drapieżnik

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Drapieżnik (Film (2007)[The Flock] Reż.Andrew Lau) ,

Artykuły - Drapieżnik (11)

 • ​Radiodonty: Czym naprawdę były drapieżniki doskonałe?

  ​Radiodonty: Czym naprawdę były drapieżniki doskonałe?

  Najstarszy, najgroźniejszy i najlepiej przystosowany do arcytrudnych warunków - radiodonty to gatunek drapieżników przy których dzisiejsze rekiny mogą uchodzić za potulne stworzenia. Dzięki staraniom naukowców wreszcie wiemy więcej o bestiach, które 500 milionów lat stały na samym szczycie oceanicznego łańcucha pokarmowego.
 • Rekiny: 10 mitów wokół oceanicznych zabójców

  Rekiny: 10 mitów wokół oceanicznych zabójców

  Rekiny nie cieszą się zbyt dobrą opinią. Są uważane za bezwzględnych zabójców, czyhających na ludzkie życie. Ale przy okazji są także demonizowane, gdyż wokół nich narosło wiele szkodliwych mitów. Dziś rozprawimy się z dziesięcioma najpopularniejszymi legendami na temat rekinów.
 • Nowo odkryty drapieżnik z Andów wygląda jak pluszowa maskotka

  Nowo odkryty drapieżnik z Andów wygląda jak pluszowa maskotka

  Przypomina skrzyżowanie kota domowego z pluszowym niedźwiadkiem. Żyjący w Andach drapieżny olinguito jest to nowo poznany przez badaczy członek rodziny szopowatych - czytamy w "ZooKeys".
 • Groźne i groźniejsze: Zabójcze zwierzęta

  Groźne i groźniejsze: Zabójcze zwierzęta

  Co sprawia, że jedne zwierzęta są groźniejsze niż inne? Szybkość, wielkość, poziom agresji czy zwinność, z jaką zabijają swoje ofiary? A może stworzenie wcale nie musi być drapieżnikiem, by zasłużyć na miano najgroźniejszego na świecie? Odpowiedzi na te pytania chce poznać Steve Backshall, prowadzący program "Zabójcze zwierzęta".
 • Nieprawdopodobne nietoperze

  Nieprawdopodobne nietoperze

  Wyglądem przypominają skrzydlate myszy i, podobno, uwielbiają wplątywać się we włosy. Poznaj fakty i mity na temat tajemniczych nietoperzy.
 • Toshiba Qosmio X500-110 - drapieżnik do gier

  Toshiba Qosmio X500-110 - drapieżnik do gier

  Toshiba wprowadziła na rynek nowy multimedialny notebook Toshiba Qosmio X500-110 przeznaczony dla graczy komputerowych. Sprzęt może się pochwalić procesorem Intel Core i7, 6GB pamięci RAM, dyskiem twardym 1TB oraz kartą graficzną NVIDIA GeForce GTS 250M.
 • Opolskie: Uwaga na tajemniczego drapieżnika

  Opolskie: Uwaga na tajemniczego drapieżnika

  Tajemniczy drapieżnik, który najprawdopodobniej zaatakował i zagryzł zwierzęta gospodarskie w okolicach Białej, pojawił się niedaleko Głubczyc - powiedział rzecznik opolskiej policji kom. Maciej Milewski.
 • Łagodny drapieżnik

  Łagodny drapieżnik

  Julianne Moore przekracza wszelkie granice. Zdesperowana, wulgarna, zła, rozwiązła. W swoich nowych filmach Miasto ślepców i Uwikłani wciela się w kontrowersyjne role kobiet naruszających obyczajowe tabu. To w kinie. A w życiu? Tu poznacie jej inną, subtelną wersję.
 • Avril Lavigne i Richard Gere razem!

  Avril Lavigne i Richard Gere razem!

  Już 28 marca w kinach będzie można zobaczyć gwiazdę muzyki pop Avril Lavigne. Wokalistka zagrała w thrillerze "Drapieżnik" u boku samego Richarda Gere'a.
 • Drapieżnik spod znaku lwa

  Drapieżnik spod znaku lwa

  Na pytanie jakie marki kojarzą się z luksusem, trwałością i niezawodnością samochodu, słyszymy zazwyczaj o Audi, BMW i Mercedesach.

Filmy - Drapieżnik (1)

 • "Drapieżnik"

  Znany z brutalności Errol Babbage (Richard Gere) szkoli młodą stażystkę (Claire Danes) w tropieniu przestępstw na tle seksualnym.