dowód rejestracyjny

Artykuły - Dowód rejestracyjny (29)

 • Awaria systemu CEPIK 2.0

  Awaria systemu CEPIK 2.0

  Kierowcy i właściciele samochodów w całej Polsce nie zarejestrują pojazdów i nie będą mogli mieć zatwierdzonego badania technicznego. System nie działa, a urzędy odsyłają interesantów. Jak podał Centralny Ośrodek Informatyki, pewne systemy działają, choć niektóre mogą być niedostępne.
 • Od dziś ważne zmiany dla naszych kierowców

  Od dziś ważne zmiany dla naszych kierowców

  Od dziś można wyrabiać zielone tablice i profesjonalne dowody rejestracyjne. Wchodzące w życie zmiany to efekt nowelizacji Prawa o Ruchu Drogowym.
 • Brak zaświadczenia i wpisu w dowodzie rejestracyjnym

  Brak zaświadczenia i wpisu w dowodzie rejestracyjnym

  Zdaniem organów podatkowych odliczenie 100% VAT od wydatków związanych z użytkowaniem w firmie samochodów dotyczy tych pojazdów, w przypadku których podatnik przeprowadził dodatkowe badanie techniczne potwierdzone stosownym zaświadczeniem i posiada odpowiedni wpis w dowodzie rejestracyjnym. Jednak sądy administracyjne prezentują inne stanowisko.
 • Skutki braku zaświadczenia o dodatkowym badaniu technicznym samochodu ciężarowego

  Skutki braku zaświadczenia o dodatkowym badaniu technicznym samochodu ciężarowego

  Zgodnie z ogólną zasadą określoną w art. 86a ust. 1 ustawy o VAT, od wydatków związanych z pojazdami samochodowymi przysługuje prawo do odliczenia 50% kwoty podatku naliczonego. Wydatki, o których mowa w przepisie to: nabycie, import lub wytworzenie tych pojazdów, części składowych do nich, używanie tych pojazdów w ramach umowy najmu, dzierżawy, leasingu oraz innych umów o podobnym charakterze, nabycie paliw do ich napędu, naprawa i konserwacja oraz nabycie innych towarów i usług związanych z eksploatacją i użytkowaniem tych pojazdów.
 • Rząd: Kierowcy wkrótce bez obowiązku posiadania dowodu rejestracyjnego oraz polisy OC

  Rząd: Kierowcy wkrótce bez obowiązku posiadania dowodu rejestracyjnego oraz polisy OC

  Rząd przyjął projekt ustawy, który przewiduje, że kierowcy nie będą musieli mieć przy sobie dowodu rejestracyjnego auta oraz potwierdzenia opłacenia składki OC. Przepisy będą obowiązywać na terytorium Polski i dotyczyć pojazdów zarejestrowanych w naszym kraju.
 • Nie tylko dowód rejestracyjny będzie cyfrowy

  Nie tylko dowód rejestracyjny będzie cyfrowy

  Na III kwartał 2018 roku Ministerstwo Cyfryzacji zapowiada wdrożenie do aplikacji mDokumenty dowodu rejestracyjnego, polisy OC i prawa jazdy. Oznacza to, że wszystkie te dokumenty będzie można okazywać za pomocą smartfona.
 • Będą ułatwienia w tymczasowej rejestracji aut dla producentów i sprzedawców

  Będą ułatwienia w tymczasowej rejestracji aut dla producentów i sprzedawców

  Rząd chce umożliwić rejestrację wielu samochodów na jeden numer i jeden dokument. Taki "profesjonalny dowód rejestracyjny" ma ułatwić życie m.in. producentom samochodów, którzy muszą przetestować swoje auta, a także sprzedawcom aut. Obecnie muszą bowiem oni każdy pojazd rejestrować oddzielnie.
 • Brak numeru rejestracyjnego nie wszystkim się podoba

  Brak numeru rejestracyjnego nie wszystkim się podoba

  Ministerstwo Finansów chce od 1 stycznia 2013 r. zmienić przepisy rozporządzenia w sprawie zwrotu podatku niektórym podatnikom, wystawiania faktur, sposobu ich przechowywania oraz listy towarów i usług, do których nie mają zastosowania zwolnienia od podatku od towarów i usług (Dz.U. z 2011 r. nr 68, poz. 360). Resort zamierza m.in. znieść obowiązek wpisywania numeru rejestracyjnego samochodu na fakturze VAT za paliwo.
 • Kierowców czeka rewolucja! Zobacz, co się zmieni

  Kierowców czeka rewolucja! Zobacz, co się zmieni

  Zdarzyło ci się zapomnieć dokumentów? Już niedługo nie trzeba będzie wozić ze sobą prawa jazdy ani nawet dowodu rejestracyjnego!
 • Przegląd - co musisz wiedzieć

  Przegląd - co musisz wiedzieć

  Zobacz, co warto wiedzieć o wizycie w stacji kontroli pojazdów. Pomoże to uniknąć kłopotów z przeglądem.

Filmy - Dowód rejestracyjny (1)