definicja

Artykuły - Definicja (25)

 • Definicja luksusu. Złota 44 wprowadza nową jakość na rynku ekskluzywnych rezydencji w Polsce

  Definicja luksusu. Złota 44 wprowadza nową jakość na rynku ekskluzywnych rezydencji w Polsce

  Polski rynek dóbr luksusowych, w odróżnieniu od światowego, dopiero raczkuje. To, co uważamy w Polsce za dobro luksusowe, bardzo często nie przystaje do standardów luksusu w Nowym Jorku, Dubaju czy Singapurze.
 • Wyjaśnienie definicji złomu przez MF

  Zgodnie z interpretacją ministra finansów wydaną w dniu 2 maja 2011 r. (sygn. PT3/033/2/188/LWA/11/569) przez złom na potrzeby ustawy o VAT należy rozumieć złom metali, w tym złom stalowy (wsadowy i niewsadowy), żeliwny i metali nieżelaznych, jak również złom metali szlachetnych. Złomem w tym rozumieniu są także zużyte akumulatory ołowiane lub ich części.
 • Definicja roweru

  Rowery elektryczne są ciche, ekologiczne i jeżdżą z prędkością 25 km/godz., ale prawo zabrania jazdy nimi po ścieżkach rowerowych - ubolewa "Życie Warszawy".
 • Organizacje niepełnosprawnych chcą przejrzystego prawa

  Organizacje niepełnosprawnych chcą przejrzystego prawa

  Organizacje osób niepełnosprawnych domagają się bardziej przejrzystego procesu stanowienia prawa, konsultacji na różnych etapach tego procesu z organizacjami społecznymi, a także stworzenia jednej, pełniejszej definicji niepełnosprawności.
 • "Każdy kosmetyk z alkoholem podlega akcyzie"

  - Organy podatkowe nakazują obejmować akcyzą wszystkie towary zawierające w swym składzie alkohol etylowy. Takie podejście jest niezgodne z prawem UE i powoduje wzrost cen wielu towarów - mówi Szymonem Parulskim, doradca podatkowy
 • Potrzebna definicja kursu

  Potrzebna definicja kursu

  Księgowi mają problemy z rozliczaniem różnic kursowych dla celów rachunkowych. Zmiany w ustawie o rachunkowości obowiązujące od 1 stycznia 2009 r. miały ujednolicić zasady przeliczania transakcji w walutach obcych, z tymi zawartymi w ustawie o PIT i CIT, i tym samym ułatwić pracę księgowym. Stało się jednak odwrotnie. Główną przyczyną takiego stanu jest brak definicji tzw. kursu faktycznie zastosowanego.
 • KE: Potrzebna nowa definicja kryzysu gazowego

  Potrzebujemy nowej definicji kryzysu gazowego - powiedział na spotkaniu z polskimi dziennikarzami Ferran Tarradellas Espuny, rzecznik unijnego komisarza ds. energii.