dotacje

Artykuły - Dotacje (251)

 • Wkrótce nowa edycja programu "Mój prąd"

  Wkrótce nowa edycja programu "Mój prąd"

  Będzie kontynuacja programu "Mój prąd". Jest szansa na uruchomienie naboru w pierwszej połowie tego roku - poinformował Ireneusz Zyska, pełnomocnik rządu ds. odnawialnych źródeł energii w Ministerstwie Klimatu i Środowiska.
 • Premier Morawiecki: Wracamy do bezzwrotnych dotacji

  Premier Morawiecki: Wracamy do bezzwrotnych dotacji

  Podjęliśmy decyzję o przedłużeniu obowiązywania programu bezzwrotnych dotacji w wysokości do 5000 złotych dla mikro i małych firm poinformował premier Mateusz Morawiecki. "To realna pomoc dla firm - zwłaszcza tych najmniejszych - które nie mogą teraz działać z powodu ograniczeń pandemicznych" - podkreślił szef rządu we wpisie zamieszczonym na Facebooku.
 • ARR: Uwaga na fałszywe aplikacje

  ARR: Uwaga na fałszywe aplikacje

  Wśród wniosków o granty kapitałowe złożonych do Warmińsko-Mazurskiej Agencji Rozwoju Regionalnego (MWARR) znalazło się kilka fałszywych aplikacji. Prezes WMARR zapowiedział, że zgłosi w prokuraturze próbę wyłudzenia dotacji.
 • Popegeerowskie gminy zyskają na znaczeniu

  Popegeerowskie gminy zyskają na znaczeniu

  Trwają prace nad nowym projektem uchwały w sprawie wsparcia na realizację zadań inwestycyjnych przez jednostki samorządu terytorialnego. Dzięki niemu popegeerowskie gminy otrzymają znaczące środki na rozwój.
 • MAP: Czyszczenie aktywów węglowych czas zacząć

  MAP: Czyszczenie aktywów węglowych czas zacząć

  Ministerstwo aktywów państwowych, do końca roku chce opracować strategię separacji aktywów węglowych, która byłaby autorstwa i oficjalnym dokumentem rządowym - zapowiedział w tym tygodniu we Wrocławiu wiceminister Artur Soboń.
 • Małe firmy z szansą na dofinansowanie

  Małe firmy z szansą na dofinansowanie

  Innowacyjne firmy z szansą na dofinansowanie i współpracę z rynkowymi gigantami. Zostało tylko kilka dni na zgłoszenie.
 • Raport UOKiK. Maleje pomoc publiczna

  Raport UOKiK. Maleje pomoc publiczna

  Jak wynika z raportu UOKiK. Ze wsparcia państwa skorzystało w 2018 r. prawie 44 tys. przedsiębiorców, ale trzy spółki mogą pochwalić się gigantycznymi wpływami. Największą pomoc otrzymały: Spółka Restrukturyzacji Kopalń, PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, FIBEE IV.

Filmy - Dotacje (5)

 • Dotacje na panele fotowoltaiczne wystarczą tylko dla 200 tys. rodzin

  Prywatni odbiorcy energii elektrycznej mają otrzymać dotacje maksymalnie do 50 proc. wartości instalacji fotowoltaicznej, ale nie więcej niż 5 tys. zł. Trzeba się spieszyć, bo budżet rządowego programu “Mój prąd” to tylko 1 mld zł.
 • Jak z sukcesem pozyskiwać dotacje? W gminie Stare Babice już wiedzą

  Gmina Stare Babice od lat jest jedną z najbardziej aktywnych w Polsce w zakresie pozyskiwania dotacji. W ciągu ostatnich 15 lat zrealizowano na tym terenie 41 projektów z udziałem środków zewnętrznych, a gmina otrzymała dofinansowanie na łączną kwotę 162 mln. Czego inne gminy mogą nauczyć się na przykładzie pracy urzędników ze Starych Babic?
 • Unijna dyrektywa może doprowadzić do zakazu finansowania szpitali

  26 października wchodzą w życie przepisy dotyczące transgranicznej opieki medycznej. Ma ona na celu umożliwienie leczenia za granicą, za które w części zapłaci państwo, którego obywatelem jest dany pacjent. Otwarcie rynku medycznego oznacza jednak, że placówki, które otrzymały pomoc publiczną będą na uprzywilejowanej pozycji, co może zakwestionować Komisja Europejska. – Pomoc publiczna dla publicznych placówek ochrony zdrowia jest realizowana od wielu lat, nie tylko w postaci dotacji unijnych, ale także w postaci dotacji Skarbu Państwa. Pomoc ta powinna być zgłaszana przez UOKiK do Komisji Europejskiej – mówi Agencji Informacyjnej Newseria Adam Rozwadowski, prezes ENEL-MED, wiceprezes OSSP.
 • Nawet 300 tys. zł dla rolnika na inwestycje

  Ruszają nabory wniosków na modernizację gospodarstw. To szansa dla rolników, dla których nie wystarczyło pieniędzy w poprzednich naborach. Komentuje Andrzej Butra, wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi.