dożywocie

Artykuły - Dożywocie (344)

 • Czechy: Ugościli Amerykanina. Zabił 4 osoby

  Czechy: Ugościli Amerykanina. Zabił 4 osoby

  Sąd krajowy w Brnie, we wschodnich Czechach, skazał w środę 24-letniego obywatela USA Kevina Dahlgrena na dożywotnie więzienie za dokonane w tym mieście w 2013 roku zabójstwo spokrewnionej z nim czteroosobowej rodziny, u której gościł.
 • Przy umowie dożywocia nie ma podatku, bo nie da się ustalić przychodu

  Przy umowie dożywocia nie ma podatku, bo nie da się ustalić przychodu

  Resort finansów zmienia interpretacje podatkowe, dotyczące konsekwencji fiskalnych zawarcia umowy o dożywocie w zamian za przekazanie mieszkania. Nowe wykładnie są korzystne dla podatników, bo zwalniają taką transakcję z podatku.
 • Chiny: Dożywocie za celowe skażenie pierożków środkiem owadobójczym

  Chiński sąd skazał w poniedziałek na dożywotnie więzienie pracownika zakładów spożywczych, który celowo skaził środkiem owadobójczym eksportowane do Japonii pierożki. W rezultacie w Japonii i Chinach ciężko zatruło się w 2008 roku ponad 10 osób.
 • Kary dożywocia za zabójstwo w Dobrzycy

  Na kary dożywotniego więzienia skazał w poniedziałek Sąd Okręgowy w Poznaniu dwóch mężczyzn oskarżonych o zabójstwa leśniczego i jego żony w leśniczówce w okolicach Dobrzycy koło Piły (woj. wielkopolskie).
 • Senior wczoraj i dziś

  Senior wczoraj i dziś

  Życie po sześćdziesiątce może być piękne, pogodne, godnie spędzone. Może też być przykre, smutne, pełne bólu. O tym, jak je senior przeżyje decyduje wiele czynników - wrodzona pogoda ducha, zdrowie i oczywiście pieniądze. Te, które szczęścia nie dają, ale i bez których ciężko jest funkcjonować. Ważna jest też rodzina.
 • Zabiła dziecko i ukryła zwłoki na strychu. Grozi jej dożywocie

  Dożywocie grozi 30-letniej Kamili C. spod Oławy na Dolnym Śląsku, która zabiła swoje nowo narodzone dziecko. W czerwcu tego roku zmumifikowane zwłoki dziewczynki znalezione zostały na strychu domu, w którym kobieta mieszkała ze swoimi starszymi dziećmi i konkubentem. Do sądu wpłynął już akt oskarżenia w tej sprawie.
 • Hipoteka odwrócona: Non omne quod licet, honestum est, czyli nie wszystko, co jest dozwolone, jest uczciwe

  Hipoteka odwrócona: Non omne quod licet, honestum est, czyli nie wszystko, co jest dozwolone, jest uczciwe

  Od kilku lat w Polsce rozwija się rynek tzw. odwróconej hipoteki. Powstają kolejne spółki oferujące osobom fizycznym, najczęściej po sześćdziesiątym lub sześćdziesiątym piątym roku życia, posiadającym nieruchomości mieszkalne, comiesięczną rentę w zamian za przekazanie prawa własności do nich, z zachowaniem prawa do korzystania z nich do śmierci. Wątpliwości wzbudza fakt, iż w polskim systemie prawnym brak jakichkolwiek lex specialis, regulujących te stosunki umowne.
 • Zapadł wyrok ws. zabójstwa Ormianina

  Dożywocie, 25 lat więzienia i 6 lat pozbawienia wolności - takie kary wymierzył dziś Sąd Okręgowy w Gliwicach trzem obcokrajowcom, oskarżonym w sprawie zabójstwa mieszkającego w Zabrzu Ormianina.
 • Dożywocie, 25 i pięć lat za zabójstwo maturzysty

  Dożywocie, 25 i pięć lat za zabójstwo maturzysty

  Na kary dożywocia, 25 oraz pięciu lat więzienia skazał we wtorek Sąd Okręgowy w Kielcach trzech mężczyzn oskarżonych o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem maturzysty z Suchedniowa. Proces w tej sprawie toczył się po raz trzeci.
 • Zaatakował emerytowanego policjanta. Grozi mu dożywocie

  Zaatakował emerytowanego policjanta. Grozi mu dożywocie

  W sumie siedem zarzutów usłyszał 31-latek, który w sobotę w Krakowie zaatakował nożem emerytowanego policjanta. Jeszcze dzisiaj o jego tymczasowym aresztowaniu zdecyduje sąd.

Filmy - Dożywocie (2)

 • Mladić skazany na dożywocie

  Były dowódca Serbów bośniackich Ratko Mladić został skazany na dożywocie. Międzynarodowy Trybunał ONZ do spraw byłej Jugosławii w Hadze uznał Mladicia za winnego ludobójstwa, zbrodni wojennych i zbrodni przeciw ludzkości podczas wojny w Bośni z lat 90.
 • Dożywocie dla gejów! Świat stanął w ich obronie

  Dwaj Ugandyjczycy - Jackson Mukasa i Kim Mukisa – trafili w styczniu za kratki z powodu swojej homoseksualnej orientacji. Zostali oskarżeni o to, że „żyją ze sobą jak mąż i żona”. Ich sprawę śledził cały świat, oburzony postępowaniem ugandyjskich władz. Sekretarz stanu USA, John Kerry, porównał nawet antyhomoseksualne ustawodawstwo w Ugandzie do antysemickich praktyk w nazistowskich Niemczech. W grudniu ubiegłego roku ugandyjski parlament zdecydował, że za współżycie osób tej samej płci grozić będzie dożywocie. Ostatecznie drakońskie prawo nie weszło w życie. Z kolei na sali sądowej okazało się, że prokuratura nie jest w stanie udowodnić "winy" dwóch kochających się mężczyzn. Jackson Mukasa i Kim Mukisa nie kryją swojego zadowolenia, ale są przekonani, że to nie koniec ich cierpień. - Koniec nastąpi dopiero wtedy, kiedy znajdę się na lotnisku i opuszczę ten kraj - powiedział dziennikarzom Jackson Mukasa.