czarownice

Artykuły - Czarownice (29)

 • Polowanie na czarownice: Gdzie wciąż płoną stosy?

  Polowanie na czarownice: Gdzie wciąż płoną stosy?

  W ciągu ostatnich 50 lat z powodu oskarżeń o czary zginęło dwa razy więcej osób niż w czasach inkwizycji. I tylko jedno pozostało niezmienne: przerażająca śmierć w płomieniach.
 • "Siódmy syn": Jeff Bridges kontra czarownice

  "Siódmy syn": Jeff Bridges kontra czarownice

  Jeff Bridges, Julianne Moore i Ben Barnes grają główne role w filmie fantasy "Siódmy syn" Sergieja Bodrova, który w piątek, 23 stycznia, wchodzi na ekrany polskich kin.
 • Konkurs "Czarownica" rozstrzygnięty!

  Konkurs "Czarownica" rozstrzygnięty!

  Zakończył się nasz konkurs "Czarownica", w którym można było wygrać atrakcyjne nagrody. Kto znalazł się na liście laureatów? Sprawdźcie!
 • REGULAMIN KONKURSU "CZAROWNICA"

  I Postanowienia ogólne 1. Konkurs "CZAROWNICA", zwany dalej "Konkursem", organizowany jest przez GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k. z siedzibą w Krakowie, Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego w Krajowym Rejestrze Sądowym przez Sąd Rejonowy w Krakowie, XI Wydział Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 416593, NIP: 527-26-44-300, zwaną dalej "Organizatorem". 2. Fundatorem nagród jest Galapagos Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Łowcza
 • Wspaniałe nagrody od... "Czarownicy"!

  Wspaniałe nagrody od... "Czarownicy"!

  Weź udział w konkursie z okazji premiery filmu Disneya "Czarownica" na Blu-ray 3D, Blu-ray i DVD! Odpowiedz na dwa pytania i wygraj wspaniałe nagrody!
 • "Czarownica" na Blu-ray 3D, Blu-ray i DVD

  "Czarownica" na Blu-ray 3D, Blu-ray i DVD

  Zrealizowana z rozmachem mroczna baśń "Czarownica" - będąca wariacją na temat animowanej "Śpiącej królewny" - to jeden z największych tegorocznych przebojów wytwórni Walta Disneya. Obraz z Angeliną Jolie w roli tytułowej, który w kinach zarobił ponad 750 milionów dolarów, debiutuje 24 października na Blu-ray 3D, Blu-ray i DVD w ofercie Galapagos Films.
 • "Czarownica" [recenzja]: Sympatia dla Diaboliny

  "Czarownica" [recenzja]: Sympatia dla Diaboliny

  "Czarownica" Roberta Stromberga, będąca kolejną wyprodukowaną przez Disneya adaptacją baśni o śpiącej królewnie, swoimi założeniami wpisuje się w modny ostatnio popkulturowy rewizjonizm. Film stanowi próbę przepisania klasycznej opowieści z perspektywy antagonistki bohaterki, a co za tym idzie: pokazania, że czarne nie jest do końca czarne, a białe - białe.
 • "Czarownica": Angelina Jolie z rogami

  "Czarownica": Angelina Jolie z rogami

  Zrealizowany z wielkim rozmachem film "Czarownica", z Angeliną Jolie w roli tytułowej, został zainspirowany postacią znaną z disnejowskiej "Śpiącej królewny". Diabolina po raz pierwszy pojawiła się na srebrnym ekranie w 1959 roku i do dziś jest najsłynniejszym czarnym charakterem Disneya.
 • "Czarownica": Angelina Jolie jako Diabolina

  "Czarownica": Angelina Jolie jako Diabolina

  Nowa wersja słynnej baśni "Śpiąca Królewna" spodoba się tym, którzy są ciekawi, co właściwie sprawiło, że zła wiedźma rzuciła klątwę na córkę króla Aurorę. Film "Czarownica", który będzie wyświetlany w naszych kinach w dwóch wersjach - polskiej lub z napisami, to podróż do bajecznie kolorowego świata wyobraźni.
 • "Czarownica": Skrzydlata Angelina Jolie [nowy zwiastun]

  "Czarownica": Skrzydlata Angelina Jolie [nowy zwiastun]

  Pojawił się nowy zwiastun "Czarownicy" - najnowszej produkcji z udziałem Angeliny Jolie, w której hollywoodzka gwiazda wciela się w postać znaną z disneyowskiej "Śpiącej królewny"

Filmy - Czarownice (3)

 • Wstrząsające! Na jego oczach zabito mu siostrę

  Pamięta tylko tyle, że bawił się razem z siostrą. Kanani został zraniony przez napastnika maczetą. Kiedy się ocknął, zobaczył obok siebie zmasakrowane ciało siostry. Oprawca zabrał ze sobą serce dziewczynki. Tamten dzień na zawsze zapisze się w jego pamięci. W Ugandzie ciągle składa się ofiary z ludzi. Według jednej z lokalnych organizacji pozarządowych rytualne mordy dokonywane są zwłaszcza na dzieciach.
 • Obozy dla "czarownic". Średniowiecze w XXI wieku

  W Ghanie, zwłaszcza na obszarach wiejskich, wiara w magię wciąż jest bardzo silna. Tu wyjątkowo łatwo jest oskarżyć o "czary" bezbronną, starszą kobietę. Obwiniane o susze, pożary czy choroby, ofiary pomówień są zmuszane do opuszczania swoich domów. Ich dobytek rozgrabiają sąsiedzi. Wiele spośród domniemanych "czarownic" przez lata znajdowało schronienie w specjalnych obozach. Choć są to miejsca społecznego wykluczenia, przynajmniej zapewniają one ochronę przed rozwścieczonym tłumem. Niektóre mieszkanki tych placówek spędziły w nich 30, a nawet 40 lat - bez dostępu do opieki medycznej czy edukacji. Niedawno rząd w Akrze podjął decyzję o stopniowej likwidacji obozów dla "czarownic". Różne organizacje pomocowe starają się teraz znaleźć dla doświadczonych przez los kobiet nowe domy. Nie jest to jednak prosta sprawa. - Gdybym chciała teraz wrócić do mojego starego domu, musieliby się na to zgodzić moi dawni sąsiedzi - mówi Adisa Inifa, która w obozie spędziła 30 lat życia. Niestety, nic nie wskazuje na to, by w najbliższym czasie mentalność Ghańczyków miała się zmienić. Do utrwalania wiary w gusła i zabobony przyczynia się bieda i wysoki odsetek osób niepiśmiennych.
 • Brutalnie mordowane. Straszny los afrykańskich "czarownic"

  Sufia wciąż opłakuje swoją matkę, chociaż od jej śmierci minęły już dwa lata. Kobieta zginęła w straszny sposób - poraniona maczetami i spalona. Wszystko dlatego, że mieszkańcy jej rodzinnej wioski byli przekonani, że zesłała demona w postaci hieny, która rozszarpała małego chłopca żyjącego w sąsiedztwie. W Tanzanii wiara w istnienie "czarownic" jest wciąż bardzo silna. Zabobon ten bierze górę nad zdrowym rozsądkiem. Za wszelkie tragiczne, niewytłumaczalne zdarzenia - takie jak wypadki czy klęski żywiołowe - obwiniane są starsze kobiety, często funkcjonujące na marginesie społeczeństwa, samotne i bezbronne. Płacą one życiem za wyimaginowane podejrzenia i niesłuszne oskarżenia. Po zbiorowej "egzekucji" ich dobytek przechodzi w ręce morderców.