Film - dramat

Artykuły - Dramat (104)

 • "Essential Killing" doceniony w Argentynie

  "Essential Killing" doceniony w Argentynie

  Dramat "Essential Killing" w reżyserii Jerzego Skolimowskiego zdobył główną nagrodę (Astor de Oro) na zakończonym w niedzielę, 21 listopada, Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Mar del Plata w Argentynie.
 • Polski weekend w kinie

  Polski weekend w kinie

  Aż trzy polskie tytuły: mroczny dramat Pawła Sali "Matka Teresa od kotów" i dwie historie o trudnej miłości - "Jestem twój" Mariusza Grzegorzka i "Huśtawka" Tomasza Lewkowicza - trafią w piątek do kin.
 • Krystyna Janda reżyseruje

  Krystyna Janda reżyseruje

  W stołecznym Teatrze Polonia trwają próby przed piątkową (9 lipca) premierą spektaklu "Przygoda" na podstawie sztuki węgierskiego pisarza Sandora Maraiego. Spektakl reżyseruje Krystyna Janda. Na scenie występują m.in. Edyta Olszówka, Beata Ścibakówna, Jan Englert i Wiesław Komasa.
 • Kraśko: Każdy dramat porusza

  Kraśko: Każdy dramat porusza

  W tym roku rozegrało się tyle dramatycznych wydarzeń, że sezon ogórkowy nie byłby wcale zły - przekonuje Piotr Kraśko. Dziennikarz pojechał relacjonować wizytę prezydenta w Katyniu, a był świadkiem tragedii pod Smoleńskiem. Napisał o tym książkę.
 • Dla kogo Złoty Anioł?

  Dla kogo Złoty Anioł?

  Trzy filmy, trzy światy, jeden konkurs. Jakie dzieła będą w tym roku rywalizować o Złotego Anioła podczas konkursu ON AIR na Tofifest? Nagrodzony w Wenecji "Woman without men" zabiera nas w podróż do Iranu, "Street Days" na Kaukaz do Gruzji, "Altiplano" w peruwiańskie Andy to trzy z konkursowych obrazów. Te jakże różne opowieści łączy idea przewodnia festiwalu. Ich twórcy zabierają głos w dyskusji o współczesnym człowieku, o jego świecie i przyszłości.
 • Rodzinny dramat w "Na dobre..."

  Rodzinny dramat w "Na dobre..."

  Mama młodego chirurga Kostka, którą zagra Maria Winiarska i przystojny pielęgniarz dołączą wkrótce do obsady serialu "Na dobre i na złe".
 • Co podnieca Woody'ego Allena?

  Co podnieca Woody'ego Allena?

  Pięć filmów trafia do kin w pierwszy poświąteczny weekend, wśród nich: najnowszy obraz Woody'ego Allena, remake klasycznego "Zmierzchu Tytanów", animacja "Jak wytresować smoka" oraz dwie niezależne produkcje: skandynawski esej filmowy "Burrowing" i hiszpański dramat "Ja, też!".
 • Wielkanoc przed telewizorem

  Wielkanoc przed telewizorem

  Widzowie podczas Świąt Wielkiej Nocy mogą spodziewać się specjalnych wydań ulubionych programów, seriali a także sporo filmów i muzyki. Jaką ofertę przygotowały stacje?
 • Rosja: Dyskusja na temat "Katynia"

  Rosja: Dyskusja na temat "Katynia"

  Telewizja państwowa Rossija, która w piątek wieczorem zaprezentuje "Katyń" Andrzeja Wajdy, podała, że po projekcji filmu w jej studiu odbędzie się dyskusja z udziałem wybitnych przedstawicieli rosyjskiego świata filmu, kultury i polityki.
 • Zasłużone aktorskie Oscary

  Zasłużone aktorskie Oscary

  Tegoroczne Oscary za najlepszy film oraz dla najlepszych aktorów przyznano zasłużenie - uważa krytyk Andrzej Bukowiecki. Statuetki zdobyli: Jeff Bridges oraz Sandra Bullock, a najlepszym filmem okazał się dramat "The Hurt Locker. W pułapce wojny".