dorabianie

Artykuły - Dorabianie (25)

 • Niemcy: 2,7 mln obywateli dorabia do pensji

  Niemcy: 2,7 mln obywateli dorabia do pensji

  Coraz więcej Niemców dorabia do pensji - wynika z danych Federalnej Agencji Pracy.
 • Na emeryturze już tak łatwo nie dorobimy. Rząd ma nowe pomysły

  Na emeryturze już tak łatwo nie dorobimy. Rząd ma nowe pomysły

  W rządzie pojawiają się koncepcje ograniczenia możliwości łączenia emerytur z pracą. Mówił nam o tym m.in. szef Komitetu Stałego Henryk Kowalczyk. Pomysł ma dwie wersje.
 • Emerycie, nie zarabiaj za dużo

  Emerycie, nie zarabiaj za dużo

  Ponad 6 proc. polskich emerytów dorabia. Częściej mężczyźni - ok. 222 tys. - przy mniej więcej 183 tys. kobiet. Największy odsetek pracujących emerytów mieszka w województwie lubelskim (7,8 proc.) oraz województwie świętokrzyskim (7,7 proc.). Jakie prawa im przysługują i ile wolno im zarabiać, by mogli pobierać niepomniejszone świadczenia emerytalne?
 • Student szuka pracy. Dorobić do stypendium można wszędzie

  Student szuka pracy. Dorobić do stypendium można wszędzie

  Marzą o pracy w dużej korporacji, własnej firmie czy urzędzie, ale w czasie studiów chwytają się każdego zajęcia: stoją za barem, sprzątają biura, są fordanserkami, korepetytorami i... rozbieraczami. W ten sposób studenci potrafią dorobić do stypendium nawet 2000 zł, wynika z analizy serwisu Tablica.pl. Jaka praca się opłaca?
 • Urzędnicy sami sobie naganiają prace. I dorabiają na boku

  Urzędnicy sami sobie naganiają prace. I dorabiają na boku

  W ministerstwach, gminach i powiatach dorabianie to norma. Niestety często prowadząca do nadużyć.
 • Tola dorabia jako niania

  Tola dorabia jako niania

  Po przeprowadzeniu się do USA kariera Toli Szlagowskiej ostro wyhamowała. 20-letnia wokalistka musi mierzyć się z tak przyziemnymi problemami jak... brak pieniędzy.
 • Dorabiają nawet i 100 tysięcy rocznie!

  Dorabiają nawet i 100 tysięcy rocznie!

  Dzięki dochodom z zasiadania w radach nadzorczych miejskich spółek, niektórzy samorządowcy dorabiają nawet 100 tysięcy rocznie - pisze "Rzeczpospolita".
 • Wielu dorabia sobie na boku

  Wielu francuskich pracowników państwowych dorabia sobie na boku. Zjawisko to znacznie się nasiliło w mijającym roku. Takie płyną wnioski z dorocznego raportu dotyczącego zasad obowiązujących funkcjonariuszy administracji państwowej.
 • Wszyscy dorabiają po godzinach?

  Wszyscy dorabiają po godzinach?

  Pracownicy Ministerstwa Finansów dorabiają po godzinach (często również w godzinach pracy) m.in. w spółkach Skarbu Państwa - najczęściej zasiadając w radach nadzorczych tych spółek.
 • Nie będzie można dorabiać!

  Nie będzie można dorabiać!

  Zdaniem Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej przepisy uzależniające wypłatę renty z tytułu niezdolności do pracy lub niepełnosprawności od wysokości przychodów osiąganych z tytułu pracy zarobkowej powinny zostać uchylone.