Disney+

Artykuły - Disney+ (44)

 • Disney dodaje do swoich starych produkcji ostrzeżenia o negatywnym ukazaniu mniejszości

  Disney dodaje do swoich starych produkcji ostrzeżenia o negatywnym ukazaniu mniejszości

  Platforma streamingowa Disney+ zdecydowała się na umieszczenie przed niektórymi dostępnymi tam produkcjami informacji odnoszących się do negatywnego pokazywania w nich mniejszości narodowych i etnicznych. Wcześniej na podobny krok zdecydowała się platforma HBO Max, która spotkała się z krytyką odnośnie chwilowego usunięcia z niej klasycznego filmu "Przeminęło z wiatrem". Powodem było idealizowanie w nim amerykańskiego Południa.
 • Disney+ trafia do kolejnych krajów w Europie - Polacy jeszcze poczekają

  Disney+ trafia do kolejnych krajów w Europie - Polacy jeszcze poczekają

  Disney+ trafił do nowych ośmiu krajów.Niestety, po raz kolejny na liście nie znalazła się Polska
 • Disney+ na ośmiu kolejnych rynkach. Kiedy w Polsce?

  Disney+ na ośmiu kolejnych rynkach. Kiedy w Polsce?

  Usługa streamingowa Disney+ została 15 września br. uruchomiona w Belgii, Danii, Finlandii, Islandii, Luksemburgu, Norwegii, Szwecji i Portugalii. Nadal nie jest dostępna na polskim rynku, mimo iż w pierwszej wersji komunikatu prasowego Disneya z 6 marca br. obok wyżej wymienionych krajów widniała również Polska. Słowo "Poland" zostało jednak szybko usunięte z komunikatu.
 • Serwisy streamingowe są wykorzystywane przez przestępców

  Serwisy streamingowe są wykorzystywane przez przestępców

  W okresie od stycznia 2019 r. do 8 kwietnia 2020 r. ponad 5 000 użytkowników produktów firmy Kaspersky zetknęło się z różnymi zagrożeniami, próbując uzyskać dostęp do serwisu Netflix za pośrednictwem nieoficjalnych plików wykorzystujących jego nazwę. Wykryto łącznie ponad 22 000 prób infekcji wykorzystujących jako przynętę Netfliksa. Jeśli chodzi o oryginalne seriale na platformach streamingowych, cyberprzestępcy najczęściej wykorzystywali produkcję The Mandalorian - z zagrożeniami podszywającymi się pod ten serial zetknęło się łącznie 1614 użytkowników (5 855 prób infekcji).
 • Disney + trafi do kolejnych krajów w Europie

  Disney + trafi do kolejnych krajów w Europie

  Firma ogłosiła, że do 15 września, najnowsza usługa stremingowa amerykańskiego giganta zawita do kolejnych krajów w Europie. Niestety, Polski wciąż nie ma na tej liście.
 • Disney+ nieudolnie zamaskował nagość w komedii "Plusk"

  Disney+ nieudolnie zamaskował nagość w komedii "Plusk"

  Choć klasyczna komedia romantyczna "Plusk" z Tomem Hanksem i Daryl Hannah trafiła na platformę Disney+ w lutym, to dopiero teraz znalazła się na ustach internautów. Wszystko za sprawą odnalezionego przez jednego z widzów fragmentu filmu, w którym bardzo nieudolnie dokonano korekt, które miały na celu ukrycie fragmentów nagich ciał i dostosowanie filmu do surowych standardów Disneya.
 • Disney+ przekroczył liczbę 50 milionów subskrybentów

  Disney+ przekroczył liczbę 50 milionów subskrybentów

  Disney+ coraz bardziej zasługuje na miano "Największego konkurenta Netfliksa". Platforma może pochwalić się rewelacyjnymi wynikami. Platforma stała się bardzo popularna zaledwie pięć miesięcy po oficjalnym starcie.
 • Koronawirus: Netflix i Disney przerywają produkcje filmów i seriali

  Koronawirus: Netflix i Disney przerywają produkcje filmów i seriali

  Na świecie trwa pandemia koronawirusa. W Polsce ogłoszono stan zagrożenia epidemicznego. Kolejne serwisy, platformy i telewizje decydują się na wstrzymanie produkcji filmów, seriali i programów. Ogłosiły to również serwis streamingowy Netflix i koncern medialny Disney.
 • Disney+ wprowadza zniżki przed wejściem na europejski rynek

  Disney+ wprowadza zniżki przed wejściem na europejski rynek

  Amerykański gigant zdecydował, że europejscy użytkownicy otrzymają niewielką zniżkę na roczną subskrypcję platformy Disney+. Warunkiem jest złożenie zamówienia przed oficjalną premierą usługi.
 • Disney+ 24 marca zadebiutuje w kolejnych krajach europejskich

  Disney+ 24 marca zadebiutuje w kolejnych krajach europejskich

  The Walt Disney Company potwierdziło start serwisu Disney+ w kolejnych krajach Europy. Coraz popularniejsza usługa wystartuje 24 marca w: Wielkiej Brytanii, Irlandii, Francji. Niemczech, Włoszech, Hiszpanii, Austrii i Szwajcarii. Jaka będzie miesięczna wysokość abonamentu?

Filmy - Disney+ (1)

 • Czy Disney Plus powtórzy sukces Netfliksa?

  Po debiucie Apple TV+ przyszedł czas na kolejną usługę typu „wideo na żądanie”. Czy okaże się ona sukcesem rynkowym i finansowym? Po wojnach handlowych przyszedł czas na wojny streamingowe. Już 12 listopada zadebiutuje Disney Plus, platforma streamingowa amerykańskiej spółki The Walt Disney Company, która jest głównym konkurentem Netfliksa. Widzowie mają więc do dyspozycji coraz szerszą ofertę usług VOD (ang. video on demand). W Polsce korzysta z nich już około 3 miliony Polaków.