InteriaTV - Dorota Gawryluk

Filmy - Dorota Gawryluk (85)

 • Kwaśniewski w "Gościu Wydarzeń": Polityka nie takie niespodzianki widziała

  Na pytanie czy "rząd techniczny jest w ogóle możliwy", były prezydent wskazał, że z koalicję rządzącą musiałoby opuścić Porozumienie. - Dołączenie do koalicji po drugiej stronie zmieniłoby arytmetykę. Nie wydaje mi się, żeby to był projekt bardzo realistyczny, ale polityka nie takie niespodzianki sprawiała - mówił Aleksander Kwaśniewski na antenie "Gościa Wydarzeń".
 • Kwaśniewski w "Gościu Wydarzeń": Opozycja powinna być gotowa na przejęcie władzy

  W Polsat News Aleksander Kwaśniewski był pytany, czy opozycja "jest w stanie przejąć władzę". - Na ten moment nie, bo arytmetycznie większość nadal jest po stronie Zjednoczonej Prawicy. Widzimy jednak co się dzieje po prawej stronie. Jedne projekty są niepopierane przez ugrupowanie pana Ziobry, w innych odrębne zdanie ma pan Gowin. W gruncie rzeczy mamy do czynienia z rządem mniejszościowym, acz ciągle jest to siła wystarczająca, aby arytmetyka się nie zmieniła - mówił były prezydent. - Opozycja powinna być gotowa na przejęcie władzy, ale dziś warunków na to nie ma - dodawał.
 • Fogiel w "Gościu Wydarzeń": Większość parlamentarna jest stabilna

  Dorota Gawryluk odnosząc się do odwołanego głosowania ws. OFE w Sejmie pytała, czy Radosław Fogiel przewiduje "wojnę wśród koalicjantów". - Do wielu innych głosowań z kolei wczoraj doszło. One pokazują, że większość parlamentarna jest stabilna. W kwestii OFE uznaliśmy, że potrzebne są pewne wyjaśnienia. Chcemy się upewnić, że to co proponujemy Polakom w kwestii ich emerytur, jest najlepszym z możliwych rozwiązań - odpowiadał "Gość Wydarzeń".
 • Fogiel w "Gościu Wydarzeń": Równowaga między koalicjantami jest dzisiaj nieco zakłócona

  Wicerzecznik PiS Radosław Fogiel pytany w "Gościu Wydarzeń" kiedy odbędzie się najbliższe spotkanie liderów koalicji odpowiedział: "w najbliższych dniach". - Staramy się, żeby mimo pewnych problemów, które nie da się ukryć, Zjednoczona Prawica dzisiaj przechodzi, żeby ta komunikacja w miarę niezakłócona - mówił.
 • Trzaskowski w "Gościu Wydarzeń": Hołownia szedł do polityki by ją zmieniać, a to polityka zmienia Hołownię

  Rafał Trzaskowski zaznaczył w "Gościu Wydarzeń", że miesiąc chorowania na Covid-19 dał "mu dystans do polityki". - Trzeba unieść się nad spory, żeby zastanowić się nad tym, co najważniejsze. Do tego nakłaniam moje koleżanki i kolegów. Oczywiście wzajemne przejmowanie posłów temu nie służy. Mam wrażenie, że Szymon Hołownia szedł do polityki, żeby ją zmieniać. A to niestety polityka zmienia Szymona Hołownię - mówił prezydent Warszawy.
 • Trzaskowski w "Gościu Wydarzeń": Można spodziewać się przyspieszonych wyborów

  - Konfliktów w Zjednoczonej Prawicy jest na tyle dużo, że można się spodziewać nawet przyspieszonych wyborów. Opozycja jest na to przygotowana - mówił w "Gościu Wydarzeń" prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.
 • Dworczyk o zarzutach opozycji w "Gościu Wydarzeń": Podkreślaliśmy, że musimy być elastyczni

  Na antenie Polsat News, Michał Dworczyk odnosił się do zarzutów opozycji, która twierdzi, że rząd nie ma ustalonego harmonogramu szczepień. - Opozycja potrafi powiedzieć wszystko licząc na to, że zainteresuje swoich wyborców, czy opinię publiczną takimi wypowiedziami. Powinniśmy wszyscy się cieszyć, że udaje się przyspieszać program szczepień, a dzięki przyspieszonym dostawom szczepionek do Polski możemy przyspieszać terminy rejestracji, a w konsekwencji szczepień - mówił szef KPRM.
 • Dworczyk w "Gościu Wydarzeń": Do 10 maja wszyscy dorośli Polacy będą mieli wystawione e-skierowania

  Szef KPRM podkreślał w "Gościu Wydarzeń", że "do 10 maja wszyscy będziemy mieli wystawione e-skierowanie, czyli wszyscy pełnoletni Polacy będą mieli wystawione takie skierowanie, a w konsekwencji będą mogli się rejestrować". - Jutro przedstawimy szczegółowy harmonogram - w kolejnych dniach, które roczniki będą mogły się rejestrować - powiedział Michał Dworczyk.
 • Kukiz w "Gościu Wydarzeń" o rozmowach z PiS: Jedna ustawa nasza za jedną ich ustawę

  Paweł Kukiz chce, aby w Nowym Ładzie uwzględniono "zmiany ustrojowe", na przykład w kontekście ordynacji wyborczej. W tym kontekście nie wykluczył współpracy z partią Jarosława Kaczyńskiego.W rozmowie z Dorotą Gawryluk, polityk potwierdził, iż rozmowy jego koła z PiS toczą się na kilku płaszczyznach. Jarosław Sachajko spotyka się z przewodniczącym Stałego Komitetu Rady Ministrów Łukaszem Schreiberem ws. legislacyjnych dot. Nowego Ładu, a były wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka z szefem klubu PiS Ryszardem Terleckim ws. politycznych.Fragment programu "Gość Wydarzeń", emitowanego na antenie Polsat News.
 • Kukiz o konflikcie Kaczyński-Gowin : Mogliby panowie powstrzymać się od takich "intensywnych" i "głośnych" spraw

  Zdaniem Pawła Kukiza, obecnie polityczne "gonienie się" i "podgryzanie" wydają się ważniejsze niż walka z pandemią i troska o ochronę zdrowia.- Na ten czas mogliby panowie powstrzymać się od takich "intensywnych" i "głośnych" spraw - odparł w rozmowie z Dorotą Gawryluk.Dopytany, która z partyjnych opcji miałaby największe szanse, by przyciągnąć do siebie koło Kukiz'15, jego szef odpowiedział: - Ta grupa lub polityk, który ma "moce sprawcze" i chęć wprowadzenia w życie moich postulatów z 2015 r., odpartyjniających państwo, kierujących je na demokratyczną drogę - wyjaśnił.Jak dodał, chodzi mu m.in. o referenda, sędziów pokoju, ustawy antysitwową czy korupcyjną. Przyznał, iż obecnie większe "moce sprawcze" ma prezes PiS Jarosław Kaczyński. - Jednak w pewnych kwestiach warto połączyć siły z Jarosławem Gowinem - uściślił.Fragment programu "Gość Wydarzeń", emitowanego na antenie Polsat News.