wydarzenia - czołgi

Artykuły - Czołgi (74)

 • "Rzeczpospolita": Amerykańskie czołgi już w Polsce, w drodze są brytyjskie

  Wojska sojusznicze zwiększają swoją obecność w Polsce. Duże ćwiczenia rozpoczną u nas amerykańscy pancerniacy, a wkrótce także Brytyjczycy - informuje "Rzeczpospolita".
 • Ukraiński generał: Rosjanie mogą wykorzystać te czołgi jako argument do inwazji

  Ukraiński generał: Rosjanie mogą wykorzystać te czołgi jako argument do inwazji

  W przededniu ważnych negocjacji Rosja chce pokazać, że separatyści dysponują realną siłą, której nie należy ignorować - tak ocenia pojawienie się nieoznaczonych czołgów na drogach w obwodzie donieckim były szef ukraińskiego wywiadu gen. Mykoła Małomuż w rozmowie z gordonua.com.
 • Eksperci o pomyśle karania za oskarżanie Armii Czerwonej: To absurd

  Eksperci o pomyśle karania za oskarżanie Armii Czerwonej: To absurd

  Propozycja, by karać za oskarżanie Armii Czerwonej o zbrodnie, to czysty absurd - podkreślili eksperci m.in. z PAN komentując najnowszy pomysł rozważany w Dumie. Ich zdaniem, oznacza to, że część Rosjan nie jest jeszcze gotowa do rzetelnej dyskusji o własnej historii.
 • Syryjskie czołgi naruszyły strefę zdemilitaryzowaną na Wzgórzach Golan

  Syryjskie czołgi naruszyły strefę zdemilitaryzowaną na Wzgórzach Golan

  Trzy czołgi syryjskie w pościgu za syryjskimi powstańcami naruszyły w sobotę strefę zdemilitaryzowaną na Wzgórzach Golan, zbliżając się na parę kilometrów do izraelskich pozycji wojskowych - zakomunikowało izraelskie radio publiczne.
 • Syryjskie czołgi szturmują miasto Dżisr al-Szugur

  Syryjskie czołgi zaatakowały w nocy z piątku na sobotę leżące na północy miasto Dżisr al-Szugur - poinformowała agencja Reuters powołując się na świadków.
 • Czołgi armii syryjskiej wdarły się do miasta Talbisa

  Co najmniej trzech cywilów zginęło i kilka osób zostało rannych, gdy czołgi armii syryjskiej wdarły się w poniedziałek do obleganego od niedzieli miasta Talbisa w środkowej Syrii - podały agencje, powołując się na mieszkańców i działaczy na rzecz praw człowieka.
 • Syria: Czołgi otoczyły dwa miasta na zachodzie, 11 ofiar

  Syria: Czołgi otoczyły dwa miasta na zachodzie, 11 ofiar

  Syryjskie siły bezpieczeństwa zabiły 11 osób oraz raniły ponad 100 innych w dwóch miastach, na zachodzie Syrii. Od świtu Rastan oraz pobliskie Talbiseh są otoczone przez czołgi - informują świadkowie.
 • Syria: Czołgi otoczyły dwa miasta na zachodzie

  Syryjscy żołnierze zabili dwie osoby oraz ranili kilkadziesiąt innych w mieście Rastan, na zachodzie Syrii. Od świtu Rastan oraz pobliskie Talbiseh jest otoczone przez czołgi - informują w niedzielę świadkowie.
 • Syria: Czołgi ostrzelały miasto Hims

  Czołgi armii syryjskiej ostrzelały jedną z dzielnic miasta Hims, położonego na zachodzie kraju - informuje Reuters, powołując się na jednego z uczestników ruchu oporu przeciwko rządom prezydenta Baszara el-Asada.
 • Syria: Setki zabitych, setki aresztowanych

  Syria: Setki zabitych, setki aresztowanych

  W ciągu siedmiu tygodni niepokojów w Syrii zginęło 630 cywilów. Wspierane przez czołgi siły bezpieczeństwa aresztują setki osób.