InteriaTV - doniczki

Filmy - Doniczki (12)

 • Ozdabianie doniczki techniką papier mache

  Papier mache to francuska technika ozdabiania i tworzenia przedmiotów z plastycznej, łatwo formującej się masy, która twardnieje po wysuszeniu, a którą robi się z rozmoczonego papieru makulaturowego. Oto poradnik, jak sprawić, by nasze doniczki odmieniły swój dotychczasowy, nudny wygląd - zobaczcie, jak udekorować doniczki techniką papier mache!
 • Jak pielęgnować fikusa? Krótki poradnik

  Fikus, a właściwie figowiec benjamina, to niezwykle popularna roślina doniczkowa w Polsce, który przywędrował do nas z Dalekiego Wschodu i Australii. Ceniony ze względu na swoją żywą zieleń i drzewkowaty pokrój - taki idealnie pasuje do wszystkich wnętrz! Warto jednak znać parę istotnych kwestii, jak odpowiednio się nim zajmować, by na długie lata cieszył nasze oczy. Zobaczcie, jak hodować fikusa, by zawsze był piękny!
 • Fiołek alpejski w domu - jak o niego dbać?

  Fiołki alpejskie to bardzo popularne kwiaty, które przepięknie wyglądają, a ponieważ długo kwitną, są chętnie wybierane jako ozdoba do domu czy na drobny upominek. Niestety, większość z nas nie zna podstawowych zasad, jak prawidłowo zajmować się fiołkami alpejskimi, by przez długi czas cieszyły nas swoimi kwiatami. Zobaczcie nasz poradnik - w parę chwil dowiecie się wszystkiego, co potrzebne, by w warunkach domowych fiołki alpejskie wytrzymały przez długie tygodnie!
 • Nietypowe doniczki dla domowych kwiatów

  Kwiaty pokojowe, które niemal wszyscy trzymamy w naszych domach, nie muszą rosnąć w plastikowych czy ceramicznych doniczkach, których wygląd często nie pasuje do wystroju reszty wnętrza. Jeśli szukacie ciekawych pomysłów, w czym posadzić swoje ulubione roślinki, zobaczcie nasz poradnik - zdziwicie się, jak stare, niepotrzebne rzeczy można zmienić w nietypowe, piękne doniczki! Pamiętajcie, by zrobić niewielkie otwory w dnach - dzięki temu unikniecie zbytniego nawilżenia ziemi, w której rośnie kwiatek!
 • Pomysły na domowe ogródki

  Hodowanie roślinek w domu nie musi być sztampowe i nudne - ceramiczne czy plastikowe doniczki nie muszą być jedynym - często zresztą tandetnym - rozwiązaniem! Coraz bardziej popularne robią się i u nas niewielkie, złożone ze szklanych naczyń ogródki, w których hoduje się niewielkie roślinki - efekt jest niesamowity! Dzięki przeźroczystemu szkłu i surowym kamykom, a także nienachalnym w swoim wyglądzie elementom dekoracyjnym, to genialny sposób na stworzenie zielonego, modnego kącika. Zobaczcie, to naprawdę proste!
 • Jak zrobić drzewko z kolorowego papieru?

  Cienki, kolorowy papier idealnie nadaje się do robienia prostych, ale jakże efektownych dekoracji, które urozmaicą i podkreślą nastrój każdego pokoju! Dekoracje nawiązujące do roślin to szybki sposób na pobudzenie atmosfery i genialny sposób na ozdabianie - i to nie tylko dziecięcych pokoików, gdzie można pozwolić sobie na nutkę banalnych, kolorowych dekoracji. Tym razem mamy dla was instrukcję, jak zrobić drzewko z kolorowego papieru - przy odpowiednio dobranych kolorach papieru i miłym wzorze doniczki możecie w parę chwil wyczarować przepiękną dekorację, która będzie efektownym zamiennikiem dla żywych czy plastikowych roślin!
 • Jak zrobić latarnię morską? Sposób z doniczkami

  Motyw latarni morskiej jest chętnie wykorzystywany przy dekorowaniu wnętrz. To genialna ozdoba, która świetnie podkreśli charakter marynarskiego wystroju pokoju dziecięcego, będzie też piękną ozdobą do przydomowych ogrodów. W sklepie gotowe latarenki kosztują krocie, można je jednak samodzielnie przygotować w domu! Zobaczcie nasz instruktaż!
 • Doniczka z klamerek i puszki

  Jeśli szukacie prostego, ale efektownego pomysłu na to, jak odmienić doniczki, w których trzymacie domowe kwiaty, sięgnijcie po nasz prosty pomysł, jak przygotować doniczki, które zachwycą swoim wyglądem! Z pustych aluminiowych puszek, w których kupujemy m.in. konserwowe warzywa, a także przy użyciu drewnianych klamerek do bielizny, możecie zrobić piękną dekorację!
 • Jak zrobić doniczkę z żarówki?

  Stare żarówki, te, które mają klasyczny kształt bańki, mogą posłużyć do zrobienia niesamowicie wyglądających dekoracji, które zachwycą wszystkich! Przepalone żarówki idealnie nadają się na zrobienie z nich malutkich doniczek dla niewielkich roślin - będą genialnie wyglądały we właściwie każdym nowoczesnym wnętrzu! Przygotowanie takich ozdób wbrew pozorom jest naprawdę proste. Jeśli więc macie stare, niepotrzebne żarówki, które chcieliście oddać do recyklingu - spróbujcie je przemienić te małe doniczki!
 • Doniczki-kotki z plastikowej butelki

  Plastikowe butelki po wodzie czy innych napojach świetnie nadają się do zrobienia... doniczek! Odpowiednio pocięte i udekorowane mogą być zabawnym i przyjemnym dla oka dodatkiem do każdego mieszkania. Tym razem mamy dla was propozycję na zrobienie doniczek-kotków, które wykonaliśmy z plastikowej butelki po wodzie mineralnej. To naprawdę proste, zaś efekt - zachwyci każdego, nie tylko naszych milusińskich!