deweloper

Synonimy:
developer, developerzy deweloperzy
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Deweloper (1377)

 • Jak zmieniła się oferta deweloperów w kwietniu?

  Jak zmieniła się oferta deweloperów w kwietniu?

  Koronawirus zdecydowanie wpłynął na sprzedaż deweloperów oraz liczbę nowych ofert z kwietnia 2020 r. Sprawdzamy, gdzie miesięczne zmiany były największe.
 • KRD: Miliardowe długi w naszym budownictwie

  KRD: Miliardowe długi w naszym budownictwie

  Zadłużenie deweloperów, firm budowlanych i wykonawców robót specjalistycznych w kwietniu przystopowało i wynosi nieco ponad 1 mld zł - wynika z danych Krajowego Rejestru Długów. Rekordzista ma do oddania wierzycielom 12 mln zł.
 • Deweloperzy będą rolować obligacje

  Rozgrzany do czerwoności polski rynek mieszkaniowy zaczyna odczuwać skutki koronawirusa. Przedsiębiorcy odkładają gotówkę na finansowanie działalności i okazyjne inwestycje.
 • Deweloperzy trzymają się mocno

  Deweloperzy trzymają się mocno

  Pomimo koronawirusa budowy idą pełną parą. Sporo wydano też pozwoleń na budowę. Gorzej niż przed rokiem jest tylko pod względem liczby rozpoczynanych nowych inwestycji.
 • Nowe powierzchnie handlowe - deweloperzy w pułapce

  Nowe powierzchnie handlowe - deweloperzy w pułapce

  Stabilnym, choć o umiarkowanym tempie wzrostu, rozwojem rynku powierzchni handlowych w Polsce, zachwiało pojawienie się epidemii COVID-19 - czytamy w raporcie CBRE "Market View: rynek handlowy w Polsce w I kwartale 2020".
 • Polsko-australijskie konsorcjum kupuje krakowską Grupę Buma

  Polsko-australijskie konsorcjum kupuje krakowską Grupę Buma

  Polsko-australijskie konsorcjum funduszu Reino Capital SA i RF CorVal International Holdings Limited kupuje jedną z wiodących krakowskich grup deweloperskich - Bumę.
 • Deweloperzy nie chcą budować coraz wyżej?

  Deweloperzy nie chcą budować coraz wyżej?

  Przez ostatnie lata deweloperzy coraz chętniej budowali mieszkania na wyższych kondygnacjach. Eksperci portalu RynekPierwotny.pl zauważyli, że w ostatnim czasie, ten trend stał się jednak mniej widoczny.
 • Rekord za rekordem, czyli budownictwo mieszkaniowe w 2019 roku

  Rekord za rekordem, czyli budownictwo mieszkaniowe w 2019 roku

  Styczniowa informacja GUS, prezentująca wyniki budownictwa mieszkaniowego, tradycyjnie dotyczy już kompletnych statystyk inwestycyjnych pierwotnego segmentu krajowej mieszkaniówki w zakończonym 2019 roku. Pod względem sprzedażowym był to okres, który rodzimi deweloperzy mogą zaliczyć do nadspodziewanie udanych, zdecydowanie przeczący tezie o słabnącym popycie na mieszkania z pierwszej ręki. Pytanie, jaki był pod względem inwestycyjnym.
 • Nadspodziewanie dobre wyniki sprzedaży deweloperów giełdowych w 2019 roku

  Nadspodziewanie dobre wyniki sprzedaży deweloperów giełdowych w 2019 roku

  Tradycyjnie z początkiem nowego roku notowane na GPW spółki deweloperskie publikują raporty ze sprzedaży mieszkań za ostatni kwartał oraz cały miniony rok. Tym razem zaprezentowane statystyki bardzo pozytywnie zaskakują wynikami sprzedaży giełdowych tuzów, stawiając pod znakiem zapytania kontynuację trwającej od dwóch lat korekty kontraktacji lokali deweloperskich.
 • Czy w Polsce buduje się coraz trudniej?

  Czy w Polsce buduje się coraz trudniej?

  Rynek nieruchomości w Polsce przeżywa prawdziwy rozkwit. Ceny działek, mieszkań i domów osiągają rekordowy pułap. Mimo to środowisko deweloperów głośno mówi o tym, że w Polsce buduje się coraz trudniej. Z czego wynikają te problemy? Co mówią o tym statystyki? Na te pytania odpowiada Bartłomiej Kuźniar, koordynator projektów inwestycyjnych w firmie Saveinvest Sp. z o.o.

Filmy - Deweloper (32)

 • Mieszkanie z widokiem na ścianę. Jak walczyć z inwestorami?

  Tomasz Siciarz kupił mieszkanie w Krakowie z widokiem na dworzec. Po pewnym czasie okazało się, że przy jego budynku ruszyła budowa kolejnej inwestycji. W wyniku tego, okna balkonowe jego mieszkania wychodzą na ścianę nowego bloku. Dlaczego dochodzi do takich sytuacji? Zasady stawiania budynków i projektowania mieszkań w „Dzień Dobry TVN” przedstawił Artur Celiński z Magazynu Miasta. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Na rozwoju rynku mieszkaniowego mogą korzystać nie tylko deweloperzy

  Rynek mieszkaniowy w Polsce rozwija się dynamicznie. Ostatni rok był dla deweloperów pod względem liczby oddanych mieszkań rekordowy. Prognozy na przyszłość też są dla branży bardzo dobre. Świadczy o tym chociażby liczba wydanych pozwoleń na budowę. Z takiego stanu rzeczy cieszą się jednak nie tylko deweloperzy, lecz także np. ubezpieczyciele.
 • Ile można wynegocjować u deweloperów: rekordowo w Gdańsku

  Warto negocjować z deweloperem. Tym bardziej, że nawet mała obniżka ceny mieszkania, choćby o 1% w tym przypadku idzie już w tysiące złotych. Obniżki bywają duże, największe w Gdańsku, gdzie można zbić cenę o ponad 10%.
 • Czy Lasy Państwowe powinny stać się wielkim deweloperem?

  Jeżeli Lasy Państwowe na swych niezalesionych terenach zaczną budować domy, wywołają duże zamieszanie na rynku deweloperskim. Także ze względu na liczne przywileje prawne, które daje im ustawa.