego mogą realnie wpłynąć na bezpieczeństwo pasażerów.
 • Miejsce dla dreamlinera: LOTnisko

  Miejsce dla dreamlinera: LOTnisko

  Nasz narodowy przewoźnik znów ma problemy. Jeden z najnowszych samolotów, który kosztuje przedsiębiorstwo ok. 7 mln dol. rocznie, będzie stać bezczynnie na Okęciu.
 • Japan Airlines znów uziemiły Dreamlinera

  Japan Airlines znów uziemiły Dreamlinera

  Japan Airlines tymczasowo uziemiły jeden ze swoich Dreamlinerów - Boeingów 787. Doszło do tego po wykryciu dymu, wydobywającego się prawdopodobnie z systemu akumulatorów, w czasie przeglądu samolotu przed odlotem. Uziemiona maszyna została zastąpiona innym należącym do japońskich linii Boeingiem 787 i odleciała zgodnie z planem. Do zdarzenia doszło na tokijskim lotnisku Narita.
 • Japonia: Dreamliner uziemiony. Wykryto problem z akumulatorem

  Japonia: Dreamliner uziemiony. Wykryto problem z akumulatorem

  Japan Airlines tymczasowo uziemiły we wtorek jeden ze swoich Boeingów 787 Dreamliner, gdy podczas rutynowych prac serwisowych zauważono dym wydostający się na zewnątrz samolotu. Aparatura pokładowa maszyny wskazywała na problem z akumulatorem.
 • Fatum dreamlinera

  Fatum dreamlinera

  Amerykańskie samoloty stają się dla Norwegów synonimem kosztownego żartu. Nie dość, że Boeingi 787 linii Norwegian bez przerwy mają usterki to przesuwa się termin dostarczenia najdroższych samolotów w historii kraju, myśliwców F-35. Ostanie doniesienia mówią o ponad 800 usterkach maszyn, za które Norwegia zapłaci 12 mld dol.
 • Oblodzenie silników dreamlinera może prowadzić do awaryjnego lądowania

  Oblodzenie silników dreamlinera może prowadzić do awaryjnego lądowania

  Amerykańska Federalna Agencja Lotnictwa (FAA) poinformowała w środę, że przypadki oblodzenia silników General Electric w samolotach Boeinga: 787 Dreamliner i 747-8 mogą prowadzić do przymusowych lądowań. Polskie dreamlinery są wyposażone w napęd Rolls-Royce'a.
 • Polski dreamliner uziemiony w Tajlandii

  Polski dreamliner uziemiony w Tajlandii

  Ze stolicy Tajlandii, Bangkoku nie odleciał do polski LOT-owski dreamliner. Powodem jest znowu usterka techniczna. Pasażerowie samolotu muszą czekać do środy na kolejny rejs. -Zadbaliśmy o nich - oświadczyła rzeczniczka LOT-u.
 • Uziemienia, opóźnienia, czyli rok polskich dreamlinerów

  Uziemienia, opóźnienia, czyli rok polskich dreamlinerów

  Pięć miesięcy uziemienia, 50 lotów opóźnionych z powodów technicznych i ćwierć miliona przewiezionych pasażerów. Polskie dreamlinery mają rok. 12 miesięcy temu władze LOT-u podpisały umowę na sfinansowanie zakupu Boeingów 787. Pierwsza maszyna przyleciała do Polski 10 dni później, czyli 15 listopada.
 • Chcemy pieniędzy za dreamlinery

  Chcemy pieniędzy za dreamlinery

  Jest kłopot z wypłatą odszkodowania za dreamlinery dla LOT-u. Wcześniejsze doniesienia RMF FM potwierdza Ministerstwo Skarbu. Producent maszyny, amerykański Boeing nie chce narazić się na wizerunkową porażkę i nie chce nazywać zadośćuczynienia odszkodowaniem. Nalega również, aby nie wypłacać pieniędzy w całości i w gotówce.