Django

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Django (Film (1966) Reż.Sergio Corbucci) , django

Artykuły - Django (17)

 • Ósemka Quentina Tarantino: Najlepsze filmy reżysera

  Ósemka Quentina Tarantino: Najlepsze filmy reżysera

  15 stycznia na ekrany polskich kin wchodzi najnowszy film Quentina Tarantino "Nienawistna ósemka". Z tej okazji przedstawiamy subiektywny ranking dotychczasowych dokonań reżysera. Wzięliśmy w nim pod uwagę tylko pełnometrażowe filmy fabularne, przy których pełnił on rolę reżysera i scenarzysty. Na liście nie znajdą się więc "Prawdziwy romans", "Cztery pokoje" oraz zrealizowane przez niego odcinki "Ostrego dyżuru" czy "CSI: Kryminalne zagadki Las Vegas".
 • Dlaczego Will Smith odrzucił rolę w "Django"?

  Dlaczego Will Smith odrzucił rolę w "Django"?

  Will Smith miał zagrać jedną z głównych ról w filmie Quentina Tarantino "Django". Z powodu brutalności scen, aktor odrzucił jednak ofertę. Rola mściciela ostatecznie powędrowała do Jamiego Foxxa.
 • "Django" wycofany z chińskich kin

  "Django" wycofany z chińskich kin

  Najnowszy film Quentina Tarantino "Django" został wycofany z chińskich kin w dniu premiery - podała w czwartek, 11 kwietnia, agencja AP. W ostatnich tygodniach w Chinach intensywnie promowano ten nagrodzony dwoma Oscarami hollywoodzki western.
 • Tarantino: Will Smith miał zagrać w "Django"

  Tarantino: Will Smith miał zagrać w "Django"

  Quentin Tarantino ujawnił, że Jamie Foxx nie był pierwszym kandydatem do głównej roli w jego najnowszym obrazie "Django". Reżyser chciał obsadzić w tej roli Willa Smitha.
 • Oskarżony: Quentin Tarantino!

  Oskarżony: Quentin Tarantino!

  Dawno żaden film nie wywołał w Stanach Zjednoczonych tak gorącej dyskusji jak "Django" Quentina Tarantino. Bękarta amerykańskiego kina oskarżono o rasizm, gloryfikację przemocy oraz komercjalizację tematu niewolnictwa. Nic dziwnego, że "Django" stał się już najbardziej kasową ze wszystkich jego produkcji.
 • Jamie Foxx wyzwolony

  Jamie Foxx wyzwolony

  Jako młody chłopak niejednokrotnie słyszałem różne nieprzyjemne epitety rzucane pod moim adresem przez osoby o białym kolorze skóry - mówi Jamie Foxx. Laureat Oscara dorastał w niewielkim mieście Terrell w Teksasie, które, wedle jego słów, było "nacechowane rasowymi uprzedzeniami". - Musiałem z tym żyć, innej rady nie było - dodaje po chwili. - Te doświadczenia pozwoliły mi doskonale wczuć się w scenariusz "Django".
 • "Django": AKTORZY

  JAMIE FOXX (Django) Laureat Nagrody Akademii oraz Grammy, utalentowany artysta muzyczny i komediowy należy dziś do elity najbardziej wszechstronnych aktorów Hollywood. W ostatnim czasie można go było oglądać na ekranach kin w komedii "Szefowie wrogowie" /Horrible Bosses/. Foxx jest laureatem Nagrody Akademii za Najlepszą Pierwszoplanową Rolę Męską, którą przyznano mu w 2005 roku za sportretowanie legendarnego Ray'a Charlesa w wyreżyserowanym przez Taylora Hackforda fimie "Ray." Kreacj
 • "Django": TWÓRCY FILMU

  QUENTIN TARANTINO (Scenariusz/Reżyseria) Twórca o niezwykłej wyobraźni i charakterystycznym stylu filmowymwyrobił sobie pozycję jednego z najbardziej cenionych i rozpoznawalnych twórców swojego pokolenia. Tarantino korzysta w swojej twórczości z różnych gatunków i motywów, nawiązując niejednokrotnie do klasyki kina. Jego ostatnią produkcją był film "Bękarty wojny" /Inglourious Basterds/, w którego międzynarodowej obsadzie znalazły się takie sławy jak: Brad Pitt, Diane Kruger, Michael F
 • "Django" Tarantino: Tylko z dorosłymi!

  "Django" Tarantino: Tylko z dorosłymi!

  W internecie pojawił się drugi zwiastun oczekiwanego westernu Quentina Tarantino "Django Unchained". Obok niepokazywanych dotychczas fragmentu filmu zobaczyć w nim możemy prezentacje drugoplanowych ról - Samuela L. Jacksona, Kerry Washington oraz Jonaha Hilla.
 • Tarantino w obsadzie "Django"

  Tarantino w obsadzie "Django"

  Po wielu zmianach w obsadzie najnowszego filmu Quentina Tarantino "Django", który wjedzie do kin już pod koniec tego roku, postanowił obsadzić w nim... siebie samego.

Zdjęcia - Django (16)

 • film.interia.pl
  "Django"
 • film.interia.pl
  "Django"
 • film.interia.pl
  "Django"
 • film.interia.pl
  "Django"
 • film.interia.pl
  "Django"
 • film.interia.pl
  "Django"