da Vinci

Artykuły - Da Vinci (209)

 • Drugie życie zapomnianego dzieła Da Vinci

  Drugie życie zapomnianego dzieła Da Vinci

  "Pokłon Trzech Król", czyli niedokończone dzieło Leonarda Da Vinci, przez lata było ukryte pod warstwą kurzu. Teraz konserwatorzy dali mu drugie życie. Obraz, przed końcem 2015 roku, zawiśnie we florenckiej galerii sztuki.
 • Roboty w służbie chirurgii

  Roboty w służbie chirurgii

  Słynna lekarska komenda: "Siostro, skalpel" może wkrótce przejść do lamusa. Zamiast lekarzy operować nas będą roboty. Może to i lepiej...
 • Arcydzieło da Vinci przez 500 lat ukryte za freskiem?

  Arcydzieło da Vinci przez 500 lat ukryte za freskiem?

  "Bitwa pod Anghiari", poszukiwane od pół tysiąca lat arcydzieło Leonarda da Vinci znajduje się w Palazzo Vecchio we Florencji pod freskiem Giorgio Vasariego. Tak twierdzi włoski inżynier Maurizio Seracini, który od 36 lat jest na tropie jednej z największych tajemnic historii sztuki. Seracini zapewnia, że ma na to dowody.
 • Damska torebka według projektu Leonarda da Vinci

  La Pretiosa to nazwa damskiej torebki wyprodukowanej przez znaną włoską firmę na podstawie szkicu Leonarda da Vinci. Tak oto po pięciu wiekach genialny artysta i konstruktor zasłużył teraz również na miano stylisty.
 • Niemcy: Kolejki od 5 rano do "Damy z gronostajem"

  Niemcy: Kolejki od 5 rano do "Damy z gronostajem"

  Miłośnicy sztuki, chcący obejrzeć wystawiony w berlińskim muzeum imienia Bodego obraz Leonarda da Vinci "Dama z gronostajem", ustawiali się w piątek w kolejce już od godz. 5 rano, choć kasy otwierano dopiero o godz. 10 - poinformowała agencja dpa.
 • "Cyprian" jak "Janosik"

  "Cyprian" jak "Janosik"

  "Latający mnich i tajemnica da Vinci", reż. Mariana Čengel-Solčanska, Słowacja, Polska 2010, dystrybutor: Kino Świat, premiera kinowa: 19 sierpnia 2011
 • Widmo średniowiecznej klątwy

  Widmo średniowiecznej klątwy

  19 sierpnia na ekrany kin trafi widowiskowa koprodukcja polsko-słowacka "Latający mnich i tajemnica da Vinci", w obsadzie której znaleźli się m.in. Paweł Małaszyński, Mirosław Zbrojewicz i rosyjski aktor Aleksandr Domogarow. Niewiarygodne, zagadkowe zajścia na planie każą sądzić, że nad filmem zawisło widmo średniowiecznej klątwy!
 • Małaszyński ogniem i mieczem

  Małaszyński ogniem i mieczem

  19 sierpnia na ekrany polskich kin trafi widowiskowa koprodukcja polsko-słowacka "Latający mnich i tajemnica da Vinci" opowiadająca o narodzinach jednej z najbardziej zdumiewających legend XVIII-wiecznej Europy. W filmie wystąpili znani polscy aktorzy: Paweł Małaszyński, Mirosław Zbrojewicz i Jerzy Nowak.
 • Małaszyński i latający mnich

  Małaszyński i latający mnich

  Paweł Małaszyński i rosyjski aktor Aleksandr Domogarow są w obsadzie filmu "Latający mnich i tajemnica Da Vinci", który trafi do kin w Polsce 19 sierpnia.
 • Minister kultury: Decyzja ws. "Damy z gronostajem" niezwłocznie

  Minister kultury i dziedzictwa narodowego Bogdan Zdrojewski podejmie decyzję o wypożyczeniu "Damy z gronostajem" Leonarda da Vinci na wystawy do Berlina i Madrytu, niezwłocznie po otrzymaniu opinii komisji ekspertów, którzy oceniali stan obrazu.

Filmy - Da Vinci (2)

 • "Dama z gronostajem" pod lupą

  Komisja ekspertów ocenia stan konserwatorski "Damy z gronostajem" Leonarda da Vinci. Specjaliści mają się wypowiedzieć, czy jeden z najcenniejszych obrazów w polskich zbiorach może być przewożony i jakie ewentualne niebezpieczeństwa grożą mu podczas transportu.
 • "Anioły i Demony"

  Twórcy "Kodu Da Vinci" powracają na ekrany kin z długo oczekiwaną produkcją "Anioły i demony" nakręconą na podstawie powieści Dana Browna.