doping w sporcie

Artykuły - Doping w sporcie (614)

 • Kajakarz Aleksiej Korowaszkow zdyskwalifikowany na cztery lata za doping

  Kajakarz Aleksiej Korowaszkow zdyskwalifikowany na cztery lata za doping

  Rosyjski kajakarz Aleksiej Korowaszkow, brązowy medalista olimpijski z Londynu 2012, został zdyskwalifikowany na cztery lata za stosowanie dopingu - taką karę nałożyła na niego międzynarodowa federacja (ICF).
 • Mundial 2018. Stanisław Czerczesow przerwał wywiad po pytaniu o doping

  Mundial 2018. Stanisław Czerczesow przerwał wywiad po pytaniu o doping

  Selekcjoner reprezentacji Rosji Stanisław Czerczesow stracił nerwy po pytaniu o zarzuty stosowania dopingu, przerwał wywiad i wyszedł ze studia.
 • Władymir Kliczko ostro potępił dopingowiczów

  Władymir Kliczko ostro potępił dopingowiczów

  Były mistrz wagi ciężkiej Władymir Kliczko potępił sportowców wspomagających się zabronionymi substancjami. W boksie o dopingu jest ostatnio głośno za sprawą pozytywnych wyników badań Saula "Canelo" Alvareza (49-1-2, 34 KO), jednej z największych gwiazd pięściarstwa.
 • Media: Triumfator Vuelta a San Juan na dopingu

  Media: Triumfator Vuelta a San Juan na dopingu

  Zdaniem dobrze poinformowanego serwisu internetowego Ciclismo Internacional, w organizmie zwycięzcy wyścigu Vuelta Ciclista a la Provincia de San Juan Argentyńczyka Gonzalo Najara (S.E.P. de San Juan) znaleziono CERA, czyli pochodną EPO. Na razie sprawdzono tylko próbkę A, ale kolarza natychmiast usunięto z reprezentacji szykującej się do startu w igrzyskach panamerykańskich.
 • Saul "Canelo" Alvarez dostał nauczkę

  Saul "Canelo" Alvarez dostał nauczkę

  Szef Komisji Sportowej Stanu Nevada (NSAC) ma nadzieję, że Saul Alvarez (49-1-2, 34 KO) wyciągnie wnioski z ostatnich wydarzeń. W środę NSAC zawiesiła meksykańskiego pięściarza na sześć miesięcy za dwa pozytywne wyniki kontroli antydopingowych.
 • CAS odrzucił odwołanie Tomasza Zielińskiego

  CAS odrzucił odwołanie Tomasza Zielińskiego

  ​Międzynarodowy Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu (CAS) w Lozannie odrzucił w czwartek odwołanie sztangisty Tomasza Zielińskiego i potwierdził czteroletnią dyskwalifikację, nałożoną na niego po pozytywnym wyniku kontroli antydopingowej.
 • Lekarz reprezentacji Kazachstanu w biathlonie zawieszony. Doping?

  Lekarz reprezentacji Kazachstanu w biathlonie zawieszony. Doping?

  Międzynarodowa Federacja Biathlonu (IBU) poinformowała, że podjęto decyzję o tymczasowym zawieszeniu lekarza kadry Kazachstanu Chossilbeka Tagajewa, który jest podejrzany o dostarczanie zawodnikom środków dopingowych.
 • "Canelo" Alvarez na dopingu? WBC i WBA w jego obronie

  "Canelo" Alvarez na dopingu? WBC i WBA w jego obronie

  Sensacyjne doniesienia i stanowcza reakcja! Federacje WBC i WBA stanęły w obronie Saula "Canelo" Alvareza (49-1-2, 34 KO), w którego organizmie kontrola antydopingowa wykazała obecność klenbuterolu.
 • WADA cofnęła akredytację laboratorium w Bukareszcie na pół roku

  WADA cofnęła akredytację laboratorium w Bukareszcie na pół roku

  Światowa Agencja Antydopingowa (WADA) cofnęła na pół roku akredytację laboratorium w Bukareszcie. Jak wyjaśniono w komunikacie, placówka nie spełnia międzynarodowych standardów.
 • Pjongczang 2018. Kei Saito na dopingu. "Jestem niewinny"

  Pjongczang 2018. Kei Saito na dopingu. "Jestem niewinny"

  Reprezentant Japonii w short tracku Kei Saito jest pierwszym uczestnikiem igrzysk w Pjongczangu przyłapanym na stosowaniu dopingu - poinformował Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu (CAS). Zawodnik, który opuścił już wioskę olimpijską, utrzymuje, że jest niewinny.

Filmy - Doping w sporcie (15)