dokumenty

Artykuły - Dokumenty (110)

Filmy - Dokumenty (6)

 • Wygodne wakacje bez dokumentów. Jak to zrobić?

  Elektroniczny portfel podczas wakacji może być dobrym i bezpiecznym rozwiązaniem. Nie ryzykujemy zgubienia lub kradzieży dokumentów, a informacje takie jak przegląd techniczny samochodu czy punkty karne możemy sprawdzić na prywatnym koncie na platformie. O tym, dlaczego wakacje bez dokumentów są wygodne, mówił w dzisiejszym programie „Dzień Dobry TVN” Tomasz Napiórkowski. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Co robić, gdy zgubimy dokumenty?

  Co zrobić, gdy zostanie nam skradziony dokument tożsamości? – Jak najszybciej udajemy się na najbliższy posterunek policji w celu poinformowania, że zostaliśmy ofiarą kradzieży – powiedział radca prawny Przemysław Ligęzowski. – Zgłosić też bankowi, że nie mamy już dowodu, bo został skradziony lub zaginął – dodał. Co osoba, która ukradła nasz dowód osobisty, może z nim zrobić? Jak sprawdzić, czy nasze dane osobowe zostały skradzione? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Jakie dokumenty są potrzebne na wyjazd z dzieckiem za granicę?

  Wakacje spędzane z maluchami w kraju po pewnym czasie się nudzą i rodzice decydują się na wyjazd za granicę. Jest to ciekawa alternatywa, która jednak wiąże się z pewnymi niedogodnościami. Co w przypadku, kiedy nasze nazwisko różni się od nazwiska naszego dziecka? Jakie dokumenty będą potrzebne, by wszystko odbyło się bezproblemowo? W programie „Dzień Dobry TVN” radca prawny Przemysław Ligęzowski wymienił, o czym musimy pamiętać planując taką podróż. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Coraz więcej krajów Ameryki Południowej zamawia w Polsce banknoty i dokumenty

  Rośnie eksport Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych. Obecnie szacuje się go nawet na 11 proc. przychodów spółki. Szczególnie aktywna PWPW jest w krajach Ameryki Południowej, gdzie dostarcza banknoty i dokumenty paszportowe. Wśród ostatnich zleceń są m.in. banknoty o nominałach 5 i 10 quetzali. Spółka zdobywa też coraz więcej kontraktów w Afryce i Azji.