czerwone światło

Artykuły - Czerwone światło (9)

 • Wystawiają mandaty z fotoradarów, chociaż to nielegalne. RPO ujawnił pułapkę na kierowców

  Wystawiają mandaty z fotoradarów, chociaż to nielegalne. RPO ujawnił pułapkę na kierowców

  Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar ponownie ruszył z batalią o los kierowców. A chodzi o mandaty za przejazd na czerwonym świetle na podstawie wskazania fotoradaru, mimo że od trzech lat nie ma do tego podstawy prawnej.
 • Czerwone światło dla zielonej energii

  Osoby związane z energetyką odnawialną wciąż przypominają, jak duży potencjał rozwoju ma polska zielona energia. Na przeszkodzie rozwoju OŹE stoją jednak złe regulacje rynku energii oraz brak inwestycji w sieci przesyłowe.
 • Czerwone światło Busta Rhymes

  Czerwone światło Busta Rhymes

  W czwartek, 22 lutego, policja zatrzymała samochód prowadzony przez Busta Rhymesa.
 • Hipermarkety nie szkodzą gospodarce?

  Czy nowa minister finansów zapali czerwone światło dla hipermarketów? Na razie sygnalizator świeci na żółto. Prof. Teresa Lubińska nie ma wątpliwości, że wielkie sieci nic pożytecznego dla kraju nie robią. Czy naprawdę tak jest? Specjaliści mają wątpliwości.
 • Zakorkujmy miasta!

  Zakorkujmy miasta!

  Zielone strzałki zezwalające na skręt w prawo, choć na głównym sygnalizatorze pali się czerwone światło - zgodnie z rozporządzeniem ministra - będzie można stosować tylko na skrzyżowaniach, gdzie jest oddzielny pas do skrętu.
 • Zawsze na czerwonym świetle...

  Zawsze na czerwonym świetle...

  Kierowco, jeśli wsiadłeś do samochodu włącz światła mijania. Jeżeli poruszasz się akurat olsztyńskimi ulicami musisz jeszcze uzbroić się w cierpliwość. Niestety prawie na każdym skrzyżowaniu czeka na Ciebie czerwone światło.
 • Reporter INTERIA.PL i pistolet policjanta

  Do stojącego na czerwonym świetle samochodu reportera INTERIA.PL podszedł młody mężczyzna w bejsbolówce na głowie. W jednej ręce trzymał pistolet, w drugiej oznakę policyjną. Mierząc z broni w naszą stronę krzyknął: wysiadać!
 • "Ukryte" światło stopu.

  "Ukryte" światło stopu.

  Hella opracowała nowe zespolone lampy tylne oparte na technice diod świetlnych do standardowej wersji nowego range rovera (o samochodzie tym pisaliśmy już 8 listopada ubr, 22 listopada ubr i 6 marca br). Za gładką szybą światła znajdują się po dwa okrągłe moduły świetlne w kolorach żółtym i czerwonym (dla świateł pozycyjnych i tylnych przeciwmgłowych). Funkcja czerwonego światła stopu ukryta jest w żółtej lampie kierunkowskazu: gdy kierowca naciska na pedał hamulca, po 19 diod świetlnych LED ułożonych jak plaster miodu, umieszczonych pośrodku lamp kierunkowskazów, wytwarza czerwone światło stopu. Potężne, wysokowydajne czerwone diody LED wytwarzają tak dużą ilość światła, że przepisowe czerwone światło stopu bez przeszkód przenika przez żółty klosz lampy.
 • Bez zielonej strzałki

  Bez zielonej strzałki

  Od 1 stycznia kierowcy na polskich drogach muszą zachowywać się inaczej, gdyż w życie weszło kilka nowych przepisów dotyczących ruchu drogowego. Dwie najważniejsze zmiany to likwidacja tzw. zielonych strzałek oraz zakaz opuszczania skrzyżowania, gdy na sygnalizatorze za skrzyżowaniem (na tzw. powtarzaczu) pali się czerwone światło. Pojawiły się też zmiany w przepisach dotyczących parkowania. Zobacz, co INTERNAUCI sądzą o nowym przepisie w naszej ankiecie.

Filmy - Czerwone światło (1)