Fakty - dieta

Artykuły - Dieta (24)

 • ​Eksperci: Suplementy diety mogą wyrządzić więcej szkody niż pożytku

  ​Eksperci: Suplementy diety mogą wyrządzić więcej szkody niż pożytku

  Zażywanie suplementów diety i preparatów roślinnych może wyrządzić więcej szkody niż pożytku, szczególnie wtedy, gdy są nadużywane - ostrzegali we wtorek specjaliści podczas konferencji prasowej w Warszawie na temat bezpieczeństwa leków roślinnych.
 • Niebezpieczne substancje w odchudzających suplementach diety

  Niebezpieczne substancje w odchudzających suplementach diety

  Z przebadanych ponad 100 preparatów na odchudzanie aż 20 proc. zawiera substancje niebezpieczne dla zdrowia, m.in. sibutraminę - poinformował we wtorek dr Marcin Zawadzki z Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.
 • Jako pierwszy na świecie odchudził się angielski król

  Pierwszym na świecie człowiekiem, który zastosował dietę w celu odchudzenia się był król Anglii Wilhelm Zdobywca, a pierwsza obsesja na punkcie diety odchudzającej pojawiła się w latach 20. XX wieku - czytamy w książce "Diety oczami naukowców", która ukazała się na rynku polskim.
 • Będą odbierać posłom półroczną dietę?

  Będą odbierać posłom półroczną dietę?

  Marszałek Sejmu Ewa Kopacz proponuje, by maksymalną karą za nieparlamentarne zachowanie posłów było odebranie półrocznej diety. Nad propozycjami zmian w regulaminie Sejmu będzie pracował specjalny zespół. Udziału w nim odmówił klub PiS.
 • Aktywność fizyczna ważniejsza niż dieta w walce z otyłością

  Codzienna umiarkowana aktywność fizyczna przez zaledwie kwadrans daje w walce z otyłością lepsze efekty niż właściwa dieta - twierdzą kanadyjscy badacze z Institut Canadien d'Information sur la Sante (ICIS).
 • "Wyleczona" cukrzyca

  Ekstremalnie uboga dieta może w niektórych przypadkach cofnąć cukrzycę - twierdzą naukowcy z brytyjskiego Uniwersytetu Newcastle. Drastyczną redukcję kalorii trzeba jednak wprowadzić niedługo po diagnozie.
 • Pistacje przeciw nowotworom płuc

  Pistacje przeciw nowotworom płuc

  Dieta uwzględniająca codzienną porcję orzeszków pistacjowych zmniejsza ryzyko zachorowania na nowotwory płuc i prostaty.
 • "Wzrokowa dieta" wpływa na ocenę atrakcyjności

  Niekoedukacyjne szkoły wpływają na ocenę atrakcyjności twarzy innych osób. Efekt jest silniej zaznaczony u dziewcząt, które w takich okolicznościach preferują chłopców o żeńskim wyglądzie (Personality and Individual Differences).
 • Radio Maryja musi przeprosić Tadeusza Zwiefkę

  Sąd Okręgowy w Poznaniu nakazał Radiu Maryja przeproszenie europosła PO Tadeusza Zwiefki za stwierdzenie publicysty tej rozgłośni prof. Jerzego Roberta Nowaka. Pełnomocniczka właścicieli radia zapowiedziała odwołanie się od tego orzeczenia.
 • Ani dieta, ani cud

  Ani dieta, ani cud

  Jak schudnąć przed wakacjami? Przede wszystkim pamiętając, że odchudzając się bez silnej woli i rozsądku można umrzeć z głodu lub rozchorować się od nadmiaru diet!