domowe sposoby

Artykuły - Domowe sposoby (1)

 • Jak pozbyć się z domu muszek owocówek?

  Jak pozbyć się z domu muszek owocówek?

  Muszki owocówki w kilka chwil potrafią opanować całą kuchnię i wszystkie znajdujące się w niej owoce, warzywa, dżemy czy nawet szklanki z sokiem lub piwem. Są jednak domowe sposoby, które sprawią, że uciążliwe muszki znikną z mieszkania na dobre.

Filmy - Domowe sposoby (92)

 • Gorąca sól albo kostki lodu. Jak sobie pomóc?

  Gdy coś nas boli, pierwsze co słyszymy od ludzi, to: „weź sobie coś zażyj”, a drugie: „zrób sobie okład”. Pytanie tylko, jaki okład będzie lepszy, gorący czy zimny? Kiedy je bezpiecznie stosować? Na przykład nie można przykładać lodu bezpośrednio na skórę, woreczek z lodem trzeba owinąć ściereczką. Zobacz inne porady.
 • Trudno o wizytę u dentysty. Co zrobić w domu, gdy zaczyna boleć ząb?

  W czasie pandemii koronawirusa trudno się dostać do dentysty. Jak sobie pomóc w domu, gdy boli ząb lub dziąsło? Przedstawiamy kilka naturalnych sposobów. Oczywiście nie zastąpią wizyty u stomatologa, ale mogą trochę złagodzić ból i infekcję.
 • Co łączy jajko z korkiem od wina? Prosty sposób na uratowanie obiadu

  Nawet doświadczony mistrz kuchni może mieć czasem zły dzień, zagapić się i przesolić czy przypalić potrawę, albo przesadzić z ostrą przyprawą. Takie danie nie musi od razu wylądować w koszu, bo istnieją dość proste sposoby na jego uratowanie.
 • Kawa nie tylko pobudza umysł, ma także inne właściwości

  Budzimy się z myślą o niej, spotykamy się w jej towarzystwie i robimy dla niej przerwę w pracy. Kawa ma dużo więcej zalet niż wad, więc jest jednym z najbardziej popularnych napojów na świecie. Na dodatek nadaje się nie tylko do picia!