dotacje

Artykuły - Dotacje (246)

Filmy - Dotacje (5)

 • Dotacje na panele fotowoltaiczne wystarczą tylko dla 200 tys. rodzin

  Prywatni odbiorcy energii elektrycznej mają otrzymać dotacje maksymalnie do 50 proc. wartości instalacji fotowoltaicznej, ale nie więcej niż 5 tys. zł. Trzeba się spieszyć, bo budżet rządowego programu “Mój prąd” to tylko 1 mld zł.
 • Jak z sukcesem pozyskiwać dotacje? W gminie Stare Babice już wiedzą

  Gmina Stare Babice od lat jest jedną z najbardziej aktywnych w Polsce w zakresie pozyskiwania dotacji. W ciągu ostatnich 15 lat zrealizowano na tym terenie 41 projektów z udziałem środków zewnętrznych, a gmina otrzymała dofinansowanie na łączną kwotę 162 mln. Czego inne gminy mogą nauczyć się na przykładzie pracy urzędników ze Starych Babic?
 • Unijna dyrektywa może doprowadzić do zakazu finansowania szpitali

  26 października wchodzą w życie przepisy dotyczące transgranicznej opieki medycznej. Ma ona na celu umożliwienie leczenia za granicą, za które w części zapłaci państwo, którego obywatelem jest dany pacjent. Otwarcie rynku medycznego oznacza jednak, że placówki, które otrzymały pomoc publiczną będą na uprzywilejowanej pozycji, co może zakwestionować Komisja Europejska. – Pomoc publiczna dla publicznych placówek ochrony zdrowia jest realizowana od wielu lat, nie tylko w postaci dotacji unijnych, ale także w postaci dotacji Skarbu Państwa. Pomoc ta powinna być zgłaszana przez UOKiK do Komisji Europejskiej – mówi Agencji Informacyjnej Newseria Adam Rozwadowski, prezes ENEL-MED, wiceprezes OSSP.
 • Nawet 300 tys. zł dla rolnika na inwestycje

  Ruszają nabory wniosków na modernizację gospodarstw. To szansa dla rolników, dla których nie wystarczyło pieniędzy w poprzednich naborach. Komentuje Andrzej Butra, wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi.