dowód osobisty

Artykuły - Dowód osobisty (105)

Filmy - Dowód osobisty (4)

 • Dlaczego nie należy zostawiać dowodu osobistego pod zastaw?

  Prośby o zostawienie dowodu osobistego słyszymy często w hotelach, pensjonatach czy wypożyczalniach sprzętu sportowego. Takie działanie jest jednak nielegalne. Dlaczego? O tym w programie opowiedział radca prawny Paweł Janc. Czym grozi udostępnianie swoich danych osobowych? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Już nie musisz nosić dowodu osobistego. Twoją tożsamość potwierdzi telefon

  11 maja 2017 r. ruszył pilotaż ministerialnego programu mDokumenty. Mieszkańcy Koszalina, Ełku i Łodzi jako pierwsi w Polsce sprawdzą, jak wygląda w praktyce korzystanie z elektronicznych dowodów osobistych.
 • Nikt nie ma prawa żądać w zastaw twojego dowodu osobistego

  Niby masz wybór: albo zostawiasz dokument tożsamości i wypożyczasz jakiś sprzęt, albo chronisz swoje dane osobowe, ale tym samym rezygnujesz z danej atrakcji. Jednak właściciele wypożyczalni doskonale wiedzą, co wybierzesz, i dlatego bezprawnie korzystają z masowej naiwności. Zobacz, jak przeciwdziałać temu procederowi i jakich konsekwencji możesz uniknąć.
 • Zgubiłeś dowód? Leć do banku!

  Jak ustrzec się wyłudzenia? Gdy ktoś zgubi lub zauważy kradzież dowodu nie wystarczy wizyta na komisariacie. Trzeba koniecznie iść do banku i zastrzec dokument. To nie musi być nasz bank. Ważne, by placówka miała dostęp do systemu dokumentów zastrzeżonych.