czekolada

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Czekolada (Film (2000)[Chocolate] Reż.Lasse Hallstrom) ,

Artykuły - Czekolada (164)

 • Ceny kakao - czekolada będzie tania!

  Ceny kakao - czekolada będzie tania!

  Miłośnicy czekolady nie powinni się martwić przynajmniej w najbliższym czasie. Cena kakao pozostaje niska, poniżej 2 300 USD za tonę.
 • Czekolada – numer jeden wśród słodyczy

  Czekolada – numer jeden wśród słodyczy

  Czekolada poprawia nastrój kobiet w ciąży, dzięki czemu pozytywnie wpływa na rozwój płodu. Naukowcy twierdzą, że dzieci matek, które w ciąży jadły regularnie gorzką czekoladę, są bardziej aktywne i wesołe.
 • Kakao liderem wzrostów na rynkach surowców w 2018 roku

  Kakao liderem wzrostów na rynkach surowców w 2018 roku

  Nie ulega wątpliwości, że 2018 rok na rynkach wielu surowców i towarów był słaby, a dla części z nich wręcz fatalny. Mocno przecenione zostały surowce energetyczne, głównie za sprawą zniżek w końcówce roku. Sucha pogoda na Wybrzeżu Kości Słoniowej wpłynęła na wzrost cen kakao.
 • Czekolada kusi

  Czekolada kusi

  Kto z nas nie lubi czekolady? Oprócz walorów smakowych ma też te, które powodują wydzielanie hormonów szczęścia – endorfin.
 • ​Koniec czekolady

  ​Koniec czekolady

  Nie mamy dobrych wieści dla miłośników słodkości. Według doniesień badaczy w Uniwersytetu Kalifornijskiego, za kilka lat nie zjemy już czekolady. Wszystkiemu winien jest efekt cieplarniany.
 • Za 30 lat może być znacznie mniej czekolady

  Za 30 lat może być znacznie mniej czekolady

  Zmiany klimatyczne mogą sprawić, że w ciągu zaledwie trzech dekad na świecie spadnie produkcja czekolady.
 • Będzie kontrola w zakładzie, który dostarczył czekoladę skażoną salmonellą

  Będzie kontrola w zakładzie, który dostarczył czekoladę skażoną salmonellą

  Główny Inspektor Sanitarny nakazał przeprowadzenie kontroli u producenta białej czekolady z jagodami, w której wykryto salmonellę, a która była oferowana w sieci sklepów Rossmann w Niemczech. Czekoladę wyprodukowano w Polsce, ale nie była sprzedawana na terenie kraju. Produkt wycofano już ze sprzedaży.
 • Polska stała się szóstym producentem słodyczy w Europie

  Polska stała się szóstym producentem słodyczy w Europie

  Polska jest w pierwszej dziesiątce największych w Unii Europejskiej producentów słodyczy. Ze względu na stagnację na polskim rynku, oraz rosnącą konkurencję ze strony producentów z Ukrainy krajowi wytwórcy rozwijają eksport na rynki zagraniczne.
 • Wielka przyjemność w małej kostce

  Wielka przyjemność w małej kostce

  Czekolada – pierwsze skojarzenie? Przyjemność. Tym produktem spożywczym zwykliśmy sobie osładzać życie. Trudno spotkać człowieka, który nie zna jej smaku. Czekolada niejedno ma imię.
 • Powstała dietetyczna czekolada

  Powstała dietetyczna czekolada

  ​Firma Nestle ogłosiła przełom w produkcji czekolady. Szwajcarski gigant cukierniczy znalazł sposób, aby zmniejszyć ilość cukru wykorzystywanego w ich wyrobach czekoladowych aż o 40 proc.

Filmy - Czekolada (49)

 • Czekolada – wszystko, co chciałbyś o niej wiedzieć

  Historia czekolady ma swoje początki wśród Majów, którzy produkowali z niej napój nazywany potocznie „gorzką wodą”. Kakao i czekolada należą do produktów wysokokalorycznych, jednak gorzka czekolada jest produktem o stosunkowo niskim indeksie glikemicznym, dzięki nie podnosi tak szybko cukru we krwi.
 • Diabeł tasmański ukradł fotografowi… czekoladę

  Pewien fotograf dzikiej przyrody podążał tropem fauny australijskiego Maria Island National Park. Bardzo się zdziwił, gdy długotrwałe obserwacje w jednej chwili zamieniły się w pościg. Mały diabeł tasmański ukradł mu bowiem czekoladę i z całych sił uciekał ze zdobyczą. W pewnym momencie postanowił jednak odpuścić głodnemu fotografowi i wypuścić trzymaną w ząbkach słodycz. Zobaczcie sami! (STORYFUL/x-news)
 • Co można zrobić z czekolady?

  Majowie i Aztekowie już 4 tysiące lat temu pili napój z kakaowca, głównego składnika czekolady. Kakaowiec był także walutą. – W czasach, kiedy panował handel wymienny, kakao było jednym z najcenniejszych kruszców – powiedziała Dominika Igielińska, koordynatorka komunikacji marketingowej. Jak powstaje tabliczka czekolady? Joanna Profus opowiedziała, jak wygląda proces rzeźbienia w czekoladzie. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Wcierała w siebie czekoladę. Co na to rodzic?

  Dziewczynka postanowiła w kreatywny sposób wykorzystać kawałek czekolady, który dostała od rodziców. Kiedy ojciec zapytał co robi, ta zadowolona z czynu, dumnie mu odpowiedziała. Jak będzie reakcja rodzica?