dama

Artykuły - Dama (35)

 • "Artysta" triumfatorem Oscarów

  "Artysta" triumfatorem Oscarów

  "Artysta" w reżyserii Michela Hazanaviciusa triumfował podczas 84. gali wręczenia Oscarów, zdobywając statuetki Akademii w najważniejszych kategoriach: najlepszy aktor (Jean Dujardin), najlepszy reżyser (Michel Hazanavicius) oraz najlepszy film. Oscar dla najlepszej aktorki trafił do rąk Meryl Streep ("Żelazna dama").
 • Oscary: Meryl Streep nie jest faworytką

  Oscary: Meryl Streep nie jest faworytką

  To nie Meryl Streep ("Żelazna Dama") jest faworytką niedzielnej gali Oscarów w kategorii "najlepsza aktorka", tylko nominowana do nagrody Akademii Viola Davis ("Służące") - przynajmniej według bukmacherów.
 • "Żelazna Dama": Kuj żelazo, póki gorące

  "Żelazna Dama": Kuj żelazo, póki gorące

  "Żelazna Dama" ("The Iron Lady"), reż. Phyllida Lloyd, USA / Wielka Brytania 2011, dystrybutor Best Film, premiera kinowa 10 lutego 2012 roku.
 • Streep jako Thatcher!

  Streep jako Thatcher!

  Tylko w INTERIA.PL możecie obejrzeć wyjątkowy materiał, opowiadający o realizacji filmu "Żelazna dama". Przypomnijmy, że Meryl Streep za rolę Margaret Thatcher w tej produkcji ma szanse w tym roku na Oscara!
 • Oscary za charakteryzację

  Oscary za charakteryzację

  Amerykańska Akademia Filmowa ogłosiła listę filmów, które będą walczyć o oscarowe nominacje w kategorii "najlepsza charakteryzacja". Wśród zgłoszonych tytułów znalazły się m.in."Harry Potter i Insygnia Śmierci. Część 2", "Hugo i jego wynalazek", "Żelazna Dama" i "The Artist".
 • "Żelazna Dama" od kuchni

  "Żelazna Dama" od kuchni

  "Nieustannie czuliśmy obecność Margaret Thatcher na planie" - Phyllida Lloyd, reżyserka "Żelaznej Damy" opowiada o kulisach powstawania filmu, który trafi na polskie ekrany 10 lutego 2012.
 • Najbardziej wpływowa kobieta świata

  Najbardziej wpływowa kobieta świata

  Brytyjska reżyserka Phyllida Lloyd nakręciła film o Margaret Thatcher. W głównej roli wystąpiła Meryl Streep. "Żelazna dama" zadebiutuje w polskich kinach 10 lutego.
 • Film o Thatcher: Rzetelny czy obrazoburczy?

  Film o Thatcher: Rzetelny czy obrazoburczy?

  Okrzyknięty wydarzeniem kulturalnym roku film "Żelazna Dama" ("The Iron Lady"), opowiadający o byłej premier Wielkiej Brytanii, 86-letniej obecnie Margaret Thatcher, z Meryl Streep w roli tytułowej, wywołał kontrowersje zanim jeszcze wszedł na ekrany - donoszą media.
 • Nina Andrycz: Niczego nie żałuję

  Nina Andrycz: Niczego nie żałuję

  Wspaniała dama polskiego kina i teatru, poetka, żona premiera. Miała bardzo barwne życie.
 • 76-latek wciąż przyciąga kobiety

  76-latek wciąż przyciąga kobiety

  Ponad pół wieku stoi za kamerą i chociaż trudno mówić o nim "macho", to w filmach Woody'ego Allena zagrało już mnóstwo diabelnie pięknych aktorek. Do jego muz należą Penelope Cruz, Scarlett Johansson, a od niedawna - pierwsza dama Francji...