diesel

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Diesel (silnik) ,

Artykuły - Diesel (4)

 • Surowce. Tak zmieni się rola tradycyjnych paliw

  Surowce. Tak zmieni się rola tradycyjnych paliw

  Tradycyjne paliwa jeszcze przez długi czas będą wykorzystywane w transporcie, ale już nie w takim stopniu jak dotychczas. Ropa i benzyna z czasem będą wypierane przez LNG czy CNG, a w przyszłości przez wodór. Postępować też będzie konsekwentnie elektryfikacja floty. Zmiany już się dokonują, na jednych rynkach szybciej, na innych wolniej. Zakłada się, że do 2030 roku po europejskich ulicach będzie jeździć 30 mln aut elektrycznych.
 • Zapowiadane podwyżki nadeszły

  Zapowiadane podwyżki nadeszły

  W tym tygodniu zmiana w górę na stacjach, którą analitycy e-petrol.pl sugerowali już przed kilkoma dniami, jest zauważalna i dotyczy wszystkich typów paliw.
 • Coraz drożej na stacjach

  Coraz drożej na stacjach

  Odrabiająca straty ropa naftowa powoduje, że kierowcy z dnia na dzień coraz więcej płacą za zakup paliw. Jak wynika z najnowszego raportu e-petrol.pl, podwyżki szczególnie mocno odczuwają tankujący benzynę i diesla.
 • Tankowanie diesla najdroższe od marca

  Tankowanie diesla najdroższe od marca

  Ceny paliw na stacjach znowu poszły w górę, a podwyżki napędza postępujący wzrost notowań ropy naftowej. O ile w przypadku 95-oktanowej benzyny zmiana była kosmetyczna, to olej napędowy podrożał o 4 grosze i jest najdroższy od 8 miesięcy.

Filmy - Diesel (1)

 • Jak odpalić diesla zimą?

  Samochody z silnikiem diesla czasem robią sporo problemów zimą - trudno je uruchomić po mroźnej nocy. Takie poranki mogą sprawić wiele przykrości i spowodować spóźnienie, które potem może być fatalne w skutkach. Jak odpalić diesla zimą? Zobaczcie nasz poradnik!