domowe rośliny

Artykuły - Domowe rośliny (5)

 • Rośliny domowe dla alergików

  Rośliny domowe dla alergików

  Uczulenie na pyłki kwiatowe to chyba najczęściej spotykany rodzaj alergii. Jednymi z objawów może być katar sienny, a nawet niebezpieczna dla życia astma. Na szczęście istnieją gatunki roślin, które nie stanowią zagrożenia dla alergików.
 • Rośliny doniczkowe bezpieczne dla zwierząt

  Rośliny doniczkowe bezpieczne dla zwierząt

  Psy i koty mają tendencję do podgryzania i zjadania roślin doniczkowych. Okazuje się, że niektóre z nich mogą być trujące. Jakich roślin powinniśmy unikać, a które są bezpieczne dla naszych czworonogów?
 • Jak odpowiednio wybrać rośliny?

  Jak odpowiednio wybrać rośliny?

  Tekst jest fragmentem książki "W domu jak w raju" Diany Quann. Autorka wychodzi z założenia, że skoro mieszkanie odzwierciedla naszą osobowość, opowiada o naszym temperamencie, lękach i pragnieniach, to zmieniając przestrzeń wokół siebie, możemy pracować nad sobą, a wówczas remont – a nawet zwykłe sprzątanie! – mogą stać się swoistą psychoterapią.
 • Szybka pomoc dla kwiatów doniczkowych

  Szybka pomoc dla kwiatów doniczkowych

  Zima to nie jest dobry czas na przesadzanie kwiatów. Ale może się zdarzyć, że w tym czasie staną się blade, wiotkie i będą wyglądać na „niedożywione”. Jak im pomóc, by dotrwały do wiosny?
 • Elektroniczna doniczka, która sama zadba o roślinę

  Elektroniczna doniczka, która sama zadba o roślinę

  Herb Garden to skromny, elektroniczny ogródek, który pozwala na jednoczesną uprawę trzech roślin bez konieczności poświęcania im uwagi. System automatycznie zadba o nawożenie i odpowiedni stopień nawodnienia.

Filmy - Domowe rośliny (10)